Scorched Earth

Nesnažte se seřídit obraz. Chyba není ve vašem monitoru ani grafické kartě. Hra Scorch opravdu používá jen 256 barev v nízkém rozlišení. Nepropadejte panice- vaše zvuková karta je v pořádku. Ty příšerné pazvuky totiž generuje nechvalně známý PC Speaker. Klidně se posaďte a vychutnejte si nejlepší multiplayer z doby, kdy v krajině zvané PC pomalu přebíral po králi XT vládu pokrokový AT 286.
Scorched Earth
Pro ty nejpopulárnější hry je příznačné, že většinou těží z neuvěřitelně jednoduchého nápadu. Také Scorch je toho příkladem. Hra je určena pro dva až deset hráčů (libovolný počet z nich vám může zastoupit počítačem řízený protivník), kteří se postupně střídají u jednoho počítače. Cílem je zničit soupeřovy tanky pomocí různých zbraní. Hráč určí úhel a sílu střely a počítač spočítá trajektorii a místo dopadu. Vše trochu komplikuje vítr a především jeho změny.

Scorch je navíc obohacen možností nákupu různých zbraní, naváděcích systémů, štítů a dalšího vybavení pro váš tank. Můžete si třeba koupit atomovou pumu, která je sice velmi drahá, ale její ničivost za to stojí. Jistě také oceníte bombu, která se dokáže kutálet ze svahu a vybuchne až po nárazu do nepřítele. Výtečnou zbraní je také napalm, který nepřítele „usmaží v jeho vlastním štítu“. Na škodu není ani kanystr s palivem, který vám umožní trochu popojet a přinutí nepřítele znovu určit úhel střelby. O dalších vylepšeních se zmíním už jenom heslovitě- padák, baterie, obranný počítač, zakopávací střela, štít odrážející střely…

Hra vám umožní nestavit neuvěřitelné množství parametrů. Od kvality počítačového protivníka přes stabilitu ekonomiky a způsobu odměňování až po gravitační zrychlení a odpor vzduchu. Spoustu možností skýtá také nastavení prostředí – členitost terénu, kvalita podkladu, strmost hor, zda mají být špičky hor ostré… Samozřejmě je zde i volba rozlišení a ze všeho nejdůležitější – vypnutí zvuků.

Tak, a teď se dozvíte, že jste investovali tolik peněz do počítače zcela zbytečně. To jediné, co ke štěstí potřebujete - Scorch si totiž vystačí i s procesorem 80386. Ba co víc- čím rychlejší počítač, tím je tato hra méně hratelná a obtížnější z důvodu špatného čtení klávesnice. Tato hra byla ve své době opravdovým šlágrem a pomohla zkrátit nejednu dlouhou chvíli (hlavně v pracovní době) a proto si určitě místo v Muzeu zaslouží. A pokud si myslíte, že si zaslouží i vaší pozornost- stáhněte si scorch.zip (110KB) přímo z doupěte.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A