Série Dead Space je u ledu. Neprošly žádné plány na nové pokračování, nechystá se ani další remake

Kolem vesmírného hororu Dead Space je v posledních dnech celkem rušno. Nejdříve přicházely zprávy o tom, že se zrušil vývoj plánované předělávky druhého dílu z důvodu nízkých prodejů loňského remaku jedničky. Nedlouho poté ale přišel se svým reportem Jason Schreier, podle kterého další remake nebyl v plánu. Místo toho se tým ve studiu Motive snažil vedení přesvědčit, aby mohl vzniknout úplně nový díl. 

Nakonec to ale dopadlo tak, že série Dead Space jako taková je momentálně u ledu. Hlavním důvodem jsou nenaplněná očekávání v prodejnosti. Rozhodnutí o tom, že další projekt z této značky aktuálně vznikat nebude, mělo přijít už loni na jaře. Vývojáři se sice snažili na remake z loňského roku navázat dalším projektem, ovšem postupně přešli k jiným titulům, mezi kterými je podle posledních informací i nový Battlefield.

To, že se Dead Space 2 nemělo dočkat vlastního remaku, komentovalo přímo Electronic Arts. „Běžně na spekulace nereagujeme, ale tyto informace nejsou pravdivé.“ Jako první s touto informací přišel Jeff Grubb, který jako největší argument uváděl fakt, že projekt už měl i kódové označení. Schreier ho ale opravil s tím, že Motive používá pro své budoucí projekty pořád stejné označení. Tak jako tak nás ale velmi pravděpodobně nečeká žádná další návštěva Isaaca Clarka.

Zdroj: Bloomberg 

Váš názor Další článek: Dobrý voják Švejk navštívil herní svět. Najdete ho jako nového kapitána ve World of Warships

Témata článku: , , , , ,