Score 147: Half-Life pokračuje

Osmnáct recenzí, osm preview, trojnásobný zoom, tři témata a dvě plné hry. To je v kostce všechno, co nabízí nové číslo magazínu Score, potažmo jeho DVD příloha... Tedy pokud nebudeme počítat kvantum dalších článků a desítky jiných souborů, které můžete najít na DVD.
Score 147: Half-Life pokračuje
Seznam kapitol
  1. SCORE 147 krok za krokem
  2. Podrobný obsah

Další měsíc je za námi a další Score před námi. Více než sto stran novinek, preview, témat a recenzí... obsáhlá DVD příloha chlubící se dvojicí plných her (Gothic 2, Disciplines 2)... prostě klasika, která bude muset čtenářům vydržet minimálně do příštího čísla. A s čím konkrétně budou muset duben protrpět?

Jako první se na řadu dostává sekce novinek. Tu nemůže začít nikdo jiný než Sid Meier se svým novým počinem Railroads. Očekávat se daly také informace o datadisku k Civilization 4 či Black and White 2. Sérii datadisků ukončuje World of Warcraft s Burning Crusade, The Movies se Stunts & Effects a Age of Empires 3 se svými Warchievs.

Ke slovu se samo sebou dostanou také neznámé – většinou nově oznámené – tituly. Řeč je o Šifře mistra Leoparda, druhém dílu adventurní série Bone, Coffee Break či Darkstar One. Za zmínku stojí tak dvojice War Front Turbiny Point a Field Ops. V obou případech to vypadá na nadmíru zajímavé počiny.

Náš tip: Sid Meier umí. Snad nám to s Railroads dokáže a my se u jeho nového dítka budeme opět královsky bavit!

Po novinkách nemůže na řadu přijít nic jiného než preview rubrika. Té tentokrát vévodí nový přírůstek akční série Battlefield, v němž se vydáme do daleké budoucnosti a vyměníme arzenál z minulosti a současnosti za futuristické zbraně z roku 2142. Série Heroes of Might & Magic se naopak vrátí ke kořenům a hodlá nabídnout starou dobrou hratelnost předešlých čtyř dílů i v pátém pokračování. O totéž se pokusí i Neverwinter Nights 2, v mnohém vylepšené pokračování populární RPG, která ve své době přitáhla pozornost mnoha hráčů. Kromě známých jmen si prostor vybojovaly také méně protřené tituly. Příkladem hovořícím za vše je slovenský Elveon, český Mutant či třeba Heroes of Annihilated Empire. Něco málo o sobě prozradí i Warhammer: Mark of Chaos a Pacific Storm.

Zoom si rovněž posvítil na několik nadějných titulů. V případě The Guild 2 sice není ona nadějnost zřejmá, avšak při vyslovení takových jmen jako je Gothic 3 nebo Half-Life 2: Episode 1 už je myslím jasno. Dozvíte se vše podstatné o tom, co nás v těchto hrách čeká a (snad) nemine.

Náš tip: Heroes of Might & Magic 5. Skvělá série, skvělé pokračování!

V rubrice recenzí je tentokrát opravdu narváno. Přesvědčí vás o tom jako první Spellforce 2, mimochodem výborná strategie a zaručený tip pro všechny příznivce tohoto žánru, Oblivion (pro změnu tip pro milovníky RPG) či nové dobrodružství Lary Croft nesoucí jméno Tomb Raider: Legend. Za touto trojicí se krčí ještě povedená taktická akce Full Spectrum Warrior: Ten Hammers, závodní Evolution GT a série dobře hodnocených titulů uzavírá Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.

Druhou část recenzí tvoří méně povedené hry, ostatně jak tomu v herních magazínech bývá zvykem. True Crime: New York City ještě ujde, ovšem o takovém Medicopteru se to říci nedá. Nemluvě o sice sympatickém, ale jinak naprosto odpudivém Bonzovi. Další pozice už projedeme pouze letecky. Čeká na vás ještě Battle of Europe, Ford Street Racing, Billy Hatcher and the Giant Egg, Act of War: High Treason, Doba ledová 2: Obleva, CSI: 3 Dimensions of Murder a adventura Ankh.

Náš tip: Je to sice obehraná písnička, ale... Oblivion! Tím nic nezkazíte :-)

Chybět samozřejmě nemohou ani tematické články. Ty jsou tentokrát hned tři a zasvětí vás do problematiky Her v práci, opráší vám seznam připravovaných datadisků a nakonec se zamyslí nad otázkou „Se svým oblíbeným hrdinou do postele?“. Nečekejte však žádné lechtivé obrázky – zavádějící je pouze název; článek pojednává o knihách na motivy herních předloh.

Přes klasickou sestavu rubrik (Online, Underground, Mody, Techbox) se prokoušete až k samému závěru časopisu. Tam na vás čekají dopisy, nezbytná dvojstránka s obsahem DVD a taky několik nezbytných informací o tom, co na čtenáře redakce připravuje do příštího čísla... A tím zazvonil zvonec, Score 147 je konec.

V další kapitole článku najdete podrobný obsah časopisu

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A