Sea Dogs – mořští psi si brousí šavle

Novou akční RPG prosycenou vůní moře chystají na letošní podzim vývojáři z týmu Akella. Hákování lodí, námořní bitvy i vykopávání pokladů z půdy záhadných ostrovů - to všechno by mělo každého mořského vlka ošlehaného příběhy Ostrova pokladů, Jacka Holborna či kapitána Blooda přitáhnout k této zajímavé novince.
Sea Dogs – mořští psi si brousí šavle
Novou akční RPG prosycenou vůní moře chystají na letošní podzim vývojáři z týmu Akella. Hákování lodí, námořní bitvy i vykopávání pokladů z půdy záhadných ostrovů - to všechno by mělo každého mořského vlka ošlehaného příběhy Ostrova pokladů, Jacka Holborna či kapitána Blooda přitáhnout k této zajímavé novince.

Sea DogsSea Dogs

Jsou to příběhy, které dýchají romantikou i drsným dobrodružstvím. Korzáři, piráti, bukanýři, námořníci – říkejte jim jak chcete, všechno jsou to mořští psi – v nich zažívají dobrodružství, která dnes sice nejsou tak úplně v módě, o to příjemnější by ale mohl být návrat k nim. A cože tedy můžeme od týmu Akella očekávat? Tak především, Sea Dogs bude akční nelineární RPG viděná z pohledu vaší (občas pak také třetí) osoby. Děj se bude odehrávat někdy kolem roku 1625 a hned ze začátku si budete moci vybrat, za kterou ze tří námořních velmocí budete hrát. Rozhodování mezi Angličany, Francouzy a Španěly nebude určitě jednoduché, protože každá strana bude mít řadu svých pro a proti. Někdo nabídne více ostrovů, jiný lepší zbraně, lodě, schopnosti či profesionálnější posádku. Na vás pak bude využít všeho k ovládnutí Atlantiku a položení nových kolonií k nohám svého panovníka.

Sea DogsSea Dogs

Sea Dogs se sice bude odehrávat z velké části na moři, ale jak je patrné už z přiložených screenshotů, podíváte se i mezi suchozemské krysy. Ve hře najdete celkem 20 ostrovů k pokoření, přičemž dva velké a jeden malý bude vlastnit Anglie, dva velké a tři malé připadnou bohatému Španělsku a stejný počet jako Angličané dostanou do začátku i Francouzi. Ostatní ostrovy budou neobsazené a pouze vaše schopnosti rozhodnou, zda to bude právě vaše vlajka, která na nich zavlaje jako první a vydrží na stožáru až do konce hry. Chybět nebude ani několik malých „skrytých“ ostrovů, na nichž po pečlivém průzkumu a s potrhanou zažloutlou mapkou v ruce najdete poklady, z nichž vám budou oči přecházet. A kde že takovou mapku seženete? Kde narazíte na ty správné pamětníky a svědky, kteří po léta drží v paměti místa se zakopaným zlatem? Ve městech. V osmi velkých městech, v nichž bude celkem 100 postav určených k nezávaznému pokecu, uplácení, unesení, výslechu či podříznutí. Od guvernérů přes piráty až po ubohé žebráky – v Sea Dogs by zkrátka NPC měli hrát tak jako v každé správné RPG svoji nezanedbatelnou roli.

Sea DogsSea Dogs

Lodě. Základ celé hry a základní jednotka každé námořní bitvy. S napůl shnilou pramicí se ani ten největší mozek nedobere vítězství nad španělskou galleonou a tak nám Sea Dogs nabídne hned 12 základních typů plavidel, které bude možno dle chuti a se značnou dávkou svobody upravovat tak, aby platilo, že co loď, to nezaměnitelný originál. Začnete nejspíš velikostí lodě a od toho se pak dále bude odvíjet i počet jejích životů, rychlost, ponor, manévrovací schopnosti či množství lidí na palubě.

Sea DogsSea Dogs

A ještě jedna věc bude hrát v Sea Dogs nezanedbatelnou roli. Počasí. Ovlivnilo nejednu slavnou námořní bitvu a ani v této hře to nebude výjimkou. Směr větru, jeho síla, mlha déšť, bouře s vlnami valícími se s hukotem přes vaši loď, střídání dne a noci – to bude mít svůj význam nejen při hraní singleplayeru, ale především v on-line verzi Sea Dogs. Dosavadní zprávy hovoří o stovce hráčů na jedné mapě, kteří si to budou moci rozdávat jak na moři, tak na souši a nejen na straně jedné ze tří velmocí, ale i coby svobodní piráti hrabající zlato pro sebe. Z připravovaných módů jsou zatím známy např. Fortress, v němž bude probíhat boj mezi jednotlivými pevnostmi, Island Fight, který bude obdobou Assault módu z UT a v němž si užijete bitvy o ostrov, či Labyrinth Island, v němž si dva týmy ze dvou různých ostrovů změří síly až do úplné porážky jednoho z nich. Chybět zřejmě nebude ani Capture The Flag a možnost vytvářet klany a vést klanové války.

Sea DogsSea Dogs

Sea Dogs nevypadá špatně, nicméně s hodnocením počkejme raději až do podzimu, kdy by tento zvláštní mix 3D akční RPG (navíc s prvky strategie) měla vydat Bethesda.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |