Score 156: Masivní zábava

Nové Score se nese ve znamení ztráty vlastní identity. Ano, ano MMORPG hry toto dokáží. Kromě hutného speciálu o online hrách nás pochopitelně čeká i spousta dalšího čtení. Třeba recenze na Burning Crusade. Kromě toho nechybí 2 DVD až po okraj nacpané daty, jako například 10 klientů MMORPG her.
Score 156: Masivní zábava
Seznam kapitol
  1. Score 156 krok za krokem
  2. Podrobný obsah + DVD

Minule sem si stěžoval na nadbytek bojovníků na obálkách Score a vida, mám tu svoji žádanou spoře oděnou bojovnici. :) Burning Crusade poslední době vládne a dovolit si vydat herní časopis bez nějakého artworku z této hry na obálce se rovná faux  pas typu oslovování anglické královny na veřejnosti hej babi. S obálkou souvisí ještě jedna drobnost, všichni předplatitelé dostali svoje nové Score se speciální „čistou“ obálkou. My jsme to štěstí neměli, což je možná jen dobře, protože místo sexy obludy ženského pohlaví na ní je drenáž mužského pohlaví, nebo je to Draenei?

Startujeme. Úvodník a dotazník se tentokrát věnuje otázce: „Proč vlastně hrajete hry?“ Zajímavý dotaz oscilující na filozofické hranici. Já to dělám z donucení. Znáte to, byl jsem mladý, potřeboval jsem peníze… Zatraceně, to je vlastně něco jiného. No nic,  pokračujeme dál. Po tradiční zdržovačce v podobě obsahu vás čeká už nálož těch čerstvých, ještě čerstvějších až nejčerstvějších novinek ze světa her. Chystá se nový Tom Clancy, chystá se Stalker, chystá se nový filmový Silent Hill, nechystá se však už LOTR: The White Council. Škoda. Zajímavě vypadá akce The Crossing i Warhound nebo vylepšená verze X3 Reunion, ale je toho ještě daleko víc. Třeba hezké screenshoty ze hry Scared 2 v rubrice Hot Shots.

Autorův tip:The Crossing – zajímavý koncept spojující světy single a multiplayeru

Bilancování, bilancování. Přestup do nového roku si vždy žádá zhodnotit ten minulý, proto první téma věnující se nejlepším hrám roku 2006 a nejočekávanějším hrám roku 2007 snad nemůže ani překvapit. Řeči o úpadku PC jsou opravdu zatím scestné, protože na příští rok se chystá celá řádka zajímavých titulů. Čert vem, že jich velká část bude i na konzole. Některé už dokonce jsou. Třeba jako Test Drive Unlimited, jemuž se věnuje první preview ve Score 156. Tenhle zajímavý pokus o značně netradiční závodní hru se na Xboxu 360 setkal se slušnou odezvou, takže PC verze snad nebude jiná. Po rozhovoru se slovenskými tvůrci z 3D people zaplesají milovníci korytnaček, hlavně těch bojových. Chystá se Teenager Mutant Ninja Turtles film, takže hra nesmí chybět. The Shivering Isles zní název prvního plnohodnotného datadisku k božskému Oblivionu a též se mu věnuje poslední preview před prvním Zoomem. Tomb Raider má desáté narozeniny a to si žádá oslavu. A co je stylovějšího, než předělávka legendární první hry? Tomb Raider Anniversary zní její název a dočkáme se už v květnu. Další Zoom zazoomoval hned dvakrát, na hry Hellgate London a Bioshock. Obě vypadají zatraceně slibně.

Autorův tip: Bioshock zní skoro jako Systém Shock a tem my máme rádi

Před sekcí s recenzemi se hned dvanácti stranách nachází monstrózní téma věnující se MMORPG a všemu, co k tomu patří. Nejzajímavější MMO hry, hry bez poplatků, historie, WoW jako MUD…je toho spousta. A co může po takovém tématu následovat jiného než recenze WoW: Burning Crusade? Ve Score si odnesla výborných (92) a  já si ji odnesl z obchodu (pochopitelně jsem i zaplatil). Sice zatím leží na poličce, ale její čas nadejde. Hned dvě hry z dílny brněnských Altarů si našly místo na stránkách Score a obě si vykoledovaly velmi pěkná hodnocení. Logické Fish Fillets 2 (84) a  Ufo: After…ach, light ještě o dva bodíky více. Gratulujeme. Nový akční Rainbow Six s podtitulem Vegas si též vedl dobře (83), stejně jako závodní Trackmania United (80). Za to Star Trek: Legacy se moc nepovedl (50) je hodně slabý výsledek. Pořád ale lepší než Beer Tycoon, tahle na první pohled sympatická hra asi nebude moc zábavná – (29). V novém Score je hned několik advenur, přičemž nejlépe dopadl druhý díl Runaway (81), následuje Sam & Max: Episode 2 (71) a trojici uzavírá Sherlock Holmes: The Awakened (50).

Autorův tip: WoW: Burning Crusade – návykovější než heroin

Underground se tentokrát věnuje hlavně klonům legendárního Tetrisu. Dál nechybí rubriky Mody, Online a techbox. Velký test se tentokrát točí kolem herních klávesnic. Kromě toho se věnuje i zapůjčenému ultimátnímu hernímu PC, 2x GeForce 8800GTX Sli zní opravdu ďábelsky, ale to samé platí i o ceně kolem 150 000 Kč. Navíc na něm Gothic 3 stejně nejde plynule. Tedy v rozlišení 2560x1600. Pak už jen zbývá rubrika Kultura, Dopisy, čtenářské recenze, Obsah DVD, poslední téma a jsme na konci.

Na DVD sice není slibovaný Gun, ale třeba si vyberete něco z kvarteta Mizerové 2, Gumboy, Republic: The Revolution a Ztracený Ostrov. Kromě toho též narazíte na 10 klientů MMORPG her, demoverze Warfront či Xpand Rally Xtreme. A pochopitelně nesmí chybět nový díl pořadu Score Live. Co bude příště? Překvapení. Score 157 vychází 22.2. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |