Score 144: Hity roku 2006

Sázková kancelář Score hledá nejlepší hry roku 2006. Tipuje, vypisuje kurzy a věští budoucnost. Vy u toho samozřejmě nemůžete chybět. Tedy pokud nechcete přijít o Hammer & Sickle, Crazy Froga, ši třeba Heroes of Might & Magic V...
Score 144: Hity roku 2006
Seznam kapitol
  1. SCORE 144 krok za krokem
  2. Kompletní obsah včetně DVD přílohy

Sucho. Žádná převratná hra na obzoru a kam se člověk podívá, kouká na něj průměrnost. Tak by mohli aktuální období brát pesimisté. Optimisté však nemají nejmenší důvod k zoufání. Nedostatek kvalitních her pro recenze se totiž pozitivně odráží na jiných rubrikách herních časopisů; především pak na novinkách a preview, které jsou plné informací o titulech teprve připravovaných. Aktuální číslo Score je toho jasným důkazem. Stačí se podívat na obálku, kterou tentokrát zdobí obluda z Heroes of Might and Magic V...

Dalším předznamenatelem nízké kvality recenzovaných titulů je obrovská nálepka "Hity roku 2006". Ano, tušíte správně, že se v lednu asi jen těžko dočkáme těch nejočekávanějších titulů - obrovský nápis poutá na dvanáctistránkový článek zabývající se tím, jaké pecky se na nás letos chystají. Kromě obvyklé várky textu a obrázků však článek nenabízí nic tradičního. Celý je totiž pojat jako kurzovní lístek sázkové kanceláře. Nezapomnělo se dokonce ani na čtenáře, kteří mají možnost vypsat si kurz také.

To jsme ale tak trochu přeskočili úvodních čtyřicet stran, o které byste se rozhodně neměli nechat připravit. Už první dvojstránka novinkové rubriky vám ukáže proč - krásnými obrázky se zde prezentuje hororová akce Condemned: Criminal Origins a zajímavě vyhlížející RPG jménem Two Worlds. Otočením se dostanete k závodům GTR 2 od švédských SimBin Development, tahové strategii Hearts of Iron II: Doomsday a v neposlední řadě též akční řežbě Hard Truck Apocalypse. Především poslední jmenovaný vypadá na první pohled báječně; jde totiž o nový projekt Nival Interactive (pánové stojící např. za sérií Silent Storm), takže bychom se mohli dočkat opravdu kvalitního mixu third-person akce s prvky RPG.

Komu by byly akčněji zaměřené tituly proti srsti, ten může zkusit stránku dvanáctou, kterou obsadila trojice Arthur and the Minimoys (adventura), Silver Fall (hac`n`slash RPG) a Neverend (čistokrevné RPG). O kousek dále je situace podobná: tahová strategie Galactic Civilization II: Dread Lords či třeba Championship Manager 2006 jsou toho důkazem. Přesto je převaha akčních, případně ne-mírumilovných titulů evidentní.  Cossacks II: Battle for Europe (datadisk pro populární strategii z dob Napoleonských válek), Terrorist Takedown: War in Colombia (hmm.. o co by tak asi mohlo jít? Že by likvidace teroristů v Kolumbii? Bingo!), World of Chaos atd...

Náš tip: Neverend. Zajímavé RPG ve stylu Final Fantasy od tvůrčího týmu Mayhem Studios se již na trh dostalo a vcelku překvapilo, novinka ukazuje, z jakých důvodů...

Po novinkách nemůže přijít nic jiného než preview. Ovšem ne ve Score 144, kde se mezeru mezi těmito sekcemi snaží vyplnit téma věnované povánočním nákupům. Právě teď je to nejvhodnější období na nákup zlevněných her, a tak se na ně redakce rozhodla upozornit. Čtveřice redaktorů dostala dohromady čtyři tisícovky a každý si musel vybrat hry svému srdci nejmilejší.

Potom už se ale vše odehrává v klasické režii. Preview sekci zahájí česká akce Alpha Prime, Enemy Territory: Quake Wars se na vlně akčních her také sveze, potom ale jako když utne a ke slovu se dostanou tituly zcela jiného ražení. Strategická Battle for Middle-Earth 2 a originální Defcon (od tvůrců Darwinie), stejně jako pátý díl Heroes of Might and Magic vám to dokážou. Krom toho vás čeká dvoustránkový pohled na nové pokračování Commandos s podtitulem Strike Force a čtyřstránkový Zoom Godfathera.

Náš tip: Heroes V. Jasná volba!

A přes další téma šup k recenzím. Tuto sekci startuje Hammer and Sickle, což je "velmi podařený mix RPGčka a tahové strategie, který je sice až příliš podobný svému předchůdci, ale to také znamená, že si z něj bere pouze to dobré." Viktor Bocan ve své recenzi superlativy rozhodně nešetřil a kritizoval snad jedině podobnost hry se Silent Stormem. Osmaosmdesátiprocentní známka tomu odpovídá.

O něco menší hodnocení (70 %) si odneslo slovenské RPG GODS: Lands of Infinity a 72 % oceněná mlátička Dynasty Warriors 4 Hyper. Slušných 77 % si vykoledoval zelený zombík Stubbs ze hry Stubbs the Zombie: Rebel Withnout a Pulse. Krvavá rubačka Evil Dead Regeneration na tom je o poznání hůře (58 %), třetí příběhy Onimushy s podtitulem Demon Siege získaly pěkných 78 % a zahambit se nenechalo ani druhé putování rodinky Úžasňáků se 62 %.

S blížícím se koncem časopisu se logicky situace pouze zhoršuje. Vyčnívá snad jen X3: Reunion se sedmdesáti procenty a I-Ninja s jedenasedmdesáti. Sérii průměrných titulů startuje Trainz Railroad Simulator 2006 (66 %), Shattered Union (65 %) a Rugby League 2 (68 %). Lépe na tom však není ani slovenská FPS Gene Tropers  52 procenty a Namco Musem s rovnou padesátkou. O Crazy Frog Racer se potom už ani nemá cenu zmiňovat. Stačí říct, že si hra odnáší neuvěřitelné hodnocení 19 ze 100.

Náš tip: Crazy Frog Racer. Hra je sice příšerná, ale u recenze se pobavíte!

Ještě než přijde další rubrika, musí následovat povinné téma. Výmluvný název "Udělejte si to sami!" asi nepotřebuje bližší informace, prostě a jednoduše si zkusíte vytvořit vlastní hru. Potom se můžete podívat na výtvory ostatních v Undergroundu a případně se zasvětit do situace v mód komunitě. Pozadu nezůstává ani rubrika online, již klasicky věnovaná převážně fenoménu World of Warcraft.

Ale to už se pomalu prokousáváme k posledním rubrikám. Hardware je povinností, software nutností, film potěší a dopisy překvapí... A potom? Potom nashledanou za měsíc, drazí čtenáři...

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Forza Motorsport 7: vstup giganta na scénu (recenze)

Forza Motorsport 7: vstup giganta na s…

Na okruh se vydal další z velkých favoritů letošního závodu o titul závodní hry roku 2017. Forza Motorsport 7 je konečně tady, pojďme si jí tedy rozebrat kousek po kousku.

3.  10.  2017 | | 4 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A