Sedmý rytíř - druhý trumf Black Element Software

V nedávném představení nového českého vývojářského týmu Black Element Software a jejich připravované 3D adventury nazvané Nefandus jste se dozvěděli, jaké jsou ambice týmu a čím se hodlá v budoucnu BES zabývat. Ani ne měsíc po uveřejnění těchto informací tu máme další nový projekt, který si dle mého povede také velmi dobře. Sedmý rytíř bude totiž ručně kreslená 2D adventura.
Sedmý rytíř - druhý trumf Black Element Software
V nedávném představení nového českého vývojářského týmu Black Element Software a jejich připravované 3D adventury nazvané Nefandus jste se dozvěděli, jaké jsou ambice týmu a čím se hodlá v budoucnu BES zabývat. Ani ne měsíc po uveřejnění těchto informací tu máme další nový projekt, který si dle mého povede také velmi dobře. Sedmý rytíř bude totiž ručně kreslená 2D adventura.

Je cosi shnilého v království Acheron, pravil by klasik. Král Altabar, jehož smutek jest myšlnkou i jiskrou všemu konání ostatnímu, od smrti své drahé polovice z hradu nevyšel a ve svých komnatách žije skryt před životem všedním. Má kolem sebe kruh, kruh sedmi věrných, kruh sedmi oddaných, kruh sedmi statečných. Existuje lék na králův smutek, je snad způsob, jak přimět panovníka opět vnímat života se stejnou rozkoší, jako dříve? Snad ano. Pouť k napravení samoty duše však králův stav jen prohlubuje, dokud jeden ze sedmi nenaruší kruh a jednotlivé části země nezačnou svádět boj o ostatní zemi. Jen Gaston, sedmý rytíř, se snažil být s králem do jeho poslední chvilky. Král umírá a zem se zmítá v bojích o moc... kdo nastolí pořádek? Gaston?

Sedmý rytířSedmý rytíř

Ano, Gaston. Bude to on, koho budete prohánět po obrazovkách monitorů ve hře Sedmý rytíř (která je již druhým ohlášeným projektem české společnosti Black Element Software). Přestože hra vyjde až v květnu příštího roku, mnoho o ní je známo již nyní (přirozeně díky exkluzivním informacím poskytnutých přímo autorským týmem). To, že bude příběh laděný spíše do pohádky, není rozhodně na škodu – otevírají se tak možnosti použít v příběhu i postavy typu démonů, duchů, trpaslíků, amazonek atd...). Svou váhu budou mít tentokráte snad i dialogy, ať už pro jasnou strukturu rozhovoru nebo namluvení profesionálními herci (to už je dnes podmínka, která odděluje profesionální projekty od těch amatérsky založených...).

Sedmý rytířSedmý rytíř

Zeptal jsem se autorů, proč si jsou zvláště příběhem tak jisti. Víte, co mi odpověděli? „Přečetli jsme mnoho pohádek a shlédli mnoho pohádkových filmů a troufáme si tvrdit, že náš příběh plný mystična, odvahy, zrady a hlavně magie se bude líbit jak velkým, tak malým počítačovým hráčům.“. Je to bezesporu zajímavá myšlenka založit hru na pohádkách, příbězích o magii, mystice, odvaze či zradě – co je však zřejmé, že BES přistupují k celému projektu velice svědomitě, neboť jak praví Arthur Hailey – studium reálií je podmínkou psaní. Věřím, že lidé v Black Element Software odvedli a odvedou svou práci dobře, aby se tak v máji objevila hra, která zaujme nejen vzhledem a ozvučením, ale i mohutným a provázaným příběhem.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A