Secret Weapons Over Normandy - nový letecký simulátor od LucasArts!

Do míst, kterým v současné době vládne IL2-Sturmovik, se v brzké době chystá proniknout také společnost LucasArts se svým novým počinem Secret Weapons Over Normandy. Jedná se o letecký simulátor z doby 2. světové války, v němž se stanete příslušníky tajné elitní eskadry pilotů určených pro plnění těch nejnáročnějších akcí.
Secret Weapons Over Normandy - nový letecký simulátor od LucasArts!

Za vývoj Secret Weapons Over Normandy (dále jen SWON) je zodpovědná proslulá americká společnost Totally Games, která stojí jak za původní sérií Secret Weapons simulátorů, tak i  sérií X-wing, tedy hrami jako TIE Fighter či Star Wars X-Wing Alliance. S titulem SWON chtějí navázat na tradici skvěle propracovaných leteckých simulátorů z konce 80. let, samozřejmě však s novým kabátkem a především nejen ve verzi pro PC, ale také PS2 a Xbox.

Hráči se jako členové elitní skupiny pilotů vydají plnit ty nejobtížnější úkoly 2. světové války - během více než 30 misí pěkně zblízka spatří bojiště v Evropě, východní frontu, severní Afriku i východoasijské státy (Čína, Barma, Indie). Nepřijdou ani o námořní a letecké bitvy nad Pacifikem.

 

 

Nejdůležitějším prvkem každého leteckého simulátoru jsou dostupné stroje. V SWON jich má být přes dvacet, vybraných jak ze spojenecké, tak i německé a japonské výzbroje. Například jsou to dvoumotorový P-38 Lightning, superrychlý P-51 Mustang, raketový Me 163 Komet nebo proudový Me 262. Kdo by si raději jen zastřílel, může se stát kulometčíkem v jedné z mnoha obranných věžiček létající pevnosti B-17. Jak vidíte, dostupné mají být stíhače i bombardéry.

Tvůrci z Totally Games slibují podobnou atmosféru jako v původních Secret Weapons hrách. Ta stavěla především na výpravných misích, dramatické zápletce, silných charakterech a zajímavé výzbroji. Lawrence Holland, ředitel tohoto vývojářského studia, věří, že díky současné oblibě her s tématikou 2. světové války se podaří i SWON obnovit tradici a uspět v silné konkurenci ostatních herních developerů.

 

 

Hra kopíruje skutečný časový průběh čtyř let bojů 2. světové války. Začínáte napínavou evakuací města Dunkirk, zúčastníte se legendární Bitvy o Británii i Bitvy u Midway. Vše vyvrcholí operací Overlord a dnem D.

Konzolové verze SWON budou obsahovat kooperativní multiplayerový mód, platforma PC jej bohužel zůstane šetřena. Zato se však PC hráčům na oplátku dostane do rukou přímo se hrou editor misí, díky kterému si jednoduše dokáží navrhnout vlastní singleplayerové dobrodružství.

Hlavní rysy hry:

  • pokračování slavné simulátorové série
  • přes 30 bojových misí vzduch-vzduch a vzduch-země
  • 15 různých bojišť 2. světové války
  • spojenecké, německé i japonské letouny
  • editor misí (PC verze), multiplayer (konzole)

Vydání simulátoru Secret Weapons Over Normandy plánují LucasArts na podzim tohoto roku.

Oficiální stránky: http://www.lucasarts.com/products/normandy/
Výrobce: Totally Games (http://www.totallygames.com/)
Vydavatel: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  1.  2021 | |3 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce