Série Call of Duty krvácí. Za rok přišla o více jak 50 milionů aktivních hráčů

Důvodem jsou slabé prodeje nejnovějšího dílu i špatný stav battle royale hitu Warzone.

Call of Duty na tom vůbec není dobře. Nejnovější finanční výsledky, které Activision prezentovalo investorům, poukazují na velký pokles aktivních hráčů napříč celou sérií. Zatímco v roce 2021 dosáhla značka hranice 150 milionů aktivních hráčů napříč všemi hrami, v roce 2022 se tento počet smrskl na cca 100 milionů. 

To je stále velké číslo, pád je ale natolik rapidní, že se investoři začínají škrábat na hlavě. Activision jako důvod zmiňuje velmi nízké prodeje zatím posledního dílu série, Call of Duty: Vanguard, který nenaplnil očekávání. 

Velkou část viny ale nese spíše battle royale titul Call of Duty: Warzone, který díky své F2P nátuře láká obrovské množství hráčů. Poslední rok se ale nesl ve znamení nudných aktualizací, neustálých bugů a nedodělků a příšerné nevyváženosti, na kterou si hráči stěžují už delší dobu. Odliv hráčů je tedy velmi pochopitelný. 

vmBRFTvq7J7pS5PAfM7Qom-970-80.jpg.jpg

S tím chce Activision bojovat několika způsoby. Za prvé by měl letošní plnohodnotný díl navázat na úspěch Modern Warfare a přinést nejvěrohodnější zážitek v historii série. Za druhé byl oznámen jakýsi reboot Warzone, který se doufejme vrátí ke kořenům a tomu, co z něj udělalo hit. Nezbývá, než si počkat. 

Diskuze (5) Další článek: Bojovka Sifu odhaluje chystaný obsah. Nechybí editor, nové obtížnosti a aréna

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,