Score 128 – herní žně začínají

vytisknout velikost písma
Již podruhé 16 stran navíc, první screenshoty z Quake IV a The Elder Scrolls IV, exkluzivní ZOOM Side Meier´s Pirates! a Evil Genius, plná hra Tony Hawk´s Pro Skater 3, záplava recenzí a reportáž z dvojice výstav počítačových her v Londýně – to jest ve zkratce nové číslo herního magazínu Score, které se chlubí číslem 128.
Score 128 – herní žně začínají
Seznam kapitol
  1. Score 128 - herní žně začínají
  2. Obsah DVD i časopisu

Pomalu ale jistě se blíží čas předvánoční, který mimo jiné jako již tradičně přináší i záplavu herních titulů, snažících se vytěžit co nejvíce z všeobecného nákupního šílenství. Není tedy divu, že zatímco o prázdninách jsme si mohli takřka okousat joysticky nudou, nyní je kvalitních her k mání čím dál tím více. To se projevilo svým způsobem taktéž na Score, které stejně jako poslední měsíc, i tento přináší bonus v podobě šestnácti stránek navíc a v porovnání právě s čísly letními až závratný počet 17-ti recenzí. Téma právě zmíněných přidaných stran ostatně tvoří již většinu úvodního startu, kde se tak můžete dozvědět o záplavě děkovných e-mailů a věcech souvisejících. Další pozitivní zprávou se bezesporu stal fakt, že „říjnové“ číslo vyšlo a dorazilo do redakce už v září (což jak jistě dobře víte, nebývá zrovna pravidlem) a tudíž jsem měl na pročtení toho všeho i zdánlivě více času. Jako již tradičně tedy začnu u novinek, které ukrývají informace o tak zajímavých titulech jako Splinter Cell: Chaos Theory, Hidden And Dangerous 2: Sabre Squadron, Sonice Heroes, War World či Blitzkrieg: Ostfront Barbarossa. Kdo stejně jako já občas trpí až paranoidním pocitem, že všechno kolem je stále dražší, neměl by přehlédnou příspěvek o stavu na poli vývoje počítačových her a poměrně zajímavý je i článek o čínské cenzuře.

Autorův tip: XIII Century: Sword And Honor – další zajímavá RTS

Hot Shots, preview a téma

Obrázkovou galerii načínáme s hororovou akcí příznačně nazvanou F.E.A.R. Dále zde máme pokračování legendární RPG série The Elder Scrolls, tedy TES IV: Oblivion - dočkáme se možná už v roce 2006. Vynechat bych neměl ani další neméně slavnou sérii Quake (i v tomto případě se jedná o čtvrtý díl) a Painkiller: Out of Hell plus Desperados 2. Preview představuje hry Full Spectrum Warrior, Stronghold 2, Medal of Honor: Pacific Assault, Colin Mcrae 2005 a Worms Forts Under Siege. Zoom je pak přímo nabitý exkluzivitou díky dvojici Sid Meier´s Pirates – Evil Genius a pokud jste se nestihli osobně podívat na EGN či ECTS, možná vám udělá radost alespoň reportáž z obou zmíněných výstav her i herního hardwaru, kterou pro téma připravili Jan Modrák a Mikoláš Tuček.

Recenze

Událostí čísla se bezpochyby stává The Sims 2 (93%), který evidentně částečně ochromil redakci a vysloužil si hned 6 stran doplněných o další dvojstranu prvních dojmů Matěje, Mikoláše, Endyho a Dreba. Hodně prostoru si bezpochyby zaslouží i výborná válečná RTS Codename: Panzers Phase One (89%) a prostřednictvím Conflict: Vietnam (66%) navštívíme nehostinnou džungli v období vietnamské války. Pro sportovněji založené jedince je zde FIFA Football 2005 (85%), dál už se díky budovatelské strategii Locomotion (69%) vrátíme do časů slavného Transport Tycoonu. Kariéru kapitána si můžete vyzkoušet v Port Royale 2 (70), zatímco Tiger Woods PGA Tour 2005 (86%) je primárně určen všem fanouškům golfu. O tom, že stále více vývojářů se nechává v poslední době inspirovat právě vietnamským konfliktem, svědčí i Shellshock: Nam ´67 (68%), na provětrání mozkových závitů následně dobře poslouží Chessmaster 10th Edition (83%).

