Serious Sam – drsňák k pohledání

Dny lidstva jsou sečteny. Zlá mimozemská bytost zvaná Notorious Mental a její armáda vyhlazují galaxii planetu po planetě a už se blíží k Zemi. Netuší ale, že jednoho člověka svým chováním pěkně namíchli. Jmenuje se Serious Sam a v nové stejnojmenné FPS bere svoji práci po čertech vážně…
Serious Sam – drsňák k pohledání
Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o chorvatském vývojářském týmu Croteam, neděste se, nejste jediní. Začínali s hrami na Amigu a jestliže jste někdy hráli jejich Football Glory, hráli jste také jejich největší hit. To vše by se ale mělo změnit s příchodem akčního Serious Sama, křížence to nových technologií a starého dobrého Dooma.

Serious SamSerious Sam

Serious SamSerious Sam

Příběh Serious Sama, po Rambovi asi jednoho z nejlepších vojáků jaké kdy tahle planeta měla, je spletitý a na střílečku až nečekaně dlouhý. Kdysi dávno, v dobách rozkvětu egyptské říše přiletěli na Zem mimozemšťané ze Síriia. Jejich národ byl ale mezitím na rodné planetě poražen zlou a od přírody choromyslnou bytostí Notorious Mentalem, díky čemuž v Egyptě zůstali a částečně tak ovlivnili jeho vývoj. V 21. století potom lidé objevili v poušti jejich technologie, postavili na jejich základě raketu a vyrazili směr Sírius, aby navázali kontakt. Namísto toho ale jen upozornili Notorious Mentala na to, že je tu další rasa zralá ke genocidě. Vypukla válka, v níž má Mental navrch, a lidstvu tak zbývá jediná šance. Pomocí stroje času nalezeného po Sírianech bude jeden muž vyslán do Egypta minulosti a odtam se přesune sérií časoprostorových skoků až k samotnému Notorious Mentalovi. Vynoří se mu za zády, vrazí mu do nich kudlu a bude. Jak vidno, úkol to nebude snadný, ale vy coby Serious Sam ho rádi přijmete, protože jinak si přece nevystřelíte ani ránu. A navíc - bylo to právě vaše komando, které Mentala probudilo...

Serious SamSerious Sam

Serious SamSerious Sam

Hra bude rozdělena do tří hlavních kapitol, které se budou odehrávat v Egyptě, poté na několika různých planetách v okolí Síria a nakonec na Síriu samotném. Každá z kapitol se bude skládat z 6-10 levelů o značné velikosti a dohromady v nich na vás bude čekat 40 nejrůznějších typů nestvůr, což je číslo zahrnující i finální bosse na konci každé kapitoly včetně samotného Notorious Mentala. Už jen z výše uvedeného je patrné, že půjde o čistokrevnou střílečku, jejíž poněkud dlouhá zápletka se v samotné hře projeví jen tím, že vystