Score 135 - Mrtví vstávají

Pokud vás zachvátil World of Warcraft, tak si asi budíček mrtvol vyložíte nesprávně. Jedná se o téma čísla, které hovoří o adventurách. K tomu si přidejte Fallout Tactics, rozsáhlý zoom na Hitman: Blood money a recenzí jako v karbanickém Oku. Pak už si jen vyberete, který zabiják přijde pověsit na vaši zeď a máte uklizeno.
Kapitoly článku

Hnedka z obálky na vás dohlíží Hitman a kachnička. Je jasné, že o zábavu bude v tomto čísle postaráno a koho nenakopne dubnové datum vydání, tomu pomůže alespoň úvodník, který se o humoru dostatečně zmiňuje. Vždyť je také téma čísla o žánru, který humorem přímo překypoval.

Hned u novinek nám bude jasné, které že to žánry však křísit nepotřebují. RPG přežilo dobu největší krize a Hellgate: London se přidá do rozjetého vlaku. Stejně tak jsou nažhavení fanoušci Half-Life 2 na datadisk Aftermath. Milovníci akce zase čekají, jak že to dopadne Lara v dalším díle série Tomb Raider. Stratégové však mají problémy, ale spíše příjemné. Mají se těšit na Spellforce 2: Blend of perfection, nebo spíše na Heroes of Might and Magic 5? A co na to Desperados 2 spolu s Earth 2160? Nebo všechny strategie trumfne Sparta: Ancient Wars?

Ještě však dávka pro přemýšlivé neskončila, protože Squad manager 2005 vás zase nechá taktizovat na fotbalovém trávníku. A když se vám bude dařit, pořídíte si třeba Alfu Romeo ve hře SCAR. Nebo skončíte ve vězení a budete se muset ven prostřílet, jako Cold War. A nakonec si necháváme třešňičku z Illusion Softworks - Enemy in Sight.

Náš tip: I když se jedná o pátý díl, série Heroes of Might and Magic vždy přinese něco nového.

Krev, krev a nic než krev. To vše uvidíte při bližším pohledu do budoucnosti. Jako na běžícím páse budete odkazovat protivníky do věčných lovišť v Unreal Tournament, strategie křížená s RPG Dragonshard nejspíš také zbortí váš monitor krví. A že by GTA: San Andreas bylo jiné? Tak na mírumilovnost můžete rovnou zapomenout. No a Hitman je svojí cynickostí proslulý, vždyť kde jinde jsou krvavé i peníze.

Náš tip: Jistě víte, co bychom vám doporučili, ale nechceme dopadnout jako Gamepage, takže Hitmana jsme vám nedoporučili, jasné?

Hlavně ať vás nenapadne provádět cokoliv z her ve skutečnosti. To by pak na vás naběhla jednotka SWAT a to hned ve čtvrtém díle. A nebo ještě hůř, skončíte v pekle a tam vám nepomůže ani důkladná znalost Doom 3: Ressurection of Evil. Raději si hrajte s nějakou stavebnicí. Co tak třeba Lego Star Wars?

Co takhle nějakou tu dovolenou. Třeba u moře. Nebo na moři. I když, jak se tak dívám na Cold Fear, tak si říkám, že bych to vzal raději přes palubu. Možná mě tam najde nějaký Silent Hunter. Nebo že bych zavzpomínal na staré reflexy z Deus Ex a použil je po vzoru Project Snowblind? Už to mám, zavolám si na pomoc Bratry ve zbrani a bude pohoda, jako tehdá na pláži Omaha. I když tu jsme jen přeletěli.

Ale létání si můžu užít i tak. A dokonce nepotřebuji letadlo, ale stačí rychlé auto a východ Slunce v Trackmanii. A nebude lepší stát se pánem silnic v Street Racing Syndicate? Nebo rovnou neomezeným vládcem národa v Empire Earth 2? Stejně všechny spory vyřešíme válečným střetnutím, kde nepoteče krev, ale barva, jako v Gotcha!

Náš tip: Málo peněz, hodně zábavy a létání k tomu, to je Trackmania Sunrise.

Ale co pořád hrát sám, když tady máme online hry? Podíváme se nejprve na zoubek podpoře, konkrétně z řad SOE. A GM nám prospěli na výbornou. Jen aby tak fungovali v Guild Wars, kde nebude nutné platit měsíční poplatky. Ale stejně u nás tuto hru nekoupíme, bohužel. Zato World of Warcraft už třetím měsícem vesele roste. Disciplina na WCG se z něj asi nestane, ale i tak se na ně můžeme podívat.

Podíváme se ale raději do útrob našeho miláčka. Hodil by se nám více disk od Western Digital s rovnou desítkou tisíc otáček? A nebo potřebujete osmitlačítkovou myš od Logitechu? Nároční hráči si jistě poradí s Radeonem X850XT a závodníci využijí sedačky Playseat. Pak tu máme Nintendo DS a test gamepadů, které však u něj nepotřebujete. A když jsme byli u těch miláčků, nezapomínejte pro toho plechového na život, který vám připomene úvaha Ženy a hry.

V další kapitole naleznete obsah včetně příloh

Témata článku: , , , , , , , , ,