Score 154: Středověk neskončil

Středověk neskončil, středověk trvá… Nelze, než souhlasit s textem písničky jedné známé české kapely. Zvlášť pokud se podíváte na obálku Score s pořadovým číslem 154. Kromě recenzí nejen na Medieval 2 nechybí i spoustu dalšího čtení, mimo jiné o dlouho odkládané hře Stalker či nejnovějších Windows Vista. A je toho pochopitelně víc.
Score 154: Středověk neskončil
Seznam kapitol
  1. Score 154 krok za krokem
  2. Podrobný obsah + DVD

Na začátek pár tradičních slov o obálce. Dle mého skromného názoru se jedná o tu nejhorší v poslední době. Pokud pomineme nepříliš atraktivní obrázek středověkého bijce, hlavním problémem se stává velká přeplácanost.  Z dálky jsem ve výloze trafiky viděl pouze jakýsi barevný guláš a až teprve bližší pohled mi dal na vědomí, na jaký časopis že to koukám. Navíc se nejedná o klasickou obálku, ale jakýsi skládací reklamní pamflet. No ale dost řeči o obálce, jak se říká, nesuďte knihu podle obalu, takže se hned mrkněme dovnitř.

Úvodník Honzy Modráka a dotazník se věnuje mnohokrát propírané otázce škodlivosti či prospěšnosti hraní. Osobně však musím říct, že na mě hraní žádné negativní následky nezanechalo ani v nejmenším. Sakra! Jakože ten čaj je studený? Kde mám tu motorovou pilu? Já vám ukážu holoto… Vrooom, Vrooom! No nic, zpátky ke Score 154. I když obsah následující po úvodníku je bezesporu přecpaný hodnotnými informace (jako například kde najdete co v časopisu), dovolím si jej pro tentokrát přeskočit a vhrnu se rovnou na novinky.

Budeme se bát, protože na naše monitory opět míří Clive Barker. Jericho má podtitul nejnovější dílko inspirované tímto cthulhu prosáklým autorem. Tvůrci se rozhodli stylově propagovat svoji hru a nové informace uvolnili přesně na Halloween. Pokud se neradi bojíte a raději střílíte, uvítáte určitě info o Medal of Airborne. Kromě toho se dočtete něco málo o hrách Rouge Warrior, Trackmania United, Battlefornt a nechybí ani oblíbené zákulisní informace. Rubrika Hot shots má tentokrát pouze jednu stránku, kterou okupuje Oblivion Knights of the Nine a Hellgate London.

Autorův tip: Clive Barker’s Jericho – budeme se bát a my se bojíme rádi.

Ho ho ho, svátky komerce a míru buší na vrata, a tak je pomalu na čase se rozhodnout, cože letos nadělit (nebo si nechat nadělit) svým bližním pod stromeček.  Pokud nevíte co by, může se vám hodit Téma, které se věnuje tipům pro všechny herně pozitivní jedince. Ale do Vánoc daleko, stejně jako do vydání her z rubriky preview. Pokud milujete akční RTS Ground Control, určitě vás zaujme nové dílko od jeho tvůrců s názvem World of Conflict. The Precursors najdete na krabici hodně netradičního mixu RPG/FPS a vesmírných bojů. Uvidíme, co z toho nakonec vzejde. Tvůrci mají zářez už pod podobně rozsáhlou hrou Boiling Point, tak doufajme, že se to tentokrát bude hrát i bez záplavy patchů. Do vesmíru se podíváme i ve hře Mass Effect, ale to už nebude žádný mix žánrů, ale RPG jako řemen. Stačí říct jméno Bioware a nadšení fandové si mohou jít urychleně pro slintáčky. Zoom pro sebe urvala hra jejímž zdárném dokončení jsou někteří přesvědčeni stejně, jako o příchodu Duke Nukem Forever. Ambiciózní Stalker ukrajinských tvůrců stále vypadá velmi dobře, ale po neustálých problémech a odkladech to není hra, kvůli které bych si kousal vlasy a trhal nehty (nebo co se to vlastně dělá) nedočkavostí.

Autorův tip: Mass Effect – vesmírné RPG z dílny Bioware vypadá jako větší tutovka než Stalker

A teď už vzhůru do středověku. Sice naším srdíčkům byl japonský Shogun bližší, ale křížové výpravy jsou taky fajn. Dlouholetá série Total War se rozrostla o další dílek v podobě Medieval 2 a jsme jen rádi, že se povedl. Tedy podle očí redaktorů časopisu Score, kdy si vysloužil 86 bodů ze 100. O bodík víc mají trochu rozporuplné Nevewinter Nights 2. Řadu posloupnosti přerušil Splinter Cell Double Agent se svým hodnocením 89. Na hry překračující hranici 90 bodů se musíte prolouskat pár recenzemi mimo jiné na Stronghold Legends (78), NFS: Carbon (70), Guild Wars: Nightfall (87), či třeba Sam & Max Episode 1: Culture Shock (62).  Pak už ale pomalu narazíte na psa. Tedy PESa. Pro Evolution Soccer zraje jako víno a nový díl má opět co nabídnout, třeba hodnocení 92. Druhá nejlépe hodnocená hra vás vezme až do oblak – Flight Simulator X. Další recenze už jen jmenovitě: Battlefield 2142 (78), Anno 1701 (80), Sid Meier’s Railroads! (78), Scarface (78), a tak dale. Celkově si v novém Score přečtete 24 recenzí, což je velmi impresivní číslo. Holt vánoční sezóna se blíží.  

Autorův tip: Splinter Cell: Double Agent – Sam Fisher prošel evolucí, která mu výborně sedla.

A co dál? Dál se jen píská a hází kamením. Tedy špatně. Dál vás čekají stálí rubriky jako Underground, Mody, Mobilní hry, Online (včetně návštěvy do světa World of Warcraft). Techbox se kromě pravidelné dávky informací o světe hardware a software věnuje harddiskovým Mp3 přehrávačům. Kultura si bere na paškál nedávný díl South Parku věnovaný WoW. Pak už jen pár dalších stránek věnovaných dopisů, obsahu DVD, tématu o šikaně a pohledu do budoucna a…gratuluji. Právě jste dočetli Score 154.

Na DVD najdete plné hry Boiling Point, Imperiál Glory, Resident Evil 3: Nemesis (!) a ve stínu havrana. Co příště? Zatím nevíme. 

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

7.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

2.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |