Schizm - cesta do neznáma

Polský herní potenciál se opět ukazuje v celé své nahé kráse. S novou epickou adventurou Schizm: Mysterious Journey se prezentuje společnost L.K. Avalon. O co tentokrát jde? Je rok 2083. Před deseti měsíci se prvním lidským průzkumníkům podařilo přistát na vzdálené planetě Argilus. Nalezli města, vesnice, průmyslové zóny ... to vše ale naprosto opuštěné.
Schizm - cesta do neznáma
Všechny dveře odemčené, pokrmy nedojedené. Ohromující gigantické stroje i oslnivé miniaturní stroječky stále pracující. Nikde však nebyli pražádní lidé (v tamním smyslu slova). Na planetu se tedy vylodily četné vědecké týmy, byly postaveny rozlehlé vědecké základny. O čtyři měsíce později je vyslána zásobovací loď Angel. Vaše loď. Když se ovšem dostanete na orbitu a vysíláte pozdravy, nikdo neodpovídá. Zjišťujete hrůznou skutečnost: všechny základny jsou pryč a s nimi i vědci (a vědkyně;). Zcela náhle začínají selhávat lodní systémy a vy nemůžete dělat nic jiného než nařídit posádce opustit loď. Kam se však nyní vydáte?

Tedy toť jest základ příběhu této nové polské adventury, ve které budete prozkoumávat neznámé končiny vesmíru, neznámou planetu, neznámé technologie a poprvé se setkáte s předtím zcela neznámou rasou. Celá hra doslova přetéká tajemstvími a složitými dějovými odbočkami. A je pouze na vás, abyste rozlouskli její tajemství!

Mimochodem, celý příběh byl vytvořen ve spolupráci s australským science-fiction spisovatelem Terrym Dowlingem. Teď učiním krátkou odbočku k jeho osobě: Terry je totiž jedním z nejznámějších australských sci-fi spisovatelů a byl již mnohokrát oceněn jak doma, tak i ve světě. Publikoval již v takových magazínech jako The Magazine of Fantasy & Science Fiction, Interzone, a dokonce i v naší drahé Ikarii (na jeho oficiálních stránkách se o něm dozvíte mnohem více).

SchizmSchizm

SchizmSchizm

Jedním z mnoha originálních prvků této hry je např. to, že budete simultánně ovládat dvě postavy, které budou moci zcela nezávisle na sobě prozkoumávat prostředí, řešit hádanky, a vůbec dělat mnoho jiných věcí. Samozřejmě však, že jejich spolupráce bude mnohokrát vyžadována a bude to jeden z pilířů hry. Tím druhým bude interakce s prostředím a hlavně s mnoha jinými živoucími postavami (ale možná i stroji). Tvůrci chtějí docílit toho, aby se na opuštěné planetě hráč nikdy necítil úplně sám (což by se teoreticky dalo pokládat za poněkud Sisifovskou práci...).

Jistě jste si již povšimli těch doslova nadzemských obrázků, které se tu kolem povalují. A ujišťuji vás, že to nejsou obrázky z animaček. To je hra, to je opravdu Schizm! Ve hře naleznete doslova a do písmene vše - ohromné megalopole i malé vesničky, tajemné podzemní lokace i vzdušná města, obrovské puštěné průmyslové zóny, podivuhodné živoucí vesmírné lodě. To vše ve fotorealistické (kdo z vás už si kdy do domácího alba vyfotil živoucí vesmírnou loď?:) 3D předrenderované grafice v rozlišení 640x360 v 16bitových barvách. Ano je to téměř neuvěřitelné. Radím vám, zvětšete si některý z okolních obrázků, uvidíte sami.

Pohyb ve hře je řešen pomocí systému V-Cruise (který byl již dříve využit např. v méně známé hře REAH: Face the Unknown). Umožňuje 360° panoramatické pohledy ve všech lokacích hry, včetně zoomování a jiných hrátek. Hudba a zvuk jsou taktéž té nejvyšší (tedy CD) kvality a obojího bude v této hře více než dostatek.

SchizmSchizm

SchizmSchizm

Teď asi vás všechny skalní adventuraře napadá srovnání se slovutnými výrobky francouzské společnosti Cryo Interactive. I mě napadlo, a zřejmě nejsme daleko od pravdy. Vypadá to, že Poláci se jim chtějí minimálně vyrovnat, spíše je ale pokořit. Tomu také odpovídá distribuční médium hry - primárně je totiž určena pro DVD mechaniky. CD verze bude jaksi poněkud osekaná (vždyť ona by se všechna ta CD snad ani do klasické krabice nevešla). Minimální hardwarové požadavky jsou však, vyjma oné DVD mechaniky, již docela přijatelné: PII 300MHz, 32MB RAM (!), 200MB místa na disku. Hru spustíte pod W95, W98 i nejnovějšími W2000.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |