Score 154: Středověk neskončil

Středověk neskončil, středověk trvá… Nelze, než souhlasit s textem písničky jedné známé české kapely. Zvlášť pokud se podíváte na obálku Score s pořadovým číslem 154. Kromě recenzí nejen na Medieval 2 nechybí i spoustu dalšího čtení, mimo jiné o dlouho odkládané hře Stalker či nejnovějších Windows Vista. A je toho pochopitelně víc.
Score 154: Středověk neskončil
Seznam kapitol
  1. Score 154 krok za krokem
  2. Podrobný obsah + DVD

Na začátek pár tradičních slov o obálce. Dle mého skromného názoru se jedná o tu nejhorší v poslední době. Pokud pomineme nepříliš atraktivní obrázek středověkého bijce, hlavním problémem se stává velká přeplácanost.  Z dálky jsem ve výloze trafiky viděl pouze jakýsi barevný guláš a až teprve bližší pohled mi dal na vědomí, na jaký časopis že to koukám. Navíc se nejedná o klasickou obálku, ale jakýsi skládací reklamní pamflet. No ale dost řeči o obálce, jak se říká, nesuďte knihu podle obalu, takže se hned mrkněme dovnitř.

Úvodník Honzy Modráka a dotazník se věnuje mnohokrát propírané otázce škodlivosti či prospěšnosti hraní. Osobně však musím říct, že na mě hraní žádné negativní následky nezanechalo ani v nejmenším. Sakra! Jakože ten čaj je studený? Kde mám tu motorovou pilu? Já vám ukážu holoto… Vrooom, Vrooom! No nic, zpátky ke Score 154. I když obsah následující po úvodníku je bezesporu přecpaný hodnotnými informace (jako například kde najdete co v časopisu), dovolím si jej pro tentokrát přeskočit a vhrnu se rovnou na novinky.

Budeme se bát, protože na naše monitory opět míří Clive Barker. Jericho má podtitul nejnovější dílko inspirované tímto cthulhu prosáklým autorem. Tvůrci se rozhodli stylově propagovat svoji hru a nové informace uvolnili přesně na Halloween. Pokud se neradi bojíte a raději střílíte, uvítáte určitě info o Medal of Airborne. Kromě toho se dočtete něco málo o hrách Rouge Warrior, Trackmania United, Battlefornt a nechybí ani oblíbené zákulisní informace. Rubrika Hot shots má tentokrát pouze jednu stránku, kterou okupuje Oblivion Knights of the Nine a Hellgate London.

Autorův tip: Clive Barker’s Jericho – budeme se bát a my se bojíme rádi.

Ho ho ho, svátky komerce a míru buší na vrata, a tak je pomalu na čase se rozhodnout, cože letos nadělit (nebo si nechat nadělit) svým bližním pod stromeček.  Pokud nevíte co by, může se vám hodit Téma, které se věnuje tipům pro všechny herně pozitivní jedince. Ale do Vánoc daleko, stejně jako do vydání her z rubriky preview. Pokud milujete akční RTS Ground Control, určitě vás zaujme nové dílko od jeho tvůrců s názvem World of Conflict. The Precursors najdete na krabici hodně netradičního mixu RPG/FPS a vesmírných bojů. Uvidíme, co z toho nakonec vzejde. Tvůrci mají zářez už pod podobně rozsáhlou hrou Boiling Point, tak doufajme, že se to tentokrát bude hrát i bez záplavy patchů. Do vesmíru se podíváme i ve hře Mass Effect, ale to už nebude žádný mix žánrů, ale RPG jako řemen. Stačí říct jméno Bioware a nadšení fandové si mohou jít urychleně pro slintáčky. Zoom pro sebe urvala hra jejímž zdárném dokončení jsou někteří přesvědčeni stejně, jako o příchodu Duke Nukem Forever. Ambiciózní Stalker ukrajinských tvůrců stále vypadá velmi dobře, ale po neustálých problémech a odkladech to není hra, kvůli které bych si kousal vlasy a trhal nehty (nebo co se to vlastně dělá) nedočkavostí.

Autorův tip: Mass Effect – vesmírné RPG z dílny Bioware vypadá jako větší tutovka než Stalker

A teď už vzhůru do středověku. Sice naším srdíčkům byl japonský Shogun bližší, ale křížové výpravy jsou taky fajn. Dlouholetá série Total War se rozrostla o další dílek v podobě Medieval 2 a jsme jen rádi, že se povedl. Tedy podle očí redaktorů časopisu Score, kdy si vysloužil 86 bodů ze 100. O bodík víc mají trochu rozporuplné Nevewinter Nights 2. Řadu posloupnosti přerušil Splinter Cell Double Agent se svým hodnocením 89. Na hry překračující hranici 90 bodů se musíte prolouskat pár recenzemi mimo jiné na Stronghold Legends (78), NFS: Carbon (70), Guild Wars: Nightfall (87), či třeba Sam & Max Episode 1: Culture Shock (62).  Pak už ale pomalu narazíte na psa. Tedy PESa. Pro Evolution Soccer zraje jako víno a nový díl má opět co nabídnout, třeba hodnocení 92. Druhá nejlépe hodnocená hra vás vezme až do oblak – Flight Simulator X. Další recenze už jen jmenovitě: Battlefield 2142 (78), Anno 1701 (80), Sid Meier’s Railroads! (78), Scarface (78), a tak dale. Celkově si v novém Score přečtete 24 recenzí, což je velmi impresivní číslo. Holt vánoční sezóna se blíží.  

Autorův tip: Splinter Cell: Double Agent – Sam Fisher prošel evolucí, která mu výborně sedla.

A co dál? Dál se jen píská a hází kamením. Tedy špatně. Dál vás čekají stálí rubriky jako Underground, Mody, Mobilní hry, Online (včetně návštěvy do světa World of Warcraft). Techbox se kromě pravidelné dávky informací o světe hardware a software věnuje harddiskovým Mp3 přehrávačům. Kultura si bere na paškál nedávný díl South Parku věnovaný WoW. Pak už jen pár dalších stránek věnovaných dopisů, obsahu DVD, tématu o šikaně a pohledu do budoucna a…gratuluji. Právě jste dočetli Score 154.

Na DVD najdete plné hry Boiling Point, Imperiál Glory, Resident Evil 3: Nemesis (!) a ve stínu havrana. Co příště? Zatím nevíme. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

7.  9.  2020 | | 14 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího na PS4 a Division zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

5.  9.  2020 |