Schwarzenegger proti hernímu násilí

Terminátor se usadil na farmě a věnuje se rodinnému životu. I tak by se dal vyložit podpis Arnolda Schwarzeneggera pod návrhem zákona AB1179, o němž jsme již psali. Guvernér Kalifornie tak ve své zemi zakázal prodej násilných her dětem a mladým lidem do osmnácti let. Republikánský guvernér tím nachystal malé překvapení jak pro demokrata Lelanda Yee, který zákon vymyslel, tak i pro silné lobistické skupiny převážně z řad obchodníků, jež byly proti.

"Sám jsem rodič a myslím si, že je velmi důležité, abychom věděli, co naše děti sledují v televizi, či jaké hry hrají," říká Schwarzenegger. "Spousta těchto her se vyrábí v Kalifornii a jsou výborné, ale musíme se prostě ujistit, že se nedostanou do nesprávných rukou, protože hry naše děti ovlivňují," dodává. Podobný zákon funguje například v Illinois nebo Michiganu, zatímco ve státu Washington, Indianopolis a St. Luis Country v Missouri byly obdobné návrhy zamítnuty.

 

Doupě komentuje: Snaha kontrolovat, jaké hry hrají malé děti, je bezesporu správná. Nakolik je rozumná hranice osmnácti let, je druhá věc. Problém vidím spíše v tom, kdo a podle jakých kritérií má rozhodovat o vhodnosti či nevhodnosti konkrétní hry. Tradičně je to ESRB, která však nemá v podstatě žádné pravomoci, navíc její systém je v mnohém diskutabilní - pokud třeba chcete, aby byl Carmageddon přístupný mladším lidem, stačí přidat do menu možnost vypnutí efektu krve.

Útočení na obsah počítačových her je také velmi vděčným politickým tahem. Velká část veřejnosti neví o podobách her příliš, stačí jim tedy jednostranné informace z médií, jež hrám obvykle nenahrávají - vlastně se o nich mluví jen v souvislosti s kriminalitou mladých lidí. Politik si tak snadno udělá dobré jméno omezováním prodeje her, zatímco další společenské problémy (rozvodovost, komplikovaný systém adopce, šikana na školách...) zůstávají neřešeny.

Zdroj: Worthplaying


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce