Score 139 - Je to jenom hra

Pokud máte pro strach uděláno, nezastaví vás ani obálka Score 139. Teda kdo by se bál malé holčičky, pokud se zrovna nejedná o hrdinku FEAR. Podívejme se, zda se bát i obsahu.
Score 139 - Je to jenom hra
Seznam kapitol
  1. Máte strach?
  2. Obsah Score 139 včetně příloh

Vše začalo úvahou. Úvahou šéfredaktora nad stárnutím her. Srovnávat v tomto hry s jinými uměleckými směry je pro ně těžké. Obrazy zůstanou, hudba také, i staré grotesky se mohou líbit, ale pocítit čas je nejvíce u her.

Pak jsme se však nebojácně vrhnuli do časů budoucích, kdy se po našich monitorech budou prohánět skvosty jako Battle for Middle-Earth 2. A zběsilá jízda časem nás tak dostala do strojů pomalu rychlejších, vždyť závodit v Crashday také musí být šílené.

Co by to ale bylo za budoucnost bez válek a utrpení? Bylo by to malebné, po krásné noci však přijde Úsvit války ve Warhammeru, přímo Winter Assault. Dočkáme se i přejmenovaného Konfliktu: Global Storm, nebo vymyšleného systému, jemuž vládnou stroje. Ano, mluvím o Matrixu a Neově cestě.

S příchodem nových her docházejí nápady a tak můžeme čekat i parodické názvy jako Diablolique - License to Sin, kde zasáhnete do bojů dobra a zla jako agent Jeho veličenstva Ďábla. Naštěstí jsou tu hrdinové, kteří snad vzestup temnoty zastaví. A nebo to jsou úplně jiní hrdinové? Aha, Heroes of the Pacific, hrdinové na železných ptácích.

A pak už tam nikdo nebyl. Cože? Aha, tak česky prý Deset malých černoušků, neboli podle Agathy Christie And Then There Were None, že by se blížila detektivní adventura? A nebo raději počkat na Fahrenheit, či soutěž v tomto žánru vyhraje Raiders of the Lost Casino? Konec pohledům do budoucnosti daleké, raději to vezmeme ztečí.

Náš tip: Bitva o Středozemi možná bude nastavovanou kaší, ale i tak můžeme čekat hrnec zábavy.

Obrázky, obrazy, screenshoty, těch není nikdy dost. Proto vám, milé děti dnes přinesu něco drsnějšího. Povíme si pohádku o bájné zemi plné draku, Spellforce 2 se zvoucí, slovutném princi, jenž v Persii se vrací a mohutném Quake, který čtvrtého dílu se dočkává.

A pro vás větší je zde hrozba minulosti, Cold War, neboli Studená válka, přímo z dílen rukou českých, za železnou oponou se skrývajících. Zato imperialisté bojují za pomoci komiksových hrdinů X-Men Legends 2 a Ultimate Spider-Man. Však my jim ukážeme, zač je koho Srpa a Kladivo, nebo také Hammer and Sickle, by nám rozuměli.

Pak můžeme srovnat pokračování dvou slavných her minulosti, které za sebou mají i propadáky - jak původní SiN, tak poslední Tomb Raidery - a to ve vydání Episodes a Legends. Vraťme se ale raději k úspěšným sériím, jakými jsou Heroes of Might and Magic v díle pátém, Tootball Manager s číslicí 2006, stejně jako NHL končící příštím rokem.

Pomalu se však blížíme k tématu čísla a tak atmosféra houstne. Okolí ztrácí barvy, stává se černobílé, pokud to není, ale ano, je to ono, Black and White 2, žádný strach. Teda strach přijde hned poté a to přímo jako FEAR. A všem je již jasné, kolem čeho tady pomalu kroužím. Ano, téma čísla je strach v počítačových hrách.

Náš tip: Nechceme, aby hra byla dobrá. To nám nestačí, musí být boží. A nebo aspoň na boha v podání Lionhead Studios.

Dívat se do budoucna je sice krásné, nesmíme však přehlédnout hvězdy přítomna jasné. No, nechám asi básnický apendix a vrhneme se přímo do kobek nejtemnějších a Dungeon Siege 2. Komu se komnaty temna nelíbí (tady už opravdu rýmovat nebudu), aspoň si užije nočního života v podobě The Sims 2 a jejich Nightlife. Noc však patří i upírům, takže na záletech pozor na Bloodrayne ve druhém vydání.

Co takhle raději než akci procvičit myšlení? Třeba takový hokejový manažer? Eastside is da best. A nebo je libo změnit běh dějin? Druhá světová by vyhovovala? Zavolejte Codename: Panzers a jste v druhé fázi. A nebo čistá drtička mozků v podobě Rhem 2 by se mohla hodit. Pak už jen zavzpomínat nad minulostí nad Falconem 4.0 a jsme zase tam, kde jsme začínali.

Přidejme ještě online sekci, kde se skví list nepopsaný - Tabula Rasa. MMORPG prostě táhnou a tak nenajdeme jiný žánr ani u Tactica Online, ani u Hero`s Journey.

Náš tip: Jsa odkojen dungeony, nemohu než doporučit Dungeon Siege 2

A co nového se stalo ve světě herního železa? ATI Imageon je šílený mobil se zabudovaným foťákem, MobilBlu kostka velikosti herní a vlastnostmi 1GB MP3 přehrávače, optická bezdrátová myš od Creative, Emgeton IOPS X5 jako další "empétrojka" a nakonec i X-UFO za drobných 175 euro.

Nesmíme zapomenout ani na test 5.1 repro soustav a srovnání PC s konzolemi další generace. A nebo se raději podíváte na návod k Bloodrayne 2? A co manuál k Lionheart, nebo Simon the Sorcerer 3D? No jen abyste nehledali závěrečnou úvahu na téma sex ve hrách.

V další kapitole najdete obsah Score 139 včetně příloh

Nejnovější komentáře