Score 157: Očekávaný šok

Je to šok. Co šok, přímo Bioshock! Jako své největší lákadlo přináší Score 157 interview o jedné z neočekávanějších her tohoto roku. Pokud ovšem vodu až tak nemusíte, určitě si najdete pro sebe něco jiného. Třeba recenzi na Supreme Commander. Nebo některou ze čtyř plných her na DVD. A to pochopitelně není vše.
Score 157: Očekávaný šok
Seznam kapitol
  1. Score 156 krok za krokem
  2. Podrobný obsah + DVD

Trochu pobledlá holčina a fešák v masivním skafandru na obálce Score s pořadovým číslem 157 jasně indikují, že hlavním tahákem se stává toužebně očekávaná FPS Bioshock. Samotná obálka zpracováním ani nenadchne, ani neurazí, z mého pohledu je možná až trochu nevýrazná. Ale to ostatně není příliš důležité, většinu čtenářů stejně víc zajímá obsah.

Dle úvodníku Honzy Modráka se v redakci shodli, že PC je nejlepší možnou herní platformou a poskytuje nejúžasnější herní zážitek. No, kdo by taky čekal jiný názor od redakce časopisu specializujícího se na hry pro PC. Osobně bych si nebyl taky jistý, protože Supreme Commander si sice na konzolích nezahraji, ale to Final Fantasy XII na PC též ne. Každá platforma má svoje, ale pokud někoho sžírají nekonečné touhy se hádat, budiž mu přáno. Dotazník se ptá na otázku kolik a jaké hry máte právě na harddisku. Takže si to v klidu spočítejte, u mě osciluje počet na hranici deseti kousků plus preview verze Ghost Recon Advanced Warfighter 2 na redakčním Xboxu 360. :)

Po úvodníku narazíte na obsah, u kterého asi moc času nestrávíte, ale u novinek už zřejmě ano. Tvůrci SW: Empire at War připravují novou strategii jménem Universe at War, která podle prvních obrázků a informací slibuje mnohé. Další novinky se věnují Paradise City, české akci Mutant, RPG Two Worlds, datadiskům k Battlefield 2142, The Guild 2 a Blazing Angels. Pochopitelně nechybí zajímavosti z herního světa. Ovšem rozhodně nejzábavnější (ovšem v poněkud kyselém slova smyslu) je noticka věnovaná výletu do Londýna na zahrání si finální verze S.T.A.L.K.E.R.a. Opravdu jsem se zatím nesetkal s tím, že by distributoři nabídli možnost recenzování hry za slib vysokého výsledného hodnocení. Holt v dnešní době jsou kapříci a jabka úplně všude.

Autorův tip: Two Worlds – rozlehlých RPG není nikdy dost

Insert Coin – nenáviděný nápis z automatových obrazovek a zároveň název prvního tématu ve Score 157. V Londýně se každoročně koná výstava ATEI věnovaná hracím automatům. Redaktoři si všechny pěkně vyzkoušeli a sepsali opravdu zajímavý článek. Věděli jste například, že existuje i arkádová verze Far Cry? Další stránky a hned další téma, tentokrát věnující se reklamě ve hrách.

Rubriku preview načíná datadisk k nejlepší hře loňského roku -  RPG Oblivion. Na Shivering Isles byste asi na dovolenou nezajeli, ale místo pro zábavné dobrodružství je to ideální. Frontlines: Fuel of War je poměrně neznámá válečná akce slibující propracovaný single i multiplayerový mód. Na hře část vývojářů z Digital Illusions (tvůrci Battlefieldu), kteří si založili vlastní studio Kaos.Populární papírové cyberpunkové RPG  Shadowrun se dočká herní podoby a té se věnuje další preview. Má se jednat o multiplayerovou střílečku, ve které si to mohou rozdat jak PC hráči, tak majitelé Xboxu 360.  Další preview už jen zkratkovitě – akční RPG Silverfall, nový díl ponorkového simulátoru Silent Hunter 4,  MMORPG: LOTR Shadows of Agmar a pokračování FPS Area 51 s názvem Blacksite: Area 51.Zoom nabízí informace o inovativní střílečce The Crossing, ale hlavním chodem je bezesporu Bioshock. Jeden z tvůrců poskytl několika světovým magazínům interview a pár otázek poslali i redaktoři Score. Třetí Zoom se věnuje diablovce Sacred 2.

Autorův tip: Bioshock – už si látáme skafandry

Možná to překvapí, ale nejvyšší hodnocení (90) aktuálního Score pro sebe utrhla přes 15 let stará plošinovka – Another World. Nově vyleštěná legenda asi mladší hráče už nepřiláká (ďábelská obtížnost, jednoduchá grafika), ale jejich chyba. Herní kmetové zamáčknou slzy, vyždímají kapesníky a šáhnou do peněženky pro těch pár stováků, aby si užili herní nirvánu. Recenzi na Another World ovšem předchází celá řádka „moderních“ titulů. Nápadité a netradiční závody Test Drive Unlimited si odnesly hodnocení (80). Remake konzolové pecky Resident Evil 4 si odnesl jen (66), ovšem stále se jedná o špičkovou zábavu, která by vám neměla utéct.

Tvůrci zábavné adventury Agent Mlíčňák (no dobře, udělali i Gorky) dokončili novou 3rd person akci s pekelným názvem Inferna. Sice se nejedná o kdoví jakou bombu, ale za vyzkoušení rozhodně stojí. O čemž ostatně napovídá i hodnocení (77). Dlouho očekávaná RTS  Chrise Taylora je konečně tady. Supreme Commander má v rukávu pár trumfů a vysoké známky rozhodně nesbírá jen za slavné jméno autora. Ruská strategie Maelstorm na svého konkurenta trochu ztrácí , ale díky originálním nápadům se jedná o zajímavou alternativu Supreme Commander. Pokud jsou na vás obě hry až příliš akční, Europa Universalis 3 (89) bude přesně tím pravým. V Doupěti jsme už sjednotili Evropu pod české barvy, takže teď to můžete zkusit i vy. Edukativní hry sice většinou nestojí za moc, ale Bookworm Adventures jsou čestnou výjimkou. Za zmínku stojí MMORPG Vanguard (77), nový datadisk k The Sims 2 (69) či strategie z 2. světové války Warfront, ale zbytek je už povětšinou  tradiční dávkou herního braku. Dost zaskočí extrémně nízké hodnocení (55) u třetí epizody Sama & Maxe. Rozdíl více než dvou bodů od průměru na Gamerankings je poněkud zarážející.

Autorův tip: Another World – klasika na hlavu poráží nejnovější herní pecky

Rubrika Underground se tentokrát hlavně věnuje fotbalovým hrám. Rubriky Mody, Mobilní hry a Online nabízí tradičně dávku různých zajímavostí. Stejně jako Techbox, kterému dominuje velký test základních desek pro procesory Core 2 Duo. Svůj návrat zažívá rubrika Cheaty, naopak Dopisy,  Kultura, čtenářské recenze a Obsah DVD jsou tradicí. Stejně jako pohled do budoucnosti.

Na DVD najdete čtyřku plných her – Xpand Rally, Soldner: Secret Wars, Neighours from Hell a Hotel Giant. Nechybí demoverze, např. Supreme Commander, Battlestations Midway, či třeba Ufo: Afterlight.  Že zde najdete i nový díl Score Live snad už ani nemusím připomínat. Příště se dočkáte plných her Powerdrome, Neighbours from Hell 2 a dvou zatím neohlášených. Score 157 vychází 27.3.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

7.  9.  2020 | | 14 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího na PS4 a Division zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

5.  9.  2020 |