Serious Sam – compatibility test demo

Na tohle demo jsem se zatraceně hodně těšil. Autoři slibovali milióny efektů, které se jim podařilo i na středně pomalých strojích vymáčknout z procesorů počítače a grafické karty. Demo jsem si stáhnul a nainstaloval. Všechna ta očekávání se ve mně mísila jak mléko s medem. Dobám sladkých očekávání je totiž konec – demo je venku.
Serious Sam – compatibility test demo
Na tohle demo jsem se zatraceně hodně těšil. Autoři slibovali milióny efektů, které se jim podařilo i na středně pomalých strojích vymáčknout z procesorů počítače a grafické karty. Demo jsem si stáhnul a nainstaloval. Všechna ta očekávání se ve mně mísila jak mléko s medem. Dobám sladkých očekávání je totiž konec – demo je venku.

Včera bylo demo chorvatské hry Serious Sam (které se autoři rozhodli kdoví proč publikovat přes zpravodajský server GA-Source) polapeno do sítí světového Internetu, aby poskytlo autorům tu jedinou představu, co všechno je v dnešní době technologicky možné. Dlouhatánský výtah všech efektů a specifikací renderingu provázel první chvilky dema na Internetu na každém kroku. Volumetrická mlha, trilineární filtrování, bump-mapping a tisíce dalších efektů, to všechno autoři slibovali spolu s uvedením dema.

Nelhali. Nebo lhali? Vlastně ani nevím. Demo jsem si stáhnul, promptně nainstaloval a čekal, co bude následovat. Symbol zapálené bomby, který hru provází již od jejich počátků, se objevil na obrazovce, aby následně v záchvěvu vlnící se obrazovky zakončil celou eskapádu slovy "Cannot set display settings.". Bohužel, v současné chvíli, tj. ve 21:28, tzn. dvě a půl hodiny před publikováním článku na zítřejším (rozumějte dnešním) Doupěti, jsem nenašel v dosahu jiný počítač, na kterém bych mohl hru otestovat. Zamrzelo mě to, protože reference ze světa zněly velmi nadšeně. Mrzí mne, že jsem nedokázal na počítači Pentium Celeron 400 se 128 MB RAM a 16 MB Matrox G400 demo proběhnout skrz naskrz a povědět vám toho více, než se dalo pochytit z vln světové pavučiny. Takto se bohužel uchýlím k suchému konstatování faktů objevených mými šťastnějšími kolegy. Je pravda, že se jedná pouze o compatibility demo, tedy o cvičný level hry, který má především posloužit k odchycení chyb a much, které by mohly hru na některých strojích provázet. "Plné demo" bude uveřejněné co nevidět, tentokráte však již s optimalizovanými nároky na výkon – ke zcela plynulému pohybu a akci v Serious Samovi (40 a více FPS) totiž potřebujete alespoň Pentium III a Voodoo3. minimální požadavky se sice pohybují okolo Pentia 233, ale neočekávám něco jiného než nepříliš vábně vypadající barevné plochy s náznaky textur.

Pro ty, kterým se nepodaří hru spustit jako mně, tu mám soupisku toho, co hra obsahuje. Pro začátek to bude šestero zbraní (nůž, Magnum, dvojité Magnum (tedy do obou rukou), brokovnici, pušku a kulomet), které bude moci použít na zhruba jedenácti druzích nepřátel. Herní doba toto levelu se očekává okolo 60 až 120 minut herního času, což je nebývale mnoho (doba se různí podle zvolené obtížnosti). Pokud si nyní level nastudujete, v plné verzi se vám bude tato zkušenost hodit, jedná se totiž o vytržený segment hry.

Takže otázkou zbývá jediné – kde se k demu dostat. Máte-li náladu, čas a prostředky stáhnout si 47 MB soubor, bez jakýchkoliv okolků se pusťte do práce. Je-li to nicméně na vaši pohublou dial-upovou linku mnoho, využijte služeb serveru VypalCD, kam jsem toto demo umístil rovněž (tj. ve 21:35)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A