Série Project Cars končí. EA zastavilo vývoj dalšího dílu závodů od Slightly Mad Studios

Závody Project Cars, které odstartovaly v roce 2015, tíhly spíš k simulaci než k arkádě. Podle informací webu GamesIndustry.biz už s nimi EA do budoucna nepočítá. Společnost se interně rozhodla, že zastaví další vývoj či investice do této značky. Zaměstnanci, kteří na ní pracovali, se přesunou na jiné pozice. 

Za vznikem značky stojí Slightly Mad Studios. To se v roce 2019 stalo součástí uznávaných vývojářů závodních her Codemasters. V té době bylo součástí týmu kolem 150 zaměstnanců, takže je pravděpodobné, že podobné množství si teď bude muset hledat nové místo nebo se přesune k jiným projektům. 

I když se může zdát, že je Project Cars velká značka, ve skutečnosti se úspěchem dá nazývat pouze první díl. U pokračování ohlasy hráčů byly stále méně pozitivní a mobilní Project Cars GO nevydrželo ani celý rok. „Po vyhodnocení dalšího titulu Project Cars a jeho růstu jsme se rozhodli, že dál nebudeme pokračovat ve vývoji a investicích do série," uvádí ve vyjádření mluvčí EA. Dále říká, že je nyní jejich prioritou, aby se dostalo podpory všem, kterých se tyto změny týkají. 

Pokud si chcete dodatečně pořídit hry ze série Project Cars, tak v digitálních obchodech najdete už jen třetí díl. První dva totiž byly staženy z prodeje kvůli licencím a vzhledem k tomuto oznámení to nevypadá, že by se do obchodů měly znovu vrátit. 

Zdroj: GamesIndustry.biz

Diskuze (1) Další článek: Vybíráme 15 deskových her na Vánoce. Rodinné rychlovky i velkolepé strategie pro náročné hráče

Témata článku: , , , , , , , , , , ,WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

** Betaverze WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu ** Jednoduchou fintou jej však spustíte na dvou telefonech najednou ** Stačí jen z druhého telefonu na chvíli udělat tablet

Martin Chroust
Jak...WhatsAppSmartphony
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

17:11 | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 
15:51 | Na víkend od 16. do 19. prosince se chystá druhý betatest pro Street Fighter 6. Na zkoušku bude 8 bojovníků, nechybí online zápasy ani crossplay. 
15:20 | Remake spin-offu série Yakuza, který původně vyšel pouze v Japonsku, představuje akci a rozdílné bojové styly. Like a Dragon: Ishin vyjde 21. února příštího roku na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series S|X. 
30. listopadu | Páteční vydání tahovky Marvel's Midnight Suns připomíná launch trailer. S partou superhrdinů se pokusíme překazit plány démonické Lilith na PC a aktuální generaci konzolí. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách