Sea Dogs – mořští psi si brousí šavle

Novou akční RPG prosycenou vůní moře chystají na letošní podzim vývojáři z týmu Akella. Hákování lodí, námořní bitvy i vykopávání pokladů z půdy záhadných ostrovů - to všechno by mělo každého mořského vlka ošlehaného příběhy Ostrova pokladů, Jacka Holborna či kapitána Blooda přitáhnout k této zajímavé novince.
Sea Dogs – mořští psi si brousí šavle
Novou akční RPG prosycenou vůní moře chystají na letošní podzim vývojáři z týmu Akella. Hákování lodí, námořní bitvy i vykopávání pokladů z půdy záhadných ostrovů - to všechno by mělo každého mořského vlka ošlehaného příběhy Ostrova pokladů, Jacka Holborna či kapitána Blooda přitáhnout k této zajímavé novince.

Sea DogsSea Dogs

Jsou to příběhy, které dýchají romantikou i drsným dobrodružstvím. Korzáři, piráti, bukanýři, námořníci – říkejte jim jak chcete, všechno jsou to mořští psi – v nich zažívají dobrodružství, která dnes sice nejsou tak úplně v módě, o to příjemnější by ale mohl být návrat k nim. A cože tedy můžeme od týmu Akella očekávat? Tak především, Sea Dogs bude akční nelineární RPG viděná z pohledu vaší (občas pak také třetí) osoby. Děj se bude odehrávat někdy kolem roku 1625 a hned ze začátku si budete moci vybrat, za kterou ze tří námořních velmocí budete hrát. Rozhodování mezi Angličany, Francouzy a Španěly nebude určitě jednoduché, protože každá strana bude mít řadu svých pro a proti. Někdo nabídne více ostrovů, jiný lepší zbraně, lodě, schopnosti či profesionálnější posádku. Na vás pak bude využít všeho k ovládnutí Atlantiku a položení nových kolonií k nohám svého panovníka.

Sea DogsSea Dogs

Sea Dogs se sice bude odehrávat z velké části na moři, ale jak je patrné už z přiložených screenshotů, podíváte se i mezi suchozemské krysy. Ve hře najdete celkem 20 ostrovů k pokoření, přičemž dva velké a jeden malý bude vlastnit Anglie, dva velké a tři malé připadnou bohatému Španělsku a stejný počet jako Angličané dostanou do začátku i Francouzi. Ostatní ostrovy budou neobsazené a pouze vaše schopnosti rozhodnou, zda to bude právě vaše vlajka, která na nich zavlaje jako první a vydrží na stožáru až do konce hry. Chybět nebude ani několik malých „skrytých“ ostrovů, na nichž po pečlivém průzkumu a s potrhanou zažloutlou mapkou v ruce najdete poklady, z nichž vám budou oči přecházet. A kde že takovou mapku seženete? Kde narazíte na ty správné pamětníky a svědky, kteří po léta drží v paměti místa se zakopaným zlatem? Ve městech. V osmi velkých městech, v nichž bude celkem 100 postav určených k nezávaznému pokecu, uplácení, unesení, výslechu či podříznutí. Od guvernérů přes piráty až po ubohé žebráky – v Sea Dogs by zkrátka NPC měli hrát tak jako v každé správné RPG svoji nezanedbatelnou roli.

Sea DogsSea Dogs

Lodě. Základ celé hry a základní jednotka každé námořní bitvy. S napůl shnilou pramicí se ani ten největší mozek nedobere vítězství nad španělskou galleonou a tak nám Sea Dogs nabídne hned 12 základních typů plavidel, které bude možno dle chuti a se značnou dávkou svobody upravovat tak, aby platilo, že co loď, to nezaměnitelný originál. Začnete nejspíš velikostí lodě a od toho se pak dále bude odvíjet i počet jejích životů, rychlost, ponor, manévrovací schopnosti či množství lidí na palubě.

Sea DogsSea Dogs

A ještě jedna věc bude hrát v Sea Dogs nezanedbatelnou roli. Počasí. Ovlivnilo nejednu slavnou námořní bitvu a ani v této hře to nebude výjimkou. Směr větru, jeho síla, mlha déšť, bouře s vlnami valícími se s hukotem přes vaši loď, střídání dne a noci – to bude mít svůj význam nejen při hraní singleplayeru, ale především v on-line verzi Sea Dogs. Dosavadní zprávy hovoří o stovce hráčů na jedné mapě, kteří si to budou moci rozdávat jak na moři, tak na souši a nejen na straně jedné ze tří velmocí, ale i coby svobodní piráti hrabající zlato pro sebe. Z připravovaných módů jsou zatím známy např. Fortress, v němž bude probíhat boj mezi jednotlivými pevnostmi, Island Fight, který bude obdobou Assault módu z UT a v němž si užijete bitvy o ostrov, či Labyrinth Island, v němž si dva týmy ze dvou různých ostrovů změří síly až do úplné porážky jednoho z nich. Chybět zřejmě nebude ani Capture The Flag a možnost vytvářet klany a vést klanové války.

Sea DogsSea Dogs

Sea Dogs nevypadá špatně, nicméně s hodnocením počkejme raději až do podzimu, kdy by tento zvláštní mix 3D akční RPG (navíc s prvky strategie) měla vydat Bethesda.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |