Šéf Sony počítá s vyššími výrobními náklady her na Playstation 5

Tato informace přišla z rozhovoru pro GIBiz, ve kterém Ryan také potvrdil, že PS5 vychází o letošních Vánocích.
Šéf Sony počítá s vyššími výrobními náklady her na Playstation 5

Pravděpodobně není s podivem, že se náklady na vývoj videoher neustále zvyšují a současné technologie umožňují tvořit opravdu špičkové kousky, které spotřebovávají také velké zdroje. V rozhovoru pro GIBiz redaktor položil Jimu Ryanovi, šéfovi Sony, otázku, na kolik vlastně vyšlo technologické demo nového Unreal Engine 5, který údajně běželo na konzoli PS5.

PS5 bude až stokrát rychlejší než PS4 díky unikátnímu SSD disku Sony

PS5 bude až stokrát rychlejší než PS4 díky unikátnímu SSD disku Sony

Myslím si, že tato technologie umožní, aby se hry po svých grafických stránkách staly zajímavější a živější. Hry se však také stanou o něco náročnější na samotnou tvorbu, a to i co se finanční stránky týče. Takže ano, předpokládáme, že pravděpodobně dojde ke zvýšení rozpočtů na vývoj. Nevidíme to však jako masivní nárůst, protože jsme začali co nejrychleji pracovat na dotáhnutí těchto věci do finálních podob a chceme zajistit, aby tvůrci her měli stejné finanční výdělky ze svých děl jako tomu bylo doposud. Pokud dokážeme udržet krok s pravděpodobnými vyššími vývojovými náklady, bude průmysl prosperovat i nadále," řekl Ryan. 

Ryan také uvedl na pravou míru to, že data vydání her pro novou PS5 nijak nebudou ovlivněny současnými světovými nepříjemnostmi, jako je pandemie koronaviru.

Zeptejte se kohokoliv, z jakékoliv oblasti podnikaní, zda fungují stejně efektivně na dálku jako z kanceláře. Většina lidí vám odpoví, že z 80% či 90% ano," dodává Ryan.„Vývojáři, se kterými jsem v kontaktu říkají totéž. Seznam her, které budou představeny se spuštěním konzole se nezdá být nijak významněji ovlivněn."

Bohužel ve světle čerstvých událostí ve světě se Sony rozhodlo odložit prezentaci PS5 her, plánovanou na tento čtvrtek. Na více informací si budeme muset počkat. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 9 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na vydání remaku

Podrobný návod na kultovní Mafii: připravte se na …

Mafia není nejobtížnější hrou všech dob, přesto ale obsahuje některé složitější momenty. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, pomocí kterého hru dohraje každý. Navrch jsme přidali několik desítek dobrých rad pro pohodový život každého správného mafiána. Neváhejte a přesuňte se s námi do třicátých let minulého století!

4.  7.  2020 | | 47 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na multiplayerovky

Hry zadarmo nebo se slevou: oslavy léta a akce na …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

3.  7.  2020 | | 2 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |