Sci-fi RPG? ANO!

RPG žánr je doménou fantasy námětů a tak je to pokaždé velká sláva, když se objeví nějaká ta Role Playing Game, která má být ze science fiction prostředí. Sláva Harbingeru! Harbinger totiž bude akční sci-fi RPG odehrávající se na gigantické vesmírné lodi, ale nejen tam, ostatně to vše se dozvíe v následujícím textu.
Sci-fi RPG? ANO!
Příběh je poměrně stylový, i když samozřejmě jen těžko originální - do slunečního systému vlétá gigantický přízrak, loď která dokáže poslat planetu a s ní i veškeré její obyvatelstvo doslova do pekel. Vyhlazuje celé civilizace, za sebou nechává pouze trosky. Zbylí obyvatelé se pak stávají pracovní silou v táborech nebo pokusnými králíky v gigantických laboratořích. To vše a ještě mnohem více se na Harbingeru nachází.
Jak jednoduché a přeci svým způsobem zajímavé. Hráč začíná jako člen podzemní společnosti, která na monumentálním Harbingeru za nespočetná staletí (tisíciletí?) vyklíčila. Vaším jediným úkolem je pomoci tomuto tajnému hnutí v jeho dlouhé cestě za osvobozením. Budete muset čelit četným nástrahám vládců lodi, kteří mají k dispozici téměř neomezenou armádu vojáků.

Jak je doufám již zřejmé, hlavní náplní této hry bude boj. Bojovat se bude jak v samotném Harbingeru (který je opravdu, opravdu, ale OPRAVDU obrovský), tak kdesi vně. Bude nutné využívat nejrůznější technologicky vysoce vyspělé (když už jsme ve sci-fi) nástroje a zbraně, které bude možné na lodi najít. Narozdíl třeba od takového Falloutu či jeho pokračování bude Harbinger velmi omezen po stránce textové a hlavní důraz bude kladen na již zmíněný boj. Nejrůznější herní události tedy nebudou záviset na rozhovorech, které svedete s mnoha přítomnými NPC, ale spíše na vašich činech.

HarbingerHarbinger

Harbinger

K dispozici budou 3 třídy charakterů, každý samozřejmě s různými "specifikacemi". První z nich je prostě člověk. Myslím, že není potřeba ho dále popisovat. Pak je tu Robot - oběť laboratorních pokusů, kdy se Harbingerští vědci pokoušeli přenést mysl zotročených obyvatel do robotického těla, vyvinutého speciálně pro boj. Výsledkem je vynikající bojovník, neznající jakékoliv emoce. Jeden takovýto exemplář byl znovusestaven a přeprogramován členy podzemního hnutí. Za třetí a poslední tu máme člena rasy Culibine - mírumilovní tvorové, kteří si vypěstovali ojedinělou schopnost ovládat "duchovní" energii. Zajímavý je osud této rasy - když k nim poprvé Harbinger přilétl, nabídli jednoho z jejich rodu jako výměnu za svobodu. Jakmile tato výměna proběhla, Harbinger smetl z planety vše živé. Tento charakter je tedy poslední svého rodu. Narozdíl od většiny dnešních RPG bude mít v Harbingeru každá postava své vlastní mapy, questy a subquesty, to vše pak bude zarámováno jediným společným příběhem.

HarbingerHarbinger

Harbinger má obsahovat velice vyspělou umělou inteligenci, která by se měla postarat o to, aby každé dohrání mělo jinou "šťávu". Jednotky na vás na mapě nebudou prostě čekat, jak bylo až donedávna zvykem, ale naopak budou vysílat různé hlídky, a vůbec provádět podobné fikanosti. Takže pokud např. vybijete jednu místnost a se slastným pocitem začnete prohledávat okolní fošny, a nedáte si pozor na vchod, můžete být nenadále překvapeni několikačlennou hlídkou. Odklon od "RPG normálu" taktéž představuje v harbingeru zaměření spíše na skills - dovednosti než na tabulky vlastností. Každá dovednost by podle tvůrců měla mít okamžitou účinnost na hru.

Velice dobře vypadá i grafika, která bude sice v rozlišení 640x480, ale bude na vysoké technologické úrovni - a to hlavně díky enginu, který si tvůrci vyvinuli sami. Jeho menší nevýhodou je, že bude vyžadovat 3D akcelerátor (podporující alespoň Direct3D). Ke hře by mohl být po jejím uvedení na trh taktéž přiložen údajně velice intuitivní level editor. Těšme se na počátek roku 2001.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A