Sega uzavřela partnerství s Microsoftem. Spolupracují na novém prostředí pro vývojáře

Společnost Sega vlastní celou řadu velkých značek. Na posledních generacích se jí ale moc nedařilo. Mohlo by se to změnit s novou spoluprací.

Od spolupráce Segy a Microsoftu byste možná očekávali, že Sonic se v následujících letech bude objevovat hlavně na Xboxu. Pravda je ale jiná. Tato spolupráce spočívá v tom, že se obě společnosti snaží vytvořit prostředí pro vývojáře nové generace, které bude fungovat převážně skrz cloudovou platformu Microsoft Azure.

Sega tak chce prozkoumávat nové způsoby, jak by mohla probíhat tvorba velkých inovativních titulů. Vytyčila si čtveřici nejdůležitějších aspektů - globalitu, online, komunitu a využití IP. Tvrdí, že se cloudový ekosystém v herním průmyslu bude neustále rozrůstat a objeví se sofistikovanější nástroje, jak ho využít. 

Cílem tohoto partnerství je prozatím optimalizovat vývojový proces a přinášet herní zážitek díky Microsoft Azure v co nejvyšší možné kvalitě. Sega je prý ochotna se přizpůsobit rozdílným stylům vývoje a potenciálním změnám struktury. 

O větším využití cloudu se nedávno mluvilo i v souvislosti přímo s Microsoftem. Prý má za pomocí této technologie tvořit nové MMORPG. Nejen na něj, ale i na výsledky této spolupráce si pravděpodobně budeme muset ještě pár let počkat. 

Zdroj: Sega

Váš názor Další článek: Skyrim ve výroční edici přidává nové zbroje, rybaření i questy z Morrowindu a Oblivionu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Recenze hry A Plague Tale: Requiem. Větší, velkolepější a lepší

Recenze hry A Plague Tale: Requiem. Větší, velkolepější a lepší

Pokračování putování sourozenecké dvojice temným středověkem konečně dorazilo. Připravte se na tisíce krys, hutný příběh a jednu velkou emotivní jízdu.

Ladislav Novák
A Plague Tale: RequiemRecenze
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

13:15 | Bandai Namco oznamuje herní adaptaci mangy The Sand Land. Jejím autorem je Akira Torijama, kterého můžete znát jako stvořitele univerza Dragon Ball. 
12:54 | Among Us dnes přivítá nový herní mód v rámci updatu zdarma. V Hide & Seek budete hrát na schovávanou s krvelačným monstrem. 
7. prosince | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
7. prosince | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách