Schwarzenegger proti hernímu násilí

Terminátor se usadil na farmě a věnuje se rodinnému životu. I tak by se dal vyložit podpis Arnolda Schwarzeneggera pod návrhem zákona AB1179, o němž jsme již psali. Guvernér Kalifornie tak ve své zemi zakázal prodej násilných her dětem a mladým lidem do osmnácti let. Republikánský guvernér tím nachystal malé překvapení jak pro demokrata Lelanda Yee, který zákon vymyslel, tak i pro silné lobistické skupiny převážně z řad obchodníků, jež byly proti.

"Sám jsem rodič a myslím si, že je velmi důležité, abychom věděli, co naše děti sledují v televizi, či jaké hry hrají," říká Schwarzenegger. "Spousta těchto her se vyrábí v Kalifornii a jsou výborné, ale musíme se prostě ujistit, že se nedostanou do nesprávných rukou, protože hry naše děti ovlivňují," dodává. Podobný zákon funguje například v Illinois nebo Michiganu, zatímco ve státu Washington, Indianopolis a St. Luis Country v Missouri byly obdobné návrhy zamítnuty.

 

Doupě komentuje: Snaha kontrolovat, jaké hry hrají malé děti, je bezesporu správná. Nakolik je rozumná hranice osmnácti let, je druhá věc. Problém vidím spíše v tom, kdo a podle jakých kritérií má rozhodovat o vhodnosti či nevhodnosti konkrétní hry. Tradičně je to ESRB, která však nemá v podstatě žádné pravomoci, navíc její systém je v mnohém diskutabilní - pokud třeba chcete, aby byl Carmageddon přístupný mladším lidem, stačí přidat do menu možnost vypnutí efektu krve.

Útočení na obsah počítačových her je také velmi vděčným politickým tahem. Velká část veřejnosti neví o podobách her příliš, stačí jim tedy jednostranné informace z médií, jež hrám obvykle nenahrávají - vlastně se o nich mluví jen v souvislosti s kriminalitou mladých lidí. Politik si tak snadno udělá dobré jméno omezováním prodeje her, zatímco další společenské problémy (rozvodovost, komplikovaný systém adopce, šikana na školách...) zůstávají neřešeny.

Zdroj: Worthplaying


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |