Screenshoty: Dark Age of Camelot + další informace o chystaných MMORPG

Omlouvám se za trochu delší název, ale na Internetu se objevily velice pěkné obrázky z této připravované masivně-multiplayerové RPG a když už o tomto novém herním žánru píšu, tak mi bylo líto nepřipsat pár nových informací, které na nás tvůrci těchto her chrlí opravdu ďábelským tempem.
Screenshoty: Dark Age of Camelot + další informace o chystaných MMORPG
Šťastnější redaktoři herních magazínů, kteří se mohli zúčastnit první fáze betatestu Dark Age of Camelot mluví vesměs v superlativech a když jsem viděl jimi natípané screenshoty (viděl jsem i ty na oficiálních stránkách, ale jak jistě uznáte, výrobce se vždy chlubí tím nejlepším co má na skladě), tak jsem jim musel dát za pravdu. Obrázky jsou opravdu hezké a musím uznat, že žádná jiná existující či připravovaná MMORPG (pro jistotu zopakuji význam této zkratky – Massive Multiplayer Only Role Playing Game) se mi po stránce grafického zpracování nelíbí tak moc jako právě tato hra. I tak je ovšem mým favoritem stále Ultima Online 2 (Origin nebo také Ultima Worlds Online: Origin – konečné jméno hry zatím stále nebylo určeno).

Na oficiálních stránkách dalšího z titulů – Shadowbane se objevil jakýsi „deníček“, jež je sepisován úplným newbie, který se zúčastňuje jejich betatestu. Na člověka, který s žádnou masivně-multiplayerovou hrou nikdy nepřišel do styku to může silně zapůsobit, ale na stávající hráče už tak moc ne – většina věcí a činností, které onen člověk s takovým nadšením popisuje, jsou současným hráčům online her již dávno známé například už z dávného Meridianu 59. Navíc, Shadowbane má snad ze všech her, jejichž vývoj pravidelně sleduji tu nejošklivější grafiku. Stačí srovnat screenshoty ze Shadowbane a Dark Age of Camelot a grafika v každé z nich je úplně o něčem jiném – první zmíněná hra je taková celá do šeda, prostředí vypadá jako zvlněná placka s viditelnými přechody mezi texturami… po vizuální stránce se mi zkrátka nelíbí. Bylo by ovšem hloupé odsoudit hru pouze na základě několika obrázků. Na rozdíl od ostatních her by Shadowbane měla být velmi volná ve smyslu utváření různých společenství. Podobně jako v reálném světě, bude ve hře možnost vytváření společenství a skupin se stejným názorem, která později budou moci přerůst v celé vesnice či království pod vládou jednoho hráče. Ačkoliv se to může zdát jako utopie, zkušenosti ze stávajících RPG dávají tušit, že se nejedná o nereálný cíl – většina lidí ve hře je ochotna podřídit se zájmům celku. Najdou se nespolehlivý jedinci, ale tak tomu vždy bylo a bude. Tyto skupiny hráčů pak mezi sebou budou bojovat o nadvládu nad městy a územími. Již dříve se tvůrci nechali slyšet, že jejich hlavním cílem je vytvořit hru, v níž půjde především o kooperaci hráčů mezi sebou a boje mezi nimi. Na rozdíl od ostatních MMORPG her tu tedy nebude kladen takový důraz na počítačem ovládané postavy. Zatímco v jiných hrách tohoto typu jsou počítačem (serverem) ovládané postavy důležitou součástí světa, v Shadowbane budou pouze jakýmsi doplňkem, hlavní náplň hry – všechny důležité události budou vytvářet samotní hráči svými činy.

I přes neotřelost Shadowbane a krásnou grafiku Dark Age of Camelot, zůstává mým favoritem stále Ultima Online 2. Je to především proto, že hra je zasazena do důvěrně známého prostředí Britannie. I když tvůrci tvrdí, že se jedná o titul, který v žádném případě nemá nahradit stávající Ultimu Online (hry mají běžet paralelně vedle sebe; že to myslí vážně, dokládá i nejnovější update pro původní UO – Third Dawn, který přináší vylepšenou grafiku), přesto je v ní samozřejmě mnoho prvků přejatých z prvního dílu online Ultimy, což hru činí snáze přístupnou pro zhruba 200 tisíc stávajících předplatitelů tohoto titulu. Více informací o této hře naleznete na oficiálních stránkách, které jsou na adrese www.uo2.com. Přesto však i UO2 sebou nese určité rozpaky – tvůrci se nijak netají skutečností, že hra bude poměrně náročná na výkonný HW. Ti, kteří měli možnost vidět prezentační video s herními ukázkami (lze stáhnout z domovské stránky ve třech různě kvalitních verzích) si také jistě všimli značného trhání hry – těžko určit z kolika procent byla vina na straně nízkého framerate videa a na kolik díky tomu, že hra se prostě škube – ať již z důvodů vysokých HW nároků nebo díky neoptimalizovanému datovému spojení klient-server.

UO2 vyjde na podzim letošního roku, Shadowbane a Dark Age of Camelot na přelomu jara/léta.

Více informací o Dark Age of Camelot přineseme v následujících dnech v článku Kamila Grice.

Dark Age of Camelot

Dark Age of CamelotDark Age of Camelot

Dark Age of CamelotDark Age of Camelot

Dark Age of CamelotDark Age of Camelot

Dark Age of CamelotDark Age of Camelot

Dark Age of CamelotDark Age of Camelot

Dark Age of CamelotDark Age of Camelot

Ultima Online 2

Ultima Online 2Ultima Online 2

Shadowbane

ShadowbaneShadowbane

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A