Score 139 - Je to jenom hra

Pokud máte pro strach uděláno, nezastaví vás ani obálka Score 139. Teda kdo by se bál malé holčičky, pokud se zrovna nejedná o hrdinku FEAR. Podívejme se, zda se bát i obsahu.
Score 139 - Je to jenom hra
Seznam kapitol
  1. Máte strach?
  2. Obsah Score 139 včetně příloh

Vše začalo úvahou. Úvahou šéfredaktora nad stárnutím her. Srovnávat v tomto hry s jinými uměleckými směry je pro ně těžké. Obrazy zůstanou, hudba také, i staré grotesky se mohou líbit, ale pocítit čas je nejvíce u her.

Pak jsme se však nebojácně vrhnuli do časů budoucích, kdy se po našich monitorech budou prohánět skvosty jako Battle for Middle-Earth 2. A zběsilá jízda časem nás tak dostala do strojů pomalu rychlejších, vždyť závodit v Crashday také musí být šílené.

Co by to ale bylo za budoucnost bez válek a utrpení? Bylo by to malebné, po krásné noci však přijde Úsvit války ve Warhammeru, přímo Winter Assault. Dočkáme se i přejmenovaného Konfliktu: Global Storm, nebo vymyšleného systému, jemuž vládnou stroje. Ano, mluvím o Matrixu a Neově cestě.

S příchodem nových her docházejí nápady a tak můžeme čekat i parodické názvy jako Diablolique - License to Sin, kde zasáhnete do bojů dobra a zla jako agent Jeho veličenstva Ďábla. Naštěstí jsou tu hrdinové, kteří snad vzestup temnoty zastaví. A nebo to jsou úplně jiní hrdinové? Aha, Heroes of the Pacific, hrdinové na železných ptácích.

A pak už tam nikdo nebyl. Cože? Aha, tak česky prý Deset malých černoušků, neboli podle Agathy Christie And Then There Were None, že by se blížila detektivní adventura? A nebo raději počkat na Fahrenheit, či soutěž v tomto žánru vyhraje Raiders of the Lost Casino? Konec pohledům do budoucnosti daleké, raději to vezmeme ztečí.

Náš tip: Bitva o Středozemi možná bude nastavovanou kaší, ale i tak můžeme čekat hrnec zábavy.

Obrázky, obrazy, screenshoty, těch není nikdy dost. Proto vám, milé děti dnes přinesu něco drsnějšího. Povíme si pohádku o bájné zemi plné draku, Spellforce 2 se zvoucí, slovutném princi, jenž v Persii se vrací a mohutném Quake, který čtvrtého dílu se dočkává.

A pro vás větší je zde hrozba minulosti, Cold War, neboli Studená válka, přímo z dílen rukou českých, za železnou oponou se skrývajících. Zato imperialisté bojují za pomoci komiksových hrdinů X-Men Legends 2 a Ultimate Spider-Man. Však my jim ukážeme, zač je koho Srpa a Kladivo, nebo také Hammer and Sickle, by nám rozuměli.

Pak můžeme srovnat pokračování dvou slavných her minulosti, které za sebou mají i propadáky - jak původní SiN, tak poslední Tomb Raidery - a to ve vydání Episodes a Legends. Vraťme se ale raději k úspěšným sériím, jakými jsou Heroes of Might and Magic v díle pátém, Tootball Manager s číslicí 2006, stejně jako NHL končící příštím rokem.

Pomalu se však blížíme k tématu čísla a tak atmosféra houstne. Okolí ztrácí barvy, stává se černobílé, pokud to není, ale ano, je to ono, Black and White 2, žádný strach. Teda strach přijde hned poté a to přímo jako FEAR. A všem je již jasné, kolem čeho tady pomalu kroužím. Ano, téma čísla je strach v počítačových hrách.

Náš tip: Nechceme, aby hra byla dobrá. To nám nestačí, musí být boží. A nebo aspoň na boha v podání Lionhead Studios.

Dívat se do budoucna je sice krásné, nesmíme však přehlédnout hvězdy přítomna jasné. No, nechám asi básnický apendix a vrhneme se přímo do kobek nejtemnějších a Dungeon Siege 2. Komu se komnaty temna nelíbí (tady už opravdu rýmovat nebudu), aspoň si užije nočního života v podobě The Sims 2 a jejich Nightlife. Noc však patří i upírům, takže na záletech pozor na Bloodrayne ve druhém vydání.

Co takhle raději než akci procvičit myšlení? Třeba takový hokejový manažer? Eastside is da best. A nebo je libo změnit běh dějin? Druhá světová by vyhovovala? Zavolejte Codename: Panzers a jste v druhé fázi. A nebo čistá drtička mozků v podobě Rhem 2 by se mohla hodit. Pak už jen zavzpomínat nad minulostí nad Falconem 4.0 a jsme zase tam, kde jsme začínali.

Přidejme ještě online sekci, kde se skví list nepopsaný - Tabula Rasa. MMORPG prostě táhnou a tak nenajdeme jiný žánr ani u Tactica Online, ani u Hero`s Journey.

Náš tip: Jsa odkojen dungeony, nemohu než doporučit Dungeon Siege 2

A co nového se stalo ve světě herního železa? ATI Imageon je šílený mobil se zabudovaným foťákem, MobilBlu kostka velikosti herní a vlastnostmi 1GB MP3 přehrávače, optická bezdrátová myš od Creative, Emgeton IOPS X5 jako další "empétrojka" a nakonec i X-UFO za drobných 175 euro.

Nesmíme zapomenout ani na test 5.1 repro soustav a srovnání PC s konzolemi další generace. A nebo se raději podíváte na návod k Bloodrayne 2? A co manuál k Lionheart, nebo Simon the Sorcerer 3D? No jen abyste nehledali závěrečnou úvahu na téma sex ve hrách.

V další kapitole najdete obsah Score 139 včetně příloh

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje 65" OLED monitor a vyměnitelné moduly

Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje…

Herní křeslo už má, teď Razer zkouší vymyslet i ideální stůl

6.  1.  2022 | |2 N/A
Lukáš Václavík
Razer
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |42 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jaké poznatky si odnášíme?

První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jak…

Nová generace konzolí je tu s námi už více než rok. Jaké jsou naše poznatky?

5.  1.  2022 | |16 N/A
Ladislav Novák
TémaNext-gen
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle