Série Myth pokračuje třetím dílem

Strategická hra Myth: The Fallen Lords je známá už jen proto, že to byla první 3D strategická hra svého druhu. Samozřejmě, trpěla řadou nedostatků, řekněme "dětskými nemocemi", vždyť vyšla již v roce 1997. Přesto si však dokázala získat početné hráčstvo světové a tedy i přízeň herních společností, obzvláště té, která ji vyrobila.
Série Myth pokračuje třetím dílem
Její jméno bylo Bungie Software. O něco později tedy vydala i pokračování s názvem Myth II: Soulblighter, které opět hru o něco zdokonalilo a přinutilo skalní příznivce sepsat další stohy stránek herních příběhů, vyrobit si tuny dalších add-onů a nakreslit nespočet herním zážitkem inspirovaných obrázků (z nichž některé dokonce vyšly jako komiksové seriály).
V květnu roku 2000 se stala ta věc, že vydavatelská společnost Take Two Interactive zakoupila od Bungie výhradní právo na pokračování série Myth. Zřejmě již tehdy měla tedy v plánu vydat její další pokračování. Teprve nyní to však bylo oficiálně oznámeno. Vývoje se ujme mladá kalifornská společnost Mumbo Jumbo ve spolupráci s Gathering of Developers (GOD).
Mumbo Jumbo je sice mladá, ovšem již nanejvýše zkušená společnost. Jejími zakladateli jsou Mark Dochtermann a Ron Dimant, kteří přišli z Ritual Entertainment. Mezi její klíčové vývojáře patří taková jména jako Scott Campbell, který byl vedoucím designérem projektu Fallout, či Patrick Hook, který vytvářel levely pro Heavy Metal F.A.K.K. 2 právě od společnosti Ritual Entertainment. Mezi dalšími také společnost zaměstnává mnoho programátorů, kteří mají zkušenost s vývojem pro více platforem. Není proto náhoda, že Myth III: The Wolf Age, jak zní celý název pokračování série, bude k dispozici pro PC a Macintosh. Jen namátkou další tituly, na kterých se zaměstnanci Mumbo Jumbo již podíleli: Wasteland, Fighter Squadron, A-10 Cuba!, Sin, Quake Mission Pack #1, Duke Nukem 3D a Rise of the Triad.
Mike Wilson, ředitel GODu, o něm říká: "Série Myth je ve světě strategických her legendární. Oblíbilo si ji ohromné množství hráčů, a Myth III: The Wolf Age bude pokračovat v jejím odkazu."
Myth III však bude ve skutečnosti předchůdcem obou dílů, podobně jako byla Epizoda I předchůdcem svých starších bratrů. Odehrává se deset století před původním Mythem a bude se zaměřovat na vládu a činy Connachta, prvního císaře lidských území, který zachránil lidstvo před zlou Myrkridií a rasami Trow.
"Série Myth je známá pro svůj inovativní obsah a výbornou hratelnost. Myth III toto vše obsáhne a navíc přidá podporu nejnovějších 3D technologií dostupných pro Windows, Mac OS 9 a Mac OS X", říká prezident Mumbo Jumbo Mark Dochtermann.
Třetí pokračování by mělo uvést nové standardy pro 3D RTS v podobě využití skutečných 3D postav, deformovatelného terénu či nových typů síťové hry. Neméně má být zajímavý již lehce nastíněný příběh a různorodost jednotek.
V této době samozřejmě zatím nejsou ještě k dispozici screenshoty, ba dokonce ani jakékoliv artworky. Jakmile však budou, pokusíme se je přinést. Hra se má na pultech prodejen objevit v listopadu tohoto roku.