Jedním z pozitivních překvapení je také nepříliš propagované RTS Arena Wars (82%), která zaujme zejména originálním pojetím (pamětníci Polewars zamáčknou slzu). Zazávodit si můžete v Room Zoom: Race for Impact (49%) a vedení takové politické kampaně lze vyzkoušet v rámci Political Machine (72%). Detektivkou na dlouhou dobu bude nejspíše Sherlock Holmes: The Case of the Silver Earring (68%), z herních automatů vídaných v době před dvaceti lety zase přichází Midway Arcade Treasures (65%). Zbývá mi už jen akční propadák Kill Switch (54%), sportovní propadák Summer Games (37%) a konečně adventure propadák The Arrangement (50%). Nepřehlédněte anketu k miss Juiced!! Čeká nás ještě mod scéna věnovaná modifikaci UT2004 s názvem Clone Bandits (79%)  a datadisky Call of Duty: United Offensive (75%) – Silent Storm: Sentinels (89%) – Tom Clancy´s Rainbow Six 3: Athena Sword (68%) v recenzích extra. Sekci freeware her obsadila trojice Yetisports 6: Bigwave (70%), Counter Strike 2D (92%) a Buduj vlast!!! (79%).

Autorův tip: Codename: Panzers Phase One, aneb jak má vypadat válečná strategie

Online a seriál

Příznivci Star Treku jásejte, pracuje se hned na dvou MMORPG z vašeho oblíbeného prostředí! Za prvním z nich, Star Trek Online, stojí studium Perpetual Enternainment, druhý projekt Destiny´s Wind je pak ryze fandovský a k dispozici by měl být také zcela zdarma. Velmi mě zaujal příspěvek s názvem Jak vydělat v MMORPG opravdové peníze, který by stoprocentně neměl uniknout nikomu, koho už nebaví hrát jen tak pro „fun“.  Špatnou zprávou je naopak zrušení Dragon Empires - snad tuto neblahou zvěst alespoň částečně vynahradí dokončení Saga of Ryzom. A pokud vám schází pořádné cyberpunkové MMORPG, vyzkoušejte třeba Neocron (77%). Programingová část tentokrát uvádí nejdrsnější hráče z ČR a neopomíná ani novinky z domova či ze světa. Co ještě? Samozřejmě Úspěšný herní web za 10 měsíců IX.

Techbox a srovnávací test

Firma Logitech představuje zcela první laserovou myš, MX 1000 Laser. Bohužel je tato zatím k dostání pouze v bezdrátovém provedení, což pro skalní pařany není dvakrát vhodné (vzpomínám na nedávné AoC utkání v ESGL lize, kdy klanovému kolegovi začala obdobná myš signalizovat vybitý akumulátor právě ve chvílích největší řeže) a ani cena prozatím není právě lidová. IMac G5 je komplet monitoru i počítače v jednom, Samsung SPH-V5400 mobil s pevným diskem a AVEX od BionicFX 3D grafika na 3D zvuk.

Testy začínají u MP3 přehrávačů CANYON CN-MP2 (60%) a Creative DAP Jukebox ZEN Touch (89%). Pokračujeme u špičkového motherboardu Microstar K8N NEO2 Platinum-54G (90%), inteligentní webové kamery Logitech Quickcam Sphere (80%) a sluchátek TRUST 751B 5.1 Silverline. SW sekce obsahuje PC Shutdown pro 3.0 (60% - ano, už i na něco tak zdánlivě jednoduchého jako je vypnutí PC se vyvíjí samostatné prográmky), Hot CPU Tester Pro 4.2.2 (79%) plus xp-Antispy (88%). Pro srovnávací test bylo vybráno šest 19-ti palcových LCD panelů a lepší hraní vám pomůže k tomu více si užít Battlefield Vietnam. Pro úplnost mi ještě schází Jak na domácí síť.

Autorův tip: kapesní detektor lži za 1200 Kč

Zábava, návody, čtenář vrací úder

Filmovou adaptaci románu Isaacaa Asimova Já, robot (80%) doplňuje knížka Andrzeje Sapkowskeho Narrenturm (nečekaně zasazená do období husitských válek) a komiks Krajina půlnočních stínů od Michaela Straczynskina. Návody podají pomocnou ruku s The Sims 2, Fifou 2005 i Ground Control II: Operation Exodus (dokončení z minulého měsíce). Čtenáři si pro svoje recenze tentokrát vybrali Galactic Civilizations, Knight Shift a Age of Mythology. Ochuzeni nebudete ani o manuál k přiložené plné hře, tedy Tony Hawk´s Pro Skater 3.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted graficky nemá konkurenci, nejnovější díl posouvá laťku PS4

Uncharted graficky nemá konkurenci, ne…

Uncharted vždy byl špičkou dané konzolové generace a The Lost Legacy není výjimkou. Pojďme se vydat na graficky opulentní výpravu za klem Ganéši.

21.  8.  2017 | | 8 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Čtvrtý díl kultovní strategie Age of Empires byl oficiálně odhalen!

Čtvrtý díl kultovní strategie Age of E…

Po dlouhém čekání se zázrak konečně vyplnil. Age of Empires IV bude! Což je vlastně všechno, co o hře víme.

včera | | 5 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A