Scorched Earth

Nesnažte se seřídit obraz. Chyba není ve vašem monitoru ani grafické kartě. Hra Scorch opravdu používá jen 256 barev v nízkém rozlišení. Nepropadejte panice- vaše zvuková karta je v pořádku. Ty příšerné pazvuky totiž generuje nechvalně známý PC Speaker. Klidně se posaďte a vychutnejte si nejlepší multiplayer z doby, kdy v krajině zvané PC pomalu přebíral po králi XT vládu pokrokový AT 286.
Scorched Earth
Pro ty nejpopulárnější hry je příznačné, že většinou těží z neuvěřitelně jednoduchého nápadu. Také Scorch je toho příkladem. Hra je určena pro dva až deset hráčů (libovolný počet z nich vám může zastoupit počítačem řízený protivník), kteří se postupně střídají u jednoho počítače. Cílem je zničit soupeřovy tanky pomocí různých zbraní. Hráč určí úhel a sílu střely a počítač spočítá trajektorii a místo dopadu. Vše trochu komplikuje vítr a především jeho změny.

Scorch je navíc obohacen možností nákupu různých zbraní, naváděcích systémů, štítů a dalšího vybavení pro váš tank. Můžete si třeba koupit atomovou pumu, která je sice velmi drahá, ale její ničivost za to stojí. Jistě také oceníte bombu, která se dokáže kutálet ze svahu a vybuchne až po nárazu do nepřítele. Výtečnou zbraní je také napalm, který nepřítele „usmaží v jeho vlastním štítu“. Na škodu není ani kanystr s palivem, který vám umožní trochu popojet a přinutí nepřítele znovu určit úhel střelby. O dalších vylepšeních se zmíním už jenom heslovitě- padák, baterie, obranný počítač, zakopávací střela, štít odrážející střely…

Hra vám umožní nestavit neuvěřitelné množství parametrů. Od kvality počítačového protivníka přes stabilitu ekonomiky a způsobu odměňování až po gravitační zrychlení a odpor vzduchu. Spoustu možností skýtá také nastavení prostředí – členitost terénu, kvalita podkladu, strmost hor, zda mají být špičky hor ostré… Samozřejmě je zde i volba rozlišení a ze všeho nejdůležitější – vypnutí zvuků.

Tak, a teď se dozvíte, že jste investovali tolik peněz do počítače zcela zbytečně. To jediné, co ke štěstí potřebujete - Scorch si totiž vystačí i s procesorem 80386. Ba co víc- čím rychlejší počítač, tím je tato hra méně hratelná a obtížnější z důvodu špatného čtení klávesnice. Tato hra byla ve své době opravdovým šlágrem a pomohla zkrátit nejednu dlouhou chvíli (hlavně v pracovní době) a proto si určitě místo v Muzeu zaslouží. A pokud si myslíte, že si zaslouží i vaší pozornost- stáhněte si scorch.zip (110KB) přímo z doupěte.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |