Sega uzavřela partnerství s Microsoftem. Spolupracují na novém prostředí pro vývojáře

Společnost Sega vlastní celou řadu velkých značek. Na posledních generacích se jí ale moc nedařilo. Mohlo by se to změnit s novou spoluprací.

Od spolupráce Segy a Microsoftu byste možná očekávali, že Sonic se v následujících letech bude objevovat hlavně na Xboxu. Pravda je ale jiná. Tato spolupráce spočívá v tom, že se obě společnosti snaží vytvořit prostředí pro vývojáře nové generace, které bude fungovat převážně skrz cloudovou platformu Microsoft Azure.

Sega tak chce prozkoumávat nové způsoby, jak by mohla probíhat tvorba velkých inovativních titulů. Vytyčila si čtveřici nejdůležitějších aspektů - globalitu, online, komunitu a využití IP. Tvrdí, že se cloudový ekosystém v herním průmyslu bude neustále rozrůstat a objeví se sofistikovanější nástroje, jak ho využít. 

Cílem tohoto partnerství je prozatím optimalizovat vývojový proces a přinášet herní zážitek díky Microsoft Azure v co nejvyšší možné kvalitě. Sega je prý ochotna se přizpůsobit rozdílným stylům vývoje a potenciálním změnám struktury. 

O větším využití cloudu se nedávno mluvilo i v souvislosti přímo s Microsoftem. Prý má za pomocí této technologie tvořit nové MMORPG. Nejen na něj, ale i na výsledky této spolupráce si pravděpodobně budeme muset ještě pár let počkat. 

Zdroj: Sega

Váš názor Další článek: Skyrim ve výroční edici přidává nové zbroje, rybaření i questy z Morrowindu a Oblivionu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,