Score 127 – ve znamení pekla

Rozsáhlá a podrobná recenze akčního hitu Doom III, exkluzivní recenze očekávaných titulů NHL 2005 a Richard Burns Rally, informace o Grand Theft Auto: San Andreas, volba Miss Juiced, přiložená plná hra Soldier of Fortune, tipy na nejlevnější a přitom zábavné hry - to vše je nabité zářijové číslo časopisu SCORE, kterému jsme se podívali na zoubek.
Score 127 – ve znamení pekla

Pokud se kolem nějaké hry v poslední době strhnul mediální povyk běžně nevídaných rozměrů, pak to byl bezpochyby veleočekávaný Doom III. Ani aktuální SCORE nemohlo samozřejmě zůstat pozadu a tak o jednom z hlavních témat zářijového vydání není třeba pochybovat. Pozadu navíc nezůstala ani DVD příloha, na které naleznete první modifikace vylepšující řadu věcí (kdo by například netoužil po tom, mít v DM módu baterku přimontovanou přímo na zbrani?), ale to už poněkud předbíhám. Jako první musí přijít na řadu novinky, které začínáme u Worms Forts Under Siege, Full Spectrum Warrior, Psychonauts, Axis And Aliies a dalších. Pobavil mě zápor měsíce, aneb jak se Microsoft neustále snaží vylepšovat nevylepšitelné. Jaký nežadoucí vliv může mít tedy jeho nejnovější Service pack 2 (pro Windows XP) na desítky vašich her? Přečtěte si sami. Za pozornost jistě stojí i článek Manhunt pod palbou, věnovaný dalšímu pokračování diskuse o brutalitě her a jejich vlivu na mládež. Z dalších titulů v rámci novinek bych jmenoval Painkiller: Battle out of Hell, Paraworld, Miami Vice, Fallen Kingdoms, či Forgotten Realms.

Autorův tip: Manhunt pod palbou – další střet „psychologů“ a hráčů

Hot Shots, preview a téma

Úchvatně vypadají především screenshoty z Warhemmer 40. 000: Dawn of War, v rubrice hot shots však našly své místo i snímky z Men of Valor a World of Warcraft. Na své si teď přijde mlsné oko snad každého mužského čtenáře, neboť jsme se dostali k vyhlášení soutěže Miss Juiced a nezbývá mi než konstatovat, že je skutečně na co se dívat. Takže se dívejte a hlasujte, můžete i něco vyhrát. Díky preview Tony Hawk: Undeground 2 zabrousíme do světa prken na kolečkách která znamenají svět, značně více mě však zaujala dvojice Shade: Wrath of Angels a Armies of  Exigo. Vynechat nechci ani Knights of Honor, minimálně proto, že se jedná o dalšího velmi zajímavého zástupce mého nejoblíbenějšího žánru RTS. Zoom potěší dozajista všechny fanoušky série Grand Theft Auto a to bližšími údaji o GTA: San Andreas. Téma pro změnu přináší výběr řady levných PC her se stručným popiskem a zcela příznačným názvem Total budget! Pokud tedy právě přemýšlíte o koupi nějaké té starší originálky, neváhejte! Zbývá mi uvést ještě příspěvek věnovaný profesionálnímu hraní, doplněný o interview s jedním z nejlepších placených hráčů světa.

 

Recenze

Doom III, Doom III a ještě jednou Doom III. Která jiná recenze by vůbec mohla  být na prvním místě? Která jiná recenze by si vydobyla sama pro sebe hned celých 16 stránek? Těžko říct co s redakcí SCORE udělá Half-Life 2, tady se každopádně můžete těšit na deník psaný přímo krví redakorů, což se ostatně dozvíte už z úvodu. Nechybí rozhovor s Johnem Carmackem, průvodce po jednotlivých levelech, popis zbraní a samozřejmě i finální hodnocení 84%. Jen o jedno procento hůře dopadl bonbónek následující a to NHL 2005 (83%), o které si navíc můžete rovnou i zasoutěžit. A když už jsme u toho, vyhrát lze i Richard Burns Rally (85%), jehož zhodnocení přichází na řadu hned poté. Wings of War (70%) je zábavná vzdušná arkáda z období první světové války, Aura: Fate of the Ages (76%) zase obnáší mix mezi adventurou a logickou hrou.

Bezpochyby kvalitní strategií je Castle Strike (85%), která ostatně získala vysoké bodové ohodnocení i na našem serveru. Mnohem hůře už dopadla Catwoman (45%), která jen dokazuje, že inspirace filmovou tvorbou skutečně ne vždy skončí dobře. Pro milovníky bitev II. světové války je zde War in the Pacific: The Struggle Against Japan 1941 – 1945 (85%), naprostým propadákem se pak stává Stoneage Foolympic  (21%). ZOO Empire (71%) vás pasuje do pozice ředitele zoologické zahrady, zatímco v Asterix And Obelix XXL (71%) se můžete odreagovat u srážení početných řad Římanů. Příliš úspěšný pravděpodobně nebude Alias (49%), stejně jako Marine Sharpshooter II: Jungle Warfare (30%). V chronologii recenzí jsem teď ale přeskočil Cestu do středu Země (69%), která přeci jenom dopadla o něco lépe. Pro další zavaření mozkových závitů zde máme Ballance (57%) a kandidátem na další z nejhorších her čísla je Army Men: Sargen´s War (29%). Zbývá nám ještě Frogger´s Adventures: The Rescue (54%) a Nicktoon Racing (58%), abychom se úspěšně dostali k modu a Air Bucaneers (80%). Recenze extra pak obsahuje freeware hry Doktor Bohuš (90%), Únos (91%) a Bamberman Retro (58%).

Autorův tip: Doom III aneb mánie pokračuje

Online a seriál se jako již tradičně věnuje MMORPG, tentokrát konkrétněji trojlístku Rubies of Eventide (zatím zcela zdarma), datadisku k Everquest s názvem Omens of War a Knight Online (u těch je zase k dispozici speciální trial server s možností volného hraní až do 40. úrovně). Programingová sekce nabízí rekapitulaci a výsledky Electronic Sports World Cup a závěrem zde pak máme Úspěšný herní web za 10 měsíců VIII. Nezapomeňte také, že 6. – 10.10. proběhne velké finále World Cyber Games v San Franciscu, takže se máme jistě na co těšit.

Techbox a srovnávací test

Kdo si stejně jako já už zvyknul, že skoro pokaždé se zde začíná nějakou zajímavou kuriozitou ze světa, zklamán nebude ani  tento měsíc – firma Pyramat totiž představuje ozvučenou postel, určenou primárně pro vytvrdlé pařany, kterým už se nechce k vlastnímu hraní ani vstávat, potažmo mají v úmyslu se této činnosti věnovat i v noci. Novinky pojednávají o procesoru AMD Sempron, miniaturní základní desce VIA EPIA N a MP3 přehrávači iRiver N10. Pak už se přeneseme na testovací pult a k výrobkům Acer NP3 Flash Stick (82%), miniaturní optické myši Genius Netscroll + Mini Taveler (84%), digitálnímu fotoaparátu Trust 715 LCD POWE@R ZOOM (67%), gamepadu Thrustmaster 360 Modena Upad Force (78%) a dalšímu vynikajícímu přehrávači MPIO FL100 (97%).

Software přináší popis prográmků Picasa 1.6 (fotografie pod kontrolou – 85%), HD Tune 2.0 (testování pevného disku – 88%) a BSPlayer 100.810 (kvalitní nahrážka Media Playeru – 90%). Srovnávací test si bere na mušku čtveřici levných webových kamer a následně se už dozvíte, je-li raytracing skutečně budoucností 3D grafiky v hrách. Nechybí taktéž lepší hraní, tentokrát na téma Painkiller a Jak na domácí síť II. 

Autorův tip: ozvučená postel? Proč ne…

Zábava, návody, čtenář vrací úder

Pokud vás zajímá jak úspěšné je druhé pokračování Shreka, nalistujte si rubriku film a recenzi Věry Šmejkalové – 90% jistě mluví za vše. Narozdíl od minulého čísla se nikam nezatoulala ani hudba s alby jako D12, Faithless, Scrospions – Unbreakable etc. DVD pod sebou skrývá Posledního samuraje (70%) a Mazaného Filipa (70%), knížka pak známou Hvězdnou pěchotu od Roberta A. Hainleina a konečně komiks dva díly Tintinových dobrodružství. Návody vám poradí s tituly Ground Control 2 (k dispozici je i rozsáhlý podrobný popis misí), Shrek 2 a The Suffering. Polemiku s názory redaktorů SCORE můžete díky čtenář vrací úder sledovat u her The Simpsons: Hit And Run, Call of Duty, Star Wars Jeid Knight: Jedi Academy a Need for Speed Undeground. Na závěr zde již mám jen tipy a triky k přiloženému Soldier of Fortune plus obsah DVD.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce