Šéf Nintenda po 52 letech odchází do důchodu!

Více než půl století setrval ve funkci prezidenta společnosti Nintendo Hiroschi Yamauchi. Ve věku úctyhodných 77 let se nyní ale rozhodl odejít do důchodu a vzdát se dokonce i svého poslední funkce v představenstvu firmy. Co Yamauchiho vedlo k odstoupení? Hlavní roli sehrál předevší pokročilý věk a v neposlední řadě se firmě začalo v poslední době dařit. Po třech letech stabilizace postavení Nintenda na trhu se opět mohou hry od této společnosti těšit nebývalé popularitě, za kterou může mimi jiné i nový handheld DS. Hiroschi se tak nechal slyšet, že svou úlohu splnil a přenechá místo mladším jedincům.

Yamauchi ale z firmy samozřejmě neodejde úplně; ponechává si svůj desetiprocentní podíl a nadále by měl ve společnosti působit jako poradce. Upřímně řečeno se jeho odchodu ani nedivím. Zdá se to být neuvěřitelné, ale ve funkci ředitele byl od roku 1949 a i ty poslední tři roky, kdy působil "jen" v představenstvu, údajně "dřel jako kůň".  

Zdroj: TZ, GameSpot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce