Serious Sam – compatibility test demo

Na tohle demo jsem se zatraceně hodně těšil. Autoři slibovali milióny efektů, které se jim podařilo i na středně pomalých strojích vymáčknout z procesorů počítače a grafické karty. Demo jsem si stáhnul a nainstaloval. Všechna ta očekávání se ve mně mísila jak mléko s medem. Dobám sladkých očekávání je totiž konec – demo je venku.
Serious Sam – compatibility test demo
Na tohle demo jsem se zatraceně hodně těšil. Autoři slibovali milióny efektů, které se jim podařilo i na středně pomalých strojích vymáčknout z procesorů počítače a grafické karty. Demo jsem si stáhnul a nainstaloval. Všechna ta očekávání se ve mně mísila jak mléko s medem. Dobám sladkých očekávání je totiž konec – demo je venku.

Včera bylo demo chorvatské hry Serious Sam (které se autoři rozhodli kdoví proč publikovat přes zpravodajský server GA-Source) polapeno do sítí světového Internetu, aby poskytlo autorům tu jedinou představu, co všechno je v dnešní době technologicky možné. Dlouhatánský výtah všech efektů a specifikací renderingu provázel první chvilky dema na Internetu na každém kroku. Volumetrická mlha, trilineární filtrování, bump-mapping a tisíce dalších efektů, to všechno autoři slibovali spolu s uvedením dema.

Nelhali. Nebo lhali? Vlastně ani nevím. Demo jsem si stáhnul, promptně nainstaloval a čekal, co bude následovat. Symbol zapálené bomby, který hru provází již od jejich počátků, se objevil na obrazovce, aby následně v záchvěvu vlnící se obrazovky zakončil celou eskapádu slovy "Cannot set display settings.". Bohužel, v současné chvíli, tj. ve 21:28, tzn. dvě a půl hodiny před publikováním článku na zítřejším (rozumějte dnešním) Doupěti, jsem nenašel v dosahu jiný počítač, na kterém bych mohl hru otestovat. Zamrzelo mě to, protože reference ze světa zněly velmi nadšeně. Mrzí mne, že jsem nedokázal na počítači Pentium Celeron 400 se 128 MB RAM a 16 MB Matrox G400 demo proběhnout skrz naskrz a povědět vám toho více, než se dalo pochytit z vln světové pavučiny. Takto se bohužel uchýlím k suchému konstatování faktů objevených mými šťastnějšími kolegy. Je pravda, že se jedná pouze o compatibility demo, tedy o cvičný level hry, který má především posloužit k odchycení chyb a much, které by mohly hru na některých strojích provázet. "Plné demo" bude uveřejněné co nevidět, tentokráte však již s optimalizovanými nároky na výkon – ke zcela plynulému pohybu a akci v Serious Samovi (40 a více FPS) totiž potřebujete alespoň Pentium III a Voodoo3. minimální požadavky se sice pohybují okolo Pentia 233, ale neočekávám něco jiného než nepříliš vábně vypadající barevné plochy s náznaky textur.

Pro ty, kterým se nepodaří hru spustit jako mně, tu mám soupisku toho, co hra obsahuje. Pro začátek to bude šestero zbraní (nůž, Magnum, dvojité Magnum (tedy do obou rukou), brokovnici, pušku a kulomet), které bude moci použít na zhruba jedenácti druzích nepřátel. Herní doba toto levelu se očekává okolo 60 až 120 minut herního času, což je nebývale mnoho (doba se různí podle zvolené obtížnosti). Pokud si nyní level nastudujete, v plné verzi se vám bude tato zkušenost hodit, jedná se totiž o vytržený segment hry.

Takže otázkou zbývá jediné – kde se k demu dostat. Máte-li náladu, čas a prostředky stáhnout si 47 MB soubor, bez jakýchkoliv okolků se pusťte do práce. Je-li to nicméně na vaši pohublou dial-upovou linku mnoho, využijte služeb serveru VypalCD, kam jsem toto demo umístil rovněž (tj. ve 21:35)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |