Score 154: Středověk neskončil

vytisknout velikost písma
Středověk neskončil, středověk trvá… Nelze, než souhlasit s textem písničky jedné známé české kapely. Zvlášť pokud se podíváte na obálku Score s pořadovým číslem 154. Kromě recenzí nejen na Medieval 2 nechybí i spoustu dalšího čtení, mimo jiné o dlouho odkládané hře Stalker či nejnovějších Windows Vista. A je toho pochopitelně víc.
Score 154: Středověk neskončil
Seznam kapitol
  1. Score 154 krok za krokem
  2. Podrobný obsah + DVD

Na začátek pár tradičních slov o obálce. Dle mého skromného názoru se jedná o tu nejhorší v poslední době. Pokud pomineme nepříliš atraktivní obrázek středověkého bijce, hlavním problémem se stává velká přeplácanost.  Z dálky jsem ve výloze trafiky viděl pouze jakýsi barevný guláš a až teprve bližší pohled mi dal na vědomí, na jaký časopis že to koukám. Navíc se nejedná o klasickou obálku, ale jakýsi skládací reklamní pamflet. No ale dost řeči o obálce, jak se říká, nesuďte knihu podle obalu, takže se hned mrkněme dovnitř.

Úvodník Honzy Modráka a dotazník se věnuje mnohokrát propírané otázce škodlivosti či prospěšnosti hraní. Osobně však musím říct, že na mě hraní žádné negativní následky nezanechalo ani v nejmenším. Sakra! Jakože ten čaj je studený? Kde mám tu motorovou pilu? Já vám ukážu holoto… Vrooom, Vrooom! No nic, zpátky ke Score 154. I když obsah následující po úvodníku je bezesporu přecpaný hodnotnými informace (jako například kde najdete co v časopisu), dovolím si jej pro tentokrát přeskočit a vhrnu se rovnou na novinky.

Budeme se bát, protože na naše monitory opět míří Clive Barker. Jericho má podtitul nejnovější dílko inspirované tímto cthulhu prosáklým autorem. Tvůrci se rozhodli stylově propagovat svoji hru a nové informace uvolnili přesně na Halloween. Pokud se neradi bojíte a raději střílíte, uvítáte určitě info o Medal of Airborne. Kromě toho se dočtete něco málo o hrách Rouge Warrior, Trackmania United, Battlefornt a nechybí ani oblíbené zákulisní informace. Rubrika Hot shots má tentokrát pouze jednu stránku, kterou okupuje Oblivion Knights of the Nine a Hellgate London.

Autorův tip: Clive Barker’s Jericho – budeme se bát a my se bojíme rádi.

Ho ho ho, svátky komerce a míru buší na vrata, a tak je pomalu na čase se rozhodnout, cože letos nadělit (nebo si nechat nadělit) svým bližním pod stromeček.  Pokud nevíte co by, může se vám hodit Téma, které se věnuje tipům pro všechny herně pozitivní jedince. Ale do Vánoc daleko, stejně jako do vydání her z rubriky preview. Pokud milujete akční RTS Ground Control, určitě vás zaujme nové dílko od jeho tvůrců s názvem World of Conflict. The Precursors najdete na krabici hodně netradičního mixu RPG/FPS a vesmírných bojů. Uvidíme, co z toho nakonec vzejde. Tvůrci mají zářez už pod podobně rozsáhlou hrou Boiling Point, tak doufajme, že se to tentokrát bude hrát i bez záplavy patchů. Do vesmíru se podíváme i ve hře Mass Effect, ale to už nebude žádný mix žánrů, ale RPG jako řemen. Stačí říct jméno Bioware a nadšení fandové si mohou jít urychleně pro slintáčky. Zoom pro sebe urvala hra jejímž zdárném dokončení jsou někteří přesvědčeni stejně, jako o příchodu Duke Nukem Forever. Ambiciózní Stalker ukrajinských tvůrců stále vypadá velmi dobře, ale po neustálých problémech a odkladech to není hra, kvůli které bych si kousal vlasy a trhal nehty (nebo co se to vlastně dělá) nedočkavostí.

Autorův tip: Mass Effect – vesmírné RPG z dílny Bioware vypadá jako větší tutovka než Stalker

A teď už vzhůru do středověku. Sice naším srdíčkům byl japonský Shogun bližší, ale křížové výpravy jsou taky fajn. Dlouholetá série Total War se rozrostla o další dílek v podobě Medieval 2 a jsme jen rádi, že se povedl. Tedy podle očí redaktorů časopisu Score, kdy si vysloužil 86 bodů ze 100. O bodík víc mají trochu rozporuplné Nevewinter Nights 2. Řadu posloupnosti přerušil Splinter Cell Double Agent se svým hodnocením 89. Na hry překračující hranici 90 bodů se musíte prolouskat pár recenzemi mimo jiné na Stronghold Legends (78), NFS: Carbon (70), Guild Wars: Nightfall (87), či třeba Sam & Max Episode 1: Culture Shock (62).  Pak už ale pomalu narazíte na psa. Tedy PESa. Pro Evolution Soccer zraje jako víno a nový díl má opět co nabídnout, třeba hodnocení 92. Druhá nejlépe hodnocená hra vás vezme až do oblak – Flight Simulator X. Další recenze už jen jmenovitě: Battlefield 2142 (78), Anno 1701 (80), Sid Meier’s Railroads! (78), Scarface (78), a tak dale. Celkově si v novém Score přečtete 24 recenzí, což je velmi impresivní číslo. Holt vánoční sezóna se blíží.  

Autorův tip: Splinter Cell: Double Agent – Sam Fisher prošel evolucí, která mu výborně sedla.

A co dál? Dál se jen píská a hází kamením. Tedy špatně. Dál vás čekají stálí rubriky jako Underground, Mody, Mobilní hry, Online (včetně návštěvy do světa World of Warcraft). Techbox se kromě pravidelné dávky informací o světe hardware a software věnuje harddiskovým Mp3 přehrávačům. Kultura si bere na paškál nedávný díl South Parku věnovaný WoW. Pak už jen pár dalších stránek věnovaných dopisů, obsahu DVD, tématu o šikaně a pohledu do budoucna a…gratuluji. Právě jste dočetli Score 154.

Na DVD najdete plné hry Boiling Point, Imperiál Glory, Resident Evil 3: Nemesis (!) a ve stínu havrana. Co příště? Zatím nevíme. 

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |