Score 140 - v Rusku je všechno možné

Plíží se to po Rusku a Stalker to není, má to tři oči, ale Sam Fisher to není, kdo to tedy může být? Hnedle z obálky pochopíte, že trhákem čísla bude Cold War a hrdina téhle hry - Matt Carter, ale ani ostatní recenze neurazí.
Score 140 - v Rusku je všechno možné
Seznam kapitol
  1. Score 140
  2. Obsah Score 140 včetně příloh

Jen pro jistotu hned na začátek vysvětlím, že třetí oko Matta Cartera není žádnou mutací, ale je to obyčejný fotoaparát, aby nedocházelo k nějaké mýlce. Stejně tak vysvětluje Jan Modrák v úvodníku přístup k recenzování českých her, zvláště pak Cold War. Dozvíte se však také o jakých hrách se zdají redakci sny a smutný osud CD přílohy, která už dnešní době nestačí.

Konec smutnění nad starými časy, nové nám přinášejí spoustu věcí, třeba i návrat Gothic, tenkrát potřetí. A aby se neřeklo, že na staré časy moc nedáme, objevuje se ještě čtvrtý díl legendárního Broken Sword. A protože má Score pražskou redakci, nesmíme zapomínat ani na Spartu. Jo aha, on to není fotbal, ale strategie s podtitulem Ancient War.

Zase u LotR: Battle for Middle-Earth 2 si člověk žánr nesplete, opět se bude jednat o strategii plnou skřetů, lidí, elfů a trpaslíků. A málem bych zapomněl na hobity a nějaký ten Prsten, na jehož rozbití nestačí ani deset kladiv. Takže Full Spectrum Warrior: Ten Hammer asi bude mít smůlu. Jedině by mu pomohla nějaká skrytá fakta, jako třeba z adventury Secret Files Tunguska.

Překvapení, překvapení! Blíží se datadisk k The Sims 2. Aha, tak nic, všichni to tušili. Tak alespoň druhý díl templářů v Knights of Temple? To už je lepší překvapení. Ostatní pokračování však všichni tušili, třeba Call of Duty 2 volalo neodvratně, barbarská invaze do Rome: Total War byla taky jasná a další díl Drivera nás už strašil po nocích jako můra.

Náš tip: Call of Duty 2 přinese jistě mnoho zajímavých vylepšení, jako třeba spolupráci vojáků a podobně.

Které obrázky dosáhly tento měsíc až na Hot shots? Nikdo nezapomene na Oblivion, každý obrázek totiž ukazuje ohromnou sílu grafiky, která nás bude provázet. May GeForce be with you. Nabušenou sestavu budeme potřebovat i na nabušená auta v NFS: Most Wanted a třetí vzadu je třetí rozměr Jagged Alliance 3D.

Konec však mlžným vizím budoucnosti vzdálené, zaměřme své věštecké schopnosti na příchod temného mesiáše. Ano, blíží se k nám Dar Messiah of Might and Magic. Nebo je libo ponořit se do víru druhé světové války buď v Brothers in Arms: Earned in Blood, nebo Call of Duty 2? Co bude lepší? Ukáže až čas. A v ten správný čas přijde i nový věk, Age of Empires 3.

Kdo se však rád dívá na filmy, jistě zná Starship Troopers, kterýžto se dočká své hry. Zato King kong nebude muset čekat, neboť hra vyjde přibližně v době uvedení filmu od kin. Jen aby nám opici nepřekonal PES. A to ne ledasjaký, ale Pro Evolution Soccer 5. Máte v tom zmatek? Jste ztraceni jak v džungli? To bude tím, že se blíží i Vietcong 2, který nás tou nejhorší džunglí protáhne.

Náš tip: Buďme alespoň chvíli patrioty a vydejme se do té nejhustší džungle za voláním Vietcongu 2.

Já vám tady ukážu, kdo je herní bůh. Vy dostanete pěknou nakládačku, hrát si na bohy. Takhle může vypadat téma čísla, které se zabývá božskými hrami. A že má dobrý důvod. Stačí jen otočit stránku a vše vidíte zcela jasně černobíle. Přichází totiž Black and White 2. Pokud však máte strach z bohů, můžete zkusit F.E.A.R. střílečku, která strachu dodává nová rozměr. Poznáte strach, zda hru vůbec na svém nadupaném stroji rozjedete.

Studená válka byla možná horší, než mnohé žhavé konflikty. I když se v ní naštěstí nebojovalo přímo, za frontami na maso se nacházela jiná bojiště, jedno z nich je i Cold War. Velmi podobně je na tom i Chameleon, který se odehrává v pozdější fázi války. Kde je ale dobro a kde zlo se dozvíte až z pohádek, jako je Fable, buďte tedy hodní a přejte si je od Ježíška.

A přichází naše sportovní sekce s letošními dílky Electronic Arts. Jako první na led nastoupí NHL 06, hokejovější než samotný hokej. Potom si nás podají plechovky z Madden NFL 06, kde je americký fotbal ještě američtější, než Amerika sama. A nakonec se vrháme na trávu zelenější, než rybník Brčálník, tedy do FIFA 06. Sportovní chvilka pominula, můžeme se vrátit k počítačům. Pokud tedy nemáte jako já raději reálný sport, než vašeho křemíkového společníka.

Unaveni a vysíleni přemírou aktivity se vydáváme do ním známých bojů v Conflict: Global Storm. A nebo je libo chuťovku v podobě Advent Rising, skvělého filmu, který je vlastně omylem hrou? A nebo je také možná variace na GTA s výmluvným názvem Total Overdose. Je jasné že se pak vydáte na cestu, přímo až Voyage, do středu Měsíce.

Náš tip: Nebudeme nikoho diskriminovat a jako vhodnou kombinaci uvedeme Black and White 2.

A co nám přináší Online hry? Dark and Light, dlouho očekávaná MMORPG, které se dočkáme snad ještě letos. Age of Conan, nás přenese do barbarského světa a The Chronicles of Spellborn nám zase ukáže, že nezáleží na výbavě postavy, ale jejích schopnostech. K tomu ještě zjistíte jak získat herní klan a vaše zkušenost s hraním po síti je kompletní.

Trocha železa se vždy hodí a tak se podíváme na hlodavce Logitech Gaming Grade, odzkoušíme duo PX6600GT od Leadteku, poslechneme si iAudio X5 a zkontrolujeme čistotu obrazu Benq T705. K tomu všemu se přidá ještě test chladičů pro Athlony a pár tipů, jak rozchodit F.E.A.R. i s nějakou grafikou.

V další kapitole najdete obsah včetně příloh


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A