Sea Dogs – mořští psi si brousí šavle

Novou akční RPG prosycenou vůní moře chystají na letošní podzim vývojáři z týmu Akella. Hákování lodí, námořní bitvy i vykopávání pokladů z půdy záhadných ostrovů - to všechno by mělo každého mořského vlka ošlehaného příběhy Ostrova pokladů, Jacka Holborna či kapitána Blooda přitáhnout k této zajímavé novince.
Sea Dogs – mořští psi si brousí šavle
Novou akční RPG prosycenou vůní moře chystají na letošní podzim vývojáři z týmu Akella. Hákování lodí, námořní bitvy i vykopávání pokladů z půdy záhadných ostrovů - to všechno by mělo každého mořského vlka ošlehaného příběhy Ostrova pokladů, Jacka Holborna či kapitána Blooda přitáhnout k této zajímavé novince.

Sea DogsSea Dogs

Jsou to příběhy, které dýchají romantikou i drsným dobrodružstvím. Korzáři, piráti, bukanýři, námořníci – říkejte jim jak chcete, všechno jsou to mořští psi – v nich zažívají dobrodružství, která dnes sice nejsou tak úplně v módě, o to příjemnější by ale mohl být návrat k nim. A cože tedy můžeme od týmu Akella očekávat? Tak především, Sea Dogs bude akční nelineární RPG viděná z pohledu vaší (občas pak také třetí) osoby. Děj se bude odehrávat někdy kolem roku 1625 a hned ze začátku si budete moci vybrat, za kterou ze tří námořních velmocí budete hrát. Rozhodování mezi Angličany, Francouzy a Španěly nebude určitě jednoduché, protože každá strana bude mít řadu svých pro a proti. Někdo nabídne více ostrovů, jiný lepší zbraně, lodě, schopnosti či profesionálnější posádku. Na vás pak bude využít všeho k ovládnutí Atlantiku a položení nových kolonií k nohám svého panovníka.

Sea DogsSea Dogs

Sea Dogs se sice bude odehrávat z velké části na moři, ale jak je patrné už z přiložených screenshotů, podíváte se i mezi suchozemské krysy. Ve hře najdete celkem 20 ostrovů k pokoření, přičemž dva velké a jeden malý bude vlastnit Anglie, dva velké a tři malé připadnou bohatému Španělsku a stejný počet jako Angličané dostanou do začátku i Francouzi. Ostatní ostrovy budou neobsazené a pouze vaše schopnosti rozhodnou, zda to bude právě vaše vlajka, která na nich zavlaje jako první a vydrží na stožáru až do konce hry. Chybět nebude ani několik malých „skrytých“ ostrovů, na nichž po pečlivém průzkumu a s potrhanou zažloutlou mapkou v ruce najdete poklady, z nichž vám budou oči přecházet. A kde že takovou mapku seženete? Kde narazíte na ty správné pamětníky a svědky, kteří po léta drží v paměti místa se zakopaným zlatem? Ve městech. V osmi velkých městech, v nichž bude celkem 100 postav určených k nezávaznému pokecu, uplácení, unesení, výslechu či podříznutí. Od guvernérů přes piráty až po ubohé žebráky – v Sea Dogs by zkrátka NPC měli hrát tak jako v každé správné RPG svoji nezanedbatelnou roli.

Sea DogsSea Dogs

Lodě. Základ celé hry a základní jednotka každé námořní bitvy. S napůl shnilou pramicí se ani ten největší mozek nedobere vítězství nad španělskou galleonou a tak nám Sea Dogs nabídne hned 12 základních typů plavidel, které bude možno dle chuti a se značnou dávkou svobody upravovat tak, aby platilo, že co loď, to nezaměnitelný originál. Začnete nejspíš velikostí lodě a od toho se pak dále bude odvíjet i počet jejích životů, rychlost, ponor, manévrovací schopnosti či množství lidí na palubě.

Sea DogsSea Dogs

A ještě jedna věc bude hrát v Sea Dogs nezanedbatelnou roli. Počasí. Ovlivnilo nejednu slavnou námořní bitvu a ani v této hře to nebude výjimkou. Směr větru, jeho síla, mlha déšť, bouře s vlnami valícími se s hukotem přes vaši loď, střídání dne a noci – to bude mít svůj význam nejen při hraní singleplayeru, ale především v on-line verzi Sea Dogs. Dosavadní zprávy hovoří o stovce hráčů na jedné mapě, kteří si to budou moci rozdávat jak na moři, tak na souši a nejen na straně jedné ze tří velmocí, ale i coby svobodní piráti hrabající zlato pro sebe. Z připravovaných módů jsou zatím známy např. Fortress, v němž bude probíhat boj mezi jednotlivými pevnostmi, Island Fight, který bude obdobou Assault módu z UT a v němž si užijete bitvy o ostrov, či Labyrinth Island, v němž si dva týmy ze dvou různých ostrovů změří síly až do úplné porážky jednoho z nich. Chybět zřejmě nebude ani Capture The Flag a možnost vytvářet klany a vést klanové války.

Sea DogsSea Dogs

Sea Dogs nevypadá špatně, nicméně s hodnocením počkejme raději až do podzimu, kdy by tento zvláštní mix 3D akční RPG (navíc s prvky strategie) měla vydat Bethesda.

Nejnovější komentáře

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky, žádná akce (recenze)

Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky…

Reboot Tomb Raidera dospěl do svého zdárného konce a nám chybí jeho začátek.

14.  9.  2018 | | 9 N/A