Score 154: Středověk neskončil

Středověk neskončil, středověk trvá… Nelze, než souhlasit s textem písničky jedné známé české kapely. Zvlášť pokud se podíváte na obálku Score s pořadovým číslem 154. Kromě recenzí nejen na Medieval 2 nechybí i spoustu dalšího čtení, mimo jiné o dlouho odkládané hře Stalker či nejnovějších Windows Vista. A je toho pochopitelně víc.
Score 154: Středověk neskončil
Seznam kapitol
  1. Score 154 krok za krokem
  2. Podrobný obsah + DVD

Na začátek pár tradičních slov o obálce. Dle mého skromného názoru se jedná o tu nejhorší v poslední době. Pokud pomineme nepříliš atraktivní obrázek středověkého bijce, hlavním problémem se stává velká přeplácanost.  Z dálky jsem ve výloze trafiky viděl pouze jakýsi barevný guláš a až teprve bližší pohled mi dal na vědomí, na jaký časopis že to koukám. Navíc se nejedná o klasickou obálku, ale jakýsi skládací reklamní pamflet. No ale dost řeči o obálce, jak se říká, nesuďte knihu podle obalu, takže se hned mrkněme dovnitř.

Úvodník Honzy Modráka a dotazník se věnuje mnohokrát propírané otázce škodlivosti či prospěšnosti hraní. Osobně však musím říct, že na mě hraní žádné negativní následky nezanechalo ani v nejmenším. Sakra! Jakože ten čaj je studený? Kde mám tu motorovou pilu? Já vám ukážu holoto… Vrooom, Vrooom! No nic, zpátky ke Score 154. I když obsah následující po úvodníku je bezesporu přecpaný hodnotnými informace (jako například kde najdete co v časopisu), dovolím si jej pro tentokrát přeskočit a vhrnu se rovnou na novinky.

Budeme se bát, protože na naše monitory opět míří Clive Barker. Jericho má podtitul nejnovější dílko inspirované tímto cthulhu prosáklým autorem. Tvůrci se rozhodli stylově propagovat svoji hru a nové informace uvolnili přesně na Halloween. Pokud se neradi bojíte a raději střílíte, uvítáte určitě info o Medal of Airborne. Kromě toho se dočtete něco málo o hrách Rouge Warrior, Trackmania United, Battlefornt a nechybí ani oblíbené zákulisní informace. Rubrika Hot shots má tentokrát pouze jednu stránku, kterou okupuje Oblivion Knights of the Nine a Hellgate London.

Autorův tip: Clive Barker’s Jericho – budeme se bát a my se bojíme rádi.

Ho ho ho, svátky komerce a míru buší na vrata, a tak je pomalu na čase se rozhodnout, cože letos nadělit (nebo si nechat nadělit) svým bližním pod stromeček.  Pokud nevíte co by, může se vám hodit Téma, které se věnuje tipům pro všechny herně pozitivní jedince. Ale do Vánoc daleko, stejně jako do vydání her z rubriky preview. Pokud milujete akční RTS Ground Control, určitě vás zaujme nové dílko od jeho tvůrců s názvem World of Conflict. The Precursors najdete na krabici hodně netradičního mixu RPG/FPS a vesmírných bojů. Uvidíme, co z toho nakonec vzejde. Tvůrci mají zářez už pod podobně rozsáhlou hrou Boiling Point, tak doufajme, že se to tentokrát bude hrát i bez záplavy patchů. Do vesmíru se podíváme i ve hře Mass Effect, ale to už nebude žádný mix žánrů, ale RPG jako řemen. Stačí říct jméno Bioware a nadšení fandové si mohou jít urychleně pro slintáčky. Zoom pro sebe urvala hra jejímž zdárném dokončení jsou někteří přesvědčeni stejně, jako o příchodu Duke Nukem Forever. Ambiciózní Stalker ukrajinských tvůrců stále vypadá velmi dobře, ale po neustálých problémech a odkladech to není hra, kvůli které bych si kousal vlasy a trhal nehty (nebo co se to vlastně dělá) nedočkavostí.

Autorův tip: Mass Effect – vesmírné RPG z dílny Bioware vypadá jako větší tutovka než Stalker

A teď už vzhůru do středověku. Sice naším srdíčkům byl japonský Shogun bližší, ale křížové výpravy jsou taky fajn. Dlouholetá série Total War se rozrostla o další dílek v podobě Medieval 2 a jsme jen rádi, že se povedl. Tedy podle očí redaktorů časopisu Score, kdy si vysloužil 86 bodů ze 100. O bodík víc mají trochu rozporuplné Nevewinter Nights 2. Řadu posloupnosti přerušil Splinter Cell Double Agent se svým hodnocením 89. Na hry překračující hranici 90 bodů se musíte prolouskat pár recenzemi mimo jiné na Stronghold Legends (78), NFS: Carbon (70), Guild Wars: Nightfall (87), či třeba Sam & Max Episode 1: Culture Shock (62).  Pak už ale pomalu narazíte na psa. Tedy PESa. Pro Evolution Soccer zraje jako víno a nový díl má opět co nabídnout, třeba hodnocení 92. Druhá nejlépe hodnocená hra vás vezme až do oblak – Flight Simulator X. Další recenze už jen jmenovitě: Battlefield 2142 (78), Anno 1701 (80), Sid Meier’s Railroads! (78), Scarface (78), a tak dale. Celkově si v novém Score přečtete 24 recenzí, což je velmi impresivní číslo. Holt vánoční sezóna se blíží.  

Autorův tip: Splinter Cell: Double Agent – Sam Fisher prošel evolucí, která mu výborně sedla.

A co dál? Dál se jen píská a hází kamením. Tedy špatně. Dál vás čekají stálí rubriky jako Underground, Mody, Mobilní hry, Online (včetně návštěvy do světa World of Warcraft). Techbox se kromě pravidelné dávky informací o světe hardware a software věnuje harddiskovým Mp3 přehrávačům. Kultura si bere na paškál nedávný díl South Parku věnovaný WoW. Pak už jen pár dalších stránek věnovaných dopisů, obsahu DVD, tématu o šikaně a pohledu do budoucna a…gratuluji. Právě jste dočetli Score 154.

Na DVD najdete plné hry Boiling Point, Imperiál Glory, Resident Evil 3: Nemesis (!) a ve stínu havrana. Co příště? Zatím nevíme. 

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 | | 3 N/A
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 16 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 4 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A