Sea Dogs – mořští psi si brousí šavle

Novou akční RPG prosycenou vůní moře chystají na letošní podzim vývojáři z týmu Akella. Hákování lodí, námořní bitvy i vykopávání pokladů z půdy záhadných ostrovů - to všechno by mělo každého mořského vlka ošlehaného příběhy Ostrova pokladů, Jacka Holborna či kapitána Blooda přitáhnout k této zajímavé novince.
Sea Dogs – mořští psi si brousí šavle
Novou akční RPG prosycenou vůní moře chystají na letošní podzim vývojáři z týmu Akella. Hákování lodí, námořní bitvy i vykopávání pokladů z půdy záhadných ostrovů - to všechno by mělo každého mořského vlka ošlehaného příběhy Ostrova pokladů, Jacka Holborna či kapitána Blooda přitáhnout k této zajímavé novince.

Sea DogsSea Dogs

Jsou to příběhy, které dýchají romantikou i drsným dobrodružstvím. Korzáři, piráti, bukanýři, námořníci – říkejte jim jak chcete, všechno jsou to mořští psi – v nich zažívají dobrodružství, která dnes sice nejsou tak úplně v módě, o to příjemnější by ale mohl být návrat k nim. A cože tedy můžeme od týmu Akella očekávat? Tak především, Sea Dogs bude akční nelineární RPG viděná z pohledu vaší (občas pak také třetí) osoby. Děj se bude odehrávat někdy kolem roku 1625 a hned ze začátku si budete moci vybrat, za kterou ze tří námořních velmocí budete hrát. Rozhodování mezi Angličany, Francouzy a Španěly nebude určitě jednoduché, protože každá strana bude mít řadu svých pro a proti. Někdo nabídne více ostrovů, jiný lepší zbraně, lodě, schopnosti či profesionálnější posádku. Na vás pak bude využít všeho k ovládnutí Atlantiku a položení nových kolonií k nohám svého panovníka.

Sea DogsSea Dogs

Sea Dogs se sice bude odehrávat z velké části na moři, ale jak je patrné už z přiložených screenshotů, podíváte se i mezi suchozemské krysy. Ve hře najdete celkem 20 ostrovů k pokoření, přičemž dva velké a jeden malý bude vlastnit Anglie, dva velké a tři malé připadnou bohatému Španělsku a stejný počet jako Angličané dostanou do začátku i Francouzi. Ostatní ostrovy budou neobsazené a pouze vaše schopnosti rozhodnou, zda to bude právě vaše vlajka, která na nich zavlaje jako první a vydrží na stožáru až do konce hry. Chybět nebude ani několik malých „skrytých“ ostrovů, na nichž po pečlivém průzkumu a s potrhanou zažloutlou mapkou v ruce najdete poklady, z nichž vám budou oči přecházet. A kde že takovou mapku seženete? Kde narazíte na ty správné pamětníky a svědky, kteří po léta drží v paměti místa se zakopaným zlatem? Ve městech. V osmi velkých městech, v nichž bude celkem 100 postav určených k nezávaznému pokecu, uplácení, unesení, výslechu či podříznutí. Od guvernérů přes piráty až po ubohé žebráky – v Sea Dogs by zkrátka NPC měli hrát tak jako v každé správné RPG svoji nezanedbatelnou roli.

Sea DogsSea Dogs

Lodě. Základ celé hry a základní jednotka každé námořní bitvy. S napůl shnilou pramicí se ani ten největší mozek nedobere vítězství nad španělskou galleonou a tak nám Sea Dogs nabídne hned 12 základních typů plavidel, které bude možno dle chuti a se značnou dávkou svobody upravovat tak, aby platilo, že co loď, to nezaměnitelný originál. Začnete nejspíš velikostí lodě a od toho se pak dále bude odvíjet i počet jejích životů, rychlost, ponor, manévrovací schopnosti či množství lidí na palubě.

Sea DogsSea Dogs

A ještě jedna věc bude hrát v Sea Dogs nezanedbatelnou roli. Počasí. Ovlivnilo nejednu slavnou námořní bitvu a ani v této hře to nebude výjimkou. Směr větru, jeho síla, mlha déšť, bouře s vlnami valícími se s hukotem přes vaši loď, střídání dne a noci – to bude mít svůj význam nejen při hraní singleplayeru, ale především v on-line verzi Sea Dogs. Dosavadní zprávy hovoří o stovce hráčů na jedné mapě, kteří si to budou moci rozdávat jak na moři, tak na souši a nejen na straně jedné ze tří velmocí, ale i coby svobodní piráti hrabající zlato pro sebe. Z připravovaných módů jsou zatím známy např. Fortress, v němž bude probíhat boj mezi jednotlivými pevnostmi, Island Fight, který bude obdobou Assault módu z UT a v němž si užijete bitvy o ostrov, či Labyrinth Island, v němž si dva týmy ze dvou různých ostrovů změří síly až do úplné porážky jednoho z nich. Chybět zřejmě nebude ani Capture The Flag a možnost vytvářet klany a vést klanové války.

Sea DogsSea Dogs

Sea Dogs nevypadá špatně, nicméně s hodnocením počkejme raději až do podzimu, kdy by tento zvláštní mix 3D akční RPG (navíc s prvky strategie) měla vydat Bethesda.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A