Serious Sam – compatibility test demo

Na tohle demo jsem se zatraceně hodně těšil. Autoři slibovali milióny efektů, které se jim podařilo i na středně pomalých strojích vymáčknout z procesorů počítače a grafické karty. Demo jsem si stáhnul a nainstaloval. Všechna ta očekávání se ve mně mísila jak mléko s medem. Dobám sladkých očekávání je totiž konec – demo je venku.
Serious Sam – compatibility test demo
Na tohle demo jsem se zatraceně hodně těšil. Autoři slibovali milióny efektů, které se jim podařilo i na středně pomalých strojích vymáčknout z procesorů počítače a grafické karty. Demo jsem si stáhnul a nainstaloval. Všechna ta očekávání se ve mně mísila jak mléko s medem. Dobám sladkých očekávání je totiž konec – demo je venku.

Včera bylo demo chorvatské hry Serious Sam (které se autoři rozhodli kdoví proč publikovat přes zpravodajský server GA-Source) polapeno do sítí světového Internetu, aby poskytlo autorům tu jedinou představu, co všechno je v dnešní době technologicky možné. Dlouhatánský výtah všech efektů a specifikací renderingu provázel první chvilky dema na Internetu na každém kroku. Volumetrická mlha, trilineární filtrování, bump-mapping a tisíce dalších efektů, to všechno autoři slibovali spolu s uvedením dema.

Nelhali. Nebo lhali? Vlastně ani nevím. Demo jsem si stáhnul, promptně nainstaloval a čekal, co bude následovat. Symbol zapálené bomby, který hru provází již od jejich počátků, se objevil na obrazovce, aby následně v záchvěvu vlnící se obrazovky zakončil celou eskapádu slovy "Cannot set display settings.". Bohužel, v současné chvíli, tj. ve 21:28, tzn. dvě a půl hodiny před publikováním článku na zítřejším (rozumějte dnešním) Doupěti, jsem nenašel v dosahu jiný počítač, na kterém bych mohl hru otestovat. Zamrzelo mě to, protože reference ze světa zněly velmi nadšeně. Mrzí mne, že jsem nedokázal na počítači Pentium Celeron 400 se 128 MB RAM a 16 MB Matrox G400 demo proběhnout skrz naskrz a povědět vám toho více, než se dalo pochytit z vln světové pavučiny. Takto se bohužel uchýlím k suchému konstatování faktů objevených mými šťastnějšími kolegy. Je pravda, že se jedná pouze o compatibility demo, tedy o cvičný level hry, který má především posloužit k odchycení chyb a much, které by mohly hru na některých strojích provázet. "Plné demo" bude uveřejněné co nevidět, tentokráte však již s optimalizovanými nároky na výkon – ke zcela plynulému pohybu a akci v Serious Samovi (40 a více FPS) totiž potřebujete alespoň Pentium III a Voodoo3. minimální požadavky se sice pohybují okolo Pentia 233, ale neočekávám něco jiného než nepříliš vábně vypadající barevné plochy s náznaky textur.

Pro ty, kterým se nepodaří hru spustit jako mně, tu mám soupisku toho, co hra obsahuje. Pro začátek to bude šestero zbraní (nůž, Magnum, dvojité Magnum (tedy do obou rukou), brokovnici, pušku a kulomet), které bude moci použít na zhruba jedenácti druzích nepřátel. Herní doba toto levelu se očekává okolo 60 až 120 minut herního času, což je nebývale mnoho (doba se různí podle zvolené obtížnosti). Pokud si nyní level nastudujete, v plné verzi se vám bude tato zkušenost hodit, jedná se totiž o vytržený segment hry.

Takže otázkou zbývá jediné – kde se k demu dostat. Máte-li náladu, čas a prostředky stáhnout si 47 MB soubor, bez jakýchkoliv okolků se pusťte do práce. Je-li to nicméně na vaši pohublou dial-upovou linku mnoho, využijte služeb serveru VypalCD, kam jsem toto demo umístil rovněž (tj. ve 21:35)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A