Série Myth pokračuje třetím dílem

Strategická hra Myth: The Fallen Lords je známá už jen proto, že to byla první 3D strategická hra svého druhu. Samozřejmě, trpěla řadou nedostatků, řekněme "dětskými nemocemi", vždyť vyšla již v roce 1997. Přesto si však dokázala získat početné hráčstvo světové a tedy i přízeň herních společností, obzvláště té, která ji vyrobila.
Série Myth pokračuje třetím dílem
Její jméno bylo Bungie Software. O něco později tedy vydala i pokračování s názvem Myth II: Soulblighter, které opět hru o něco zdokonalilo a přinutilo skalní příznivce sepsat další stohy stránek herních příběhů, vyrobit si tuny dalších add-onů a nakreslit nespočet herním zážitkem inspirovaných obrázků (z nichž některé dokonce vyšly jako komiksové seriály).
V květnu roku 2000 se stala ta věc, že vydavatelská společnost Take Two Interactive zakoupila od Bungie výhradní právo na pokračování série Myth. Zřejmě již tehdy měla tedy v plánu vydat její další pokračování. Teprve nyní to však bylo oficiálně oznámeno. Vývoje se ujme mladá kalifornská společnost Mumbo Jumbo ve spolupráci s Gathering of Developers (GOD).
Mumbo Jumbo je sice mladá, ovšem již nanejvýše zkušená společnost. Jejími zakladateli jsou Mark Dochtermann a Ron Dimant, kteří přišli z Ritual Entertainment. Mezi její klíčové vývojáře patří taková jména jako Scott Campbell, který byl vedoucím designérem projektu Fallout, či Patrick Hook, který vytvářel levely pro Heavy Metal F.A.K.K. 2 právě od společnosti Ritual Entertainment. Mezi dalšími také společnost zaměstnává mnoho programátorů, kteří mají zkušenost s vývojem pro více platforem. Není proto náhoda, že Myth III: The Wolf Age, jak zní celý název pokračování série, bude k dispozici pro PC a Macintosh. Jen namátkou další tituly, na kterých se zaměstnanci Mumbo Jumbo již podíleli: Wasteland, Fighter Squadron, A-10 Cuba!, Sin, Quake Mission Pack #1, Duke Nukem 3D a Rise of the Triad.
Mike Wilson, ředitel GODu, o něm říká: "Série Myth je ve světě strategických her legendární. Oblíbilo si ji ohromné množství hráčů, a Myth III: The Wolf Age bude pokračovat v jejím odkazu."
Myth III však bude ve skutečnosti předchůdcem obou dílů, podobně jako byla Epizoda I předchůdcem svých starších bratrů. Odehrává se deset století před původním Mythem a bude se zaměřovat na vládu a činy Connachta, prvního císaře lidských území, který zachránil lidstvo před zlou Myrkridií a rasami Trow.
"Série Myth je známá pro svůj inovativní obsah a výbornou hratelnost. Myth III toto vše obsáhne a navíc přidá podporu nejnovějších 3D technologií dostupných pro Windows, Mac OS 9 a Mac OS X", říká prezident Mumbo Jumbo Mark Dochtermann.
Třetí pokračování by mělo uvést nové standardy pro 3D RTS v podobě využití skutečných 3D postav, deformovatelného terénu či nových typů síťové hry. Neméně má být zajímavý již lehce nastíněný příběh a různorodost jednotek.
V této době samozřejmě zatím nejsou ještě k dispozici screenshoty, ba dokonce ani jakékoliv artworky. Jakmile však budou, pokusíme se je přinést. Hra se má na pultech prodejen objevit v listopadu tohoto roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A