Čas od času přijde chvíle, kdy i ten nejzarytější hráč akčních her odhodí škrabošku tvrďáka a vezme zavděk nějakou logickou blbůstkou. Pokud na vás občas taková potřeba dosedne, měli byste mít nachystanou nějakou logickou léčbu, například právě Sega Swirl.
Čas od času přijde chvíle, kdy i ten nejzarytější hráč akčních her odhodí škrabošku tvrďáka a vezme zavděk nějakou logickou blbůstkou. Pokud na vás občas taková potřeba dosedne, měli byste mít nachystanou nějakou logickou léčbu, například právě Sega Swirl.Princip této hry je snad ještě starší než u známého Tetrisu. Na obrazovce vidíte čtvercové pole plné různobarevných kuliček. Kliknutím na některou z nich ji označíte, druhým kliknutím „odstřelíte“ a ty nad ní spadnou na uvolněná místa – to je základní princip hry. Vaším úkolem je postupným „střílením“ kuliček zajistit, aby se vám jich vedle sebe nakupilo co nejvíc v pravých úhlech – pokud totiž kuličky vedle sebe svírají pravý úhel, kliknutím na kteroukoliv z nich neoznačíte pouze tu jednu, ale všechny a stejně tak je můžete i odstřelit. Naráz je tedy možno zbavit se deseti, ale někdy i více kuliček.
 |  |
To je základ všech her založených na tomto principu. Myslím, že počítačové zpracování není původní a hra se vyskytovala i v deskovém provedení. Nebyla by to ovšem Sega, aby nepřinesla něco nového. Základní princip zůstal stejný, změnily se pouze detaily, i když poměrně podstatně. Zatímco u původního konceptu hry bylo konečným cílem odstranění co největšího množství kuliček, zde musíte zároveň splnit určité úkoly, např. odbouchnout kuličky na jeden zátah, udělat několik horizontálních a svislých odstřelů v každém kole atd. Ač to může znít jednoduše, již záhy zjistíte, že ve skutečnosti to zas až tak snadné není. Během druhého či třetího kola narazíte na nějaký zádrhel, který vás donutí kolo jednou nebo i vícekrát opakovat. Kupodivu, prohry nejsou vůbec deprimující, naopak mě nutily vymýšlet neustále nové taktiky, abyste se dostali dál.
I tak je ale hra poměrně náročná, klidně můžete být génius, ale během prvních pěti kol zcela jistě narazíte na problém, který vás ve vašem postupu zarazí a dál už to samozřejmě žádná sranda také není.
Grafika je jako u většiny logických her naprosto jednoduchá, takže hru si zahrajete i na slabších počítačích, ale zároveň je i účelná, tzn.
Co říci závěrem? Zkuste a uvidíte. Tahle hra má na to, aby vás bavila stejně jako Tetris, Supaplex, CD-Man či jiné hry, které dokázaly přikovat k počítačům i totální antihráče.
Download (2,7 MB) zde.