Score 123 – májové číslo

Plná verze 3D hopsačky Evil Twin: Cyprien´s Chronicles v češtině i s návodem, exkluzivní recenze i demoverze Painkillera, 21 recenzí a pozvánka na pokus o překonání světového rekordu v délce nepřetržitého hraní, to je jen stručný výběr zajímavých informací z nového SCORE. Více se již dozvíte v textu našeho dnešního článku.
Score 123 – májové číslo

Máme tu konečně jarní období plné slunečných dní, vstup naší republiky do EU a také květnové číslo časopisu SCORE, celkem 123. v řadě. Jak jsem již sám dopředu předpokládal, jeho start se nese zejména v duchu vysvětlování nejpovedenějších aprílových vtipů, takže si v rámci drobné exkurze do minulého měsíce můžete sami dodatečně ověřit, jestli jste té které otištěné informaci věřili skutečně oprávněně. Mimochodem, největší mediální pozornost si ve světě vysloužil avizovaný Baldur´s Gate III, zatímco spoustu domácích čtenářů naopak spíše rozlítila absence slibovaného dema na Diablo III (nouze nebyla ani o tvrdší výrazy). Novinky mě potěšily především spoustou zajímavých zmínek o očekávaných strategiích a 3D akcích – hodně slušně vypadají například Settlers V, brutální Shellshock: NAM´67, neustále odkládaný Duke Nukem Forever, nebo Conflict: Vietnam. Své plány odkrývá také Ion Storm a nákup měsíce představuje platinovou edici Icewind Dále. Doporučuji i úlet měsíce, aneb jak se občas lze pobavit v USA.

Autorův tip: Duke Nukem Forever – budeme na něj i navždy čekat?

Hot Shots, preview a téma

Jedním z nejočekávanějších RTS titulů roku je bezpochyby Rome: Total War a další překrásné screenshoty z něj se vám nabízejí hned na první stránce rubriky hot shots. Zbývající obrázky pak pocházejí z dvojice Call of Cthulhu (akční adventure na námět známého autora hororů H.P- Lovecrafta) a Hitman: Contracts, jehož preview bylo k dispozici již v o dvě čísla starším SCORE. Preview je primárně netradičně věnováno MMORPG, konkrétněji očekávanému World of Warcraft. Dále se vešla ještě RTS Besieger (inspirovaná legendárním Age of Empires) a Eatside Hockey Manager. Druhý strategický nářez v pořadí přichází hned následně a to prostřednictvím zoomu, věnovaného fantastickému Lord of the Rings: The Battle for Middle Earth. Nechybí nádherné snímky, ani interview s producenty hry a rozhodně si tento článek nenechte ujít. Téma si bere na mušku herní ozvučení a mj. se tak dozvíte něco o celebritách tohoto oboru, jakými jsou kupříkladu Jesper Kyd nebo Tommy Tallarico. K dispozici je také přehled nejlepšího zvuku ve hrách, uspořádaný podle serveru GameSpot.com.

Autorův tip: LotR: The Battle for Middle Earth aneb vážný kandidát na RTS roku.

Recenze

I nebe má svého zabijáka a pokud nevěříte, spolehlivě vás přesvědčí akční řežba Painkiller, která si odnesla hodnocení hned 89%. Ještě lépe dopadla špionážní akce Splinter Cell: Pandora Tomorrow (90%) o kterou si mimochodem můžete rovnou i zasoutěžit. Do krvavých časů starověkého Říma se přenesete ve hře Gladiator: Sword of Vengeance (79%) a nevšední zážitky nabízí bizarní svět Syberie 2 (84%). Mnohem hůře oproti tomu dopadlo třetí pokračování série Lords of the Realms (53%). Zmíněný žánr neopustíme ani o stránku dále, neboť na nás čeká Against Rome (69%). Procházkou v historii se stává i Wanted Guns (59%), inspirovaný starým dobrým divokým západem. Pravděpodobně největším zklamáním je v očích redaktorů SCORE očekávaný Counter-Strike: Condition Zero (50%), to už lépe dopadli i méně známí Bad Boys 2 (65%). Z podobného soudku pochází i Dead Man´s Hand (64%) – mimochodem už druhá pistolnická akce v jednom čísle, což se moc často nevidí.

Nepříliš povedenou předělávku příběhů z Howardova pera představuje Conan (54%), přehlédnout byste neměli ani Jagged Alliance 2: Wildfire (60%). Battle Mages (79%) jsem měl sám příležitost recenzovat a co do finálního verdiktu se s Hubertem rozešel o pouhé jedno procento – nezapomeňte, že se pracuje už i na datadisku. Přímo na pitevně se probudíte v adventuře Midnight Nowhere (65%) a operaci Irácká svoboda detailněji přiblíží The Road to Baghdad (50%). Jediného reprezentanta sportů zde představuje Ski Jumping 2004 (53%) a tím už se konečně dostáváme k části Mod. Hostile Intent (78%) není nic jiného než taktická akce pro Half-Life, dobře vypadá taktéž platinová edice Operace Flashpoint (80%). Závěrem nás ještě čeká dvojice Europa 1400: The Guild Expansion Pack (85%) plus multiplayerový Heretic II: The Heretic Fortress 5.0 (74%), vše pak uzavírají tři freeware hry – Dáma 2004 (75%), Doke Nukem: Waiting for Forever (86%) a Formido (80%).

Autorův tip: další pekelná akce Painkiller

Online a seriál

Tato sekce je tradičně věnována především MMORPG, dozvíte se tedy něco o chystaných titulech jako Vanguard: Saga of Heroes, Mourning, či Dragon Empires. K dispozici je také recenze Star Wars Galaxies (82%) a pak již nastupují progamingové novinky z domova i ze světa, obohacené o plány na rok 2004 a příspěvek o profesionálním hraní NHL. Čtvrtým dílem pokračuje také seriál Úspěšný herní web za 10 měsíců.

Techbox a srovnávací test

Rodina 64bitových procesorů se rozrůstá o nové Athlony 64, Blu-ray vypalovačky jsou na cestě, blíží se i Socket 775 a konečně firma ASUSTeK bude otevírat závod na severní Moravy. Co ale především, výrobci flash disků se již rozhodli opustit nudné designy a přijít konečně s něčím originálním – pestrobarevné USB kachničky s kapacitou 16 či 256 MB jsou toho bezesporu jasným důkazem. V testech se blíže podíváte na MP3 přehrávač iRiver IHP – 140 (90%), mobilní telefon Acatel One Touch 735I (80%), procesor AMD Athlon 64 3400+ (91%), procesor Intel Pentium 4 1,4 GHZ EE (88%), zvukovou kartu M-Audio Transit (82%) a o herní ovladač Saitek P3000 (90%). Srovnávacího testu se zúčastnily čtyři zvukové karty a jako vítěz byl nakonec zvolen výrobek firmy M-Audio, M-Audio Revolution 7.1 (87%). V software se představují programy Deep Burner 1.1 (90%), Skype 0.93 (84%) a Display Stix 2004 2.1 (88%). Pokud vás zajímají možnosti speciálního nastavení Unreal Tournamentu 2004, nevynechejte lepší hraní, na konec zde máme virtuální pameť Windows XP.

Autorův tip: USB kachničky – přenášejte svá data vesele!

Zábava, návody, čtenář vrací úder

Nejen příjemné mrazení v zádech, ale i cynismus a černý humor naleznete ve filmu Choking Hazard (80%), více rodinnou záležitostí je oproti tomu DVD Trio z Belleville (90%). V hudbě tradičně narazíte na řadu žánrů a alba jako The Strokes, Pink – Try This, nebo Tori Amos – Best. Knížka má název Enderova hra a jejím autorem je Orson Scott Cad, komiks přináší dílo Thorgal – Alinoe. Tipy a triky se zaměřují na Unreal Tournament 2004, Rayman 3: Hoodlum Havoc a Prince of Persia: The Sands of Time. Na své si přijdou i všichni cheateři, nemluvě o koutku zoufalců. Čtenář vrací úder tentokrát u Simpsons Hit And Run, Blade And Sword a Empires: Dawn of the Modern World. Pokud do této rubriky sami přispíváte, možná jste právě vy vyhráli některou ze špičkových myší od firmy Logitech – hledejte ve sloupečku vyhlášení. Značně rozsáhlý návod by vás měl bez problémů provést nástrahami přiložené plné hry Evil Twin: Cyprien´s Chronicles, k dispozici jsou samozřejmě i cheaty.
 
DVD

STRANA 1

Plné hry: Evil Twin: Cyprien`s Chronicles (též najdete na CD2)

Demoverze:  Painkiller (CD1), Colin McRae Rally 4, The I of the Dragon, Joint Operations, Laser Squad Nemesis (CD1), Manhattan Chase, MVP Baseball 2004, Splinter Cell: Pandora Tomorrow (multiplayer), Splinter Cell: Pandora Tomorrow (singleplayer), Spartan, TOCA Race Driver 2 (CD1), Trackmania, Dead Mans Hand, Chicken Shoot Easter Edition (CD1)
Redakce/ Plná hra (CD 1): Evil Twin čeština, Evil Twin patch, Rally Trophy patch, Evil Islands - čeština do hry, Desperados – čeština do hry, Arx Fatalis - čeština do hry, Rally Trophy manuál, Arx Fatalis – neoficiální průvodce, Battle Realms – finální verze češtiny do hry

Servis (CD1): systém - Direct X 9.0b, VIA 4 in 1,  grafika - NVIDIA Forceware pro Windows 2000 a XP (CD1), NVIDIA Forceware pro Windows 95, 98 a ME (CD1), ATI Radeon Catalyst pro 2K/XP (CD1), ATI Radeon Catalyst pro 98/ ME (CD1), Matrox PowerDesk v 6 pro 2K/XP,  Matrox PowerDesk pro 98/ME, periferie -  IntellitypePro v 2.2, GRAVIS XPERIENCE 4.5 Beta, Logitech MouseWare v 9.75, MS SideWinder Game Controller Software,
Logitech WingMan, video (CD1) -  Divx 5.1.1,  Windows Media Video 9 VCM Codec, All in 1 Codecs Pack, zvuk - Soundblaster Live! Driver Pack 5.1 pro 2K/XP, SB Audigy 2 DriverPack 3 pro 98/ME/2K/XP, Gamesurround Fortissimo II (98/ME/2K/XP),  Gamesurround Fortissimo III (98/ME/2K/XP)

Extra: Od čtenářů (CD1) - Diskmag Smash 4,  Diskmag Galaxie 10, Diskmag Escape 16, Korona (CD1),  patche - Hidden & Dangerous 2,  Joint Operations demo patch, Far Cry 1.1, Call of Duty 1.3, Splinter Cell: Pandora, Tomorrow 1.1, KnightShift 1.2, Spellforce: The Order of Dan 1.11, JA 2 Special (CD1) - JA 2: Urban Chaos (pouze DVD), JA 2: Deidranna Lives!, JA2: UB: X-COM, JA2: UB: Bears Pit, JA2: UB: Stalker, JA2: UB: Vietnam SOG `69, JA2: UB: Cold Comfort (pouze DVD), freeware (CD1) -  Dáma 2004, Duke Nukem: Waiting for Forever,
Formido, .kkrieger

Programy: systém - Where is it? (CD1), OpenOffice, CloneCD (CD1), DOSBox for Windows 0.61, CD BurnerXP Pro,  Total Commander 6 (CD1),  Power Archiver (CD1), PC Inspector File Recovery 3.x (CD1), Acrobat Reader 6, SiSoft Sandra 2004 (CD1), Kaspersky Anti-Virus, multimedia (CD1) - Audio Conversion Wizard,  CD Rider, Extractor, BSPlayer, K - MP 3,  Easy Video Joiner,  MicroDVD Player, Any DVD, Real One Player Basic (pouze DVD), WinDVD 5 (pouze DVD), grafika - 3D Mark 03, Powerstrip (CD1), Snag It (CD1), ACDSee (CD1), Fraps (CD1), online (CD1) - Miranda IM,  Bullet Proof FTP, Download Accelerator Plus 5,  Getright,  Trilian

STRANA 2

Volejte šéfa, Volejte šéfredaktorovi díl sedmý

Speciál: videa - speciál shrnující video ukázky z mnoha očekávaných her: Sims 2, Driver 3, Ultima X, World of Warcraft atd.

Extra: mody - Steam Counter-Strike v.1.6 + Half-life 1.1.2 patch, Hostile Intent 1.2 pro Half-life, Urban Terror 3.4 pro Quake III: Arena, Battlefield 1918 RC 1 pro Battlefield 1942, Desert Combat 0.7 pro Battlefield 1942, Elemental R2b0 pro Dungeon Skete, PainKeep Arena 3.0 pro Quake III: Arena, Rocket Arena 3 1.76 pro Quake III: Arena, Update Central  - Battlefield 1942,  Unreal Tournament 2003,  Elder Scrolls III: Morrowind,  Warcraft III: Reign of Chaos,  Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast,  Command and Conquer: Generals, Age of Mythology
návody - Neverwinter Nights, Mafia, Grand Theft Auto: Vice City, Icewind Dale 2, Freedom Force, Atlantis III atd.

SCORE 121 - obsah

Recenze – Painkiller, Tom Clancy´s Splinter Cell: Pandora Tomorrow, Gladiator, Syberia 2, Lords of the Realm III, Against Rome, Wanted Guns, Star Wars: Galaxies, Counter-Strike: Condition Zero, Bad Boys 2, Dead Man´s Hand, Conan, Jagged Alliance 2: Wildfire, Battle Mages, Midnihjt Nowhere, Road to Baghdad, Ski Jumping 2004

Preview – World of Warcraft, Besieger, Eastside Hockey Manager, Zoom (LotR: Battle for Middle-Earth)

Extra – Mody, Operace Flashopint – platinová verze, Europa 1400 The Guild: Expansion Pack, Heretic 2, Freeware

Techbox – Novinky, Testy nových věcí, Testy zvukových karet, SW novinky  Lepší hraní, Jak si…

Kultura – Film, DVD, Hudba, Knížka, Komiks

Rubriky – Úvodník, Obsah, Novinky, Upoutávka na Tony Hawk Pro Skater 3, Soutěž o Splinter Cell: Pandora Tomorrow, Předplatné SCORE, Dopisy, Čtenář vrací úder, Obsah CD/DVD, Manuál: Evil Twin, Next

Online – Novinky, ProGaming, Jak si udělat herní web za 10 měsíců IV

Hot  Shots – Rome: Total War, Call of Cthulhu, Hitman Contracts

Návody – Super triky a cheaty

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A