Score 145: Milášek v bitvě o Středozem

Další měsíc je za námi a nové Score před námi. V pořadí již sto pětačtyřicáté číslo toho tradičně nabízí hodně. Hlavním tahákem je druhé dějství Bitvy o Středozem, doprovázené rozsáhlým preview pokračování slavné série Medal of Honor. Pozadu nezůstává ani otázka plných her, na kterou můžeme odpovědět číslovkou čtyři.
Score 145: Milášek v bitvě o Středozem
Seznam kapitol
  1. SCORE 145 krok za krokem
  2. Obsah časopisu a DVD přílohy

Colin McRae Rally 3, Robin Hood, Firestarter a Trackmania Nations. Čtveřice zdánlivě nesourodých titulů, nad nimiž ovšem zaplesá srdce každého čtenáře Score. Tipujete správně, že právě ony tentokrát ukously cenný prostor z DVD přílohy. A stejně tak správně hádáte, že se na ně kvůli tomu rozhodně nikdo zlobit nebude! Plné hry ale nejsou tím, co nás bude zajímat. Neméně důležitý je samotný obsah, skládající se z desítek novinek, preview či recenzí...

Ještě před čerstvým nášupem článků čtenáře čeká šéfredaktorův úvodník. Jan Modrák v něm obdivuje nevidomé hráče, kteří si užívají virtuálního světa beze zraku. Pouze za pomoci sluchu trénují až do omrzení a v mnoha titulech „zdravé“ kolegy předčí. Score tomuto tématu dokonce věnovalo hned dvojstránku - téma Slepé hry dopodrobna rozebral David Slížek na sto dvacáté osmé stránce. Abychom stále neskákali zepředu dozadu a naopak, začneme nezvykle listovat od poslední stránky. Ještě před tématem můžete najít rubriku Manuál, která se tradičně věnuje plným hrám. Dozvíte se, jak nejlépe vyzrát na Colin McRae Rally 3, podrobný třístránkový (avšak nikoliv úplný – kvůli své obsáhlosti najdete jeho konec na DVD) návod Tomáše Krajči vám zase poradí jak na Legendu Sherwoodu.

Obsah DVD – výmluvný název rubriky, která nepotřebuje bližší představování. Čtyři plné hry jsme už zmínili, takže už zbývá pouze dodat, že kromě nich najdete na devíti scóráckých GB také třináctý díl pořadu Score Live, nášup demoverzí (The Movies, Commandos Strike Force, Bitva o Středozem 2 či třeba SW: Empire at War...), řadu užitečných prográmků, patchů či módů a jako bonus také film Messenger. O stránku dříve vám Čtenář vrátí úder, aby se za chvíli mohl vyzpovídat v Dopisech. Předtím nemůže být nic jiného než Kultura, tentokrát s pětasedmdesáti procenty oceněným Ostrovem, komiks (V jako vendeta) a knížka Brány Anubisovy od Tima Powerse.

V rubrice Jak na... se můžete dozvědět, jak vyléčit počítač. Druhý díl seriálu plného rad pro resurekci vašeho plechového miláčka se nyní zaměřil na dva velmi časté problémy s vypínáním a bootováním počítače. Na protější stránce najdete klasiku v podobě Lepšího hraní – tentokrát s HDR v čele. Dozvíte se to, co jste ještě nevěděli a ještě o chlup navíc. Test grafických karet vám zase poradí, který grafický akcelerátor z levnější třídy je nejlepší. Chybět samozřejmě nemůže ani test několika softwarových prográmků, jedné speciální pro hráčské účely konstruované klávesnice, monitoru, pevných disků a také zvukové karty X-Fi Fatality FPS.

Tím pomalu končí část časopisu nevěnovaná hrám. Důkazem je rubrika Online, kterou vede dvojice WoW a Warcraft 3, stejně jako Mody v čele s Half-Lifem 2. Underground si pro změnu bere na paškál nově vyšlou Trackmanii s podtitulem Nations, která byla volně vypuštěna ke stažení (proto ji najdete také na Score DVD) jako propagace mistrovství v počítačových hrách ESWC. Koho by ovšem hraní nebavilo, může si zkusit nějakou hříčku vyrobit sám – pomůže mu Viktor Bocan v článku Udělejte si to sami podruhé.

Ale to už je definitivní konec neherních časů. Na předcházejících třech stranách se totiž leskne recenze průměrné střílečky 25 To Life, o něco dříve vás bude čekat Hard Truck Tycoon (38 %), výtvor ruského studia „my-už-toho-stalkera-snad-nevydáme“ GSC Gameworld American Conquest: Divided Nation (47 %) sérii nic moc titulů uzavře dvojice Jacked (na pohled zajímavá arkáda, která si však odnesla pouze 55 %) a Zákon pouště s pětačtyřicetiprocentním verdiktem.

Protější stránkou s 1. Světovou válkou (67 %) se už začíná část recenzí věnovaná povedenějším titulům. Dokazují to opodál umístění Mx vs. ATV Unleashed (70 %), Rugby 2006 (72 %), Rugby Challenge 2006 (81 %) nebo třeba čtvrtý díl taktické akce SWAT nesoucí jméno The Stetchkov Syndicate (79 %). Následuje (předchází – záleží na tom, ze které strany začnete listovat) recenze dvou datadisků – Empire Earth 2 se dočkává povedeného rozšíření The Art of Supremacy (72 %) a Settleři nechali rozrůst své páté příhody o Legends.

Říkali jsme sice, že je horším hrám konec, ovšem není tomu tak docela. Super Stunt Spectaculator se sedmnácti procenty reprezentuje to vůbec nejhorší, co se v tomto (a nejen v něm) čísle urodilo. Alespoň Wintersport Pro s číslovkou 2006 v názvu neudělá ostudu (61 %), stejně jako 65% Torino 2006, vytvořené u příležitosti nedávno skončené olympiády. Komu sportování nevadí a nerad se pohybuje v prostředí nadopovaných (ehm, samozřejmě – vytrénovaných!) sportovců, ten vezme zavděk datadiskem Open for Business pro The Sims 2. Namísto hůlek zde dostane do rukou pořádné načiní a vydáte se vydělávat těžký prachy!

Vivisector pro změnu potěší všechny příznivce stříleček lehce šlehnutých s RPG (i přes zavádějící čtyřiapadesátiprocentní hodnocení jde o vcelku zábavnou věcičku). Duhová šestka se představí v pokračování s podtitulem Lockdown (72 %), Crashday ocení milovníci brutálních závodů (71 % - prý úžasná zábava) a jako poslední... tedy vlastně první, pojedeme-li tak, jak si to konvence vyžaduje – tedy od titulky směrem k zádi... se na řadu dostává na 85 % ceněný druhý díl strategie na motivy Pána prstenů Bitva o Středozem.

Po konci (před začátkem) rubriky recenzí vás tentokrát čeká téma věnované vašim hráčským dovednostem. V důvtipném testu si můžete ověřit své znalosti a dokonce vyhrát zajímavé ceny – tou první je výlet na „étrojku“ v LA. Zoom prověří Medal of Honor Airborne a Zaklínače, další místa v preview části potom vyplňují známá jména jako Condemned: Criminal Origins, Faces of War, dvojstránkový Supreme Commander, Air Conflicts, druhé pokračování německého RPG Gothic, nadějná onlinovka Huxley a v neposlední řadě také strategie Total War ze stáje Medieval.

Chcete se stát pirátem? Zbytečná otázka – jak na to vám poradí Mikoláš Tuček, který si pod hledáček vzal několik připravovaných pirátských titulů. Stejný člověk má na starosti Novinky, ve kterých se můžete mimo jiné dočíst o druhém Flatoutu, Prey, The Da Vinci Code, Timeshift, Rouge Trooper, Evolution GT, Freaky Tunner, Pac-Man World 3 a nebo také LA Rush. Na chvíli si od představování nových her odpočinete s World of Warcraftem a potom už se zase vrhnete na další várku: Lara Croft čeká na nová dobrodružství v Tomb Raider: Legend, představí se také čeští Zatracenci a pozadu nemůže zůstat ani dvojka Star Trek: Legacy & Bioshock. A… to už je pomalu všechno. O pozornost se popere už jenom obsah a úvodník, kterým jsme se už ale zabývali v samotném začátku. A co to znamená? Že jsme úspěšně procouvali celým sto čtyřicátým pátým číslem magazínu Score!

V další kapitole najdete podrobný obsah včetně DVD přílohy.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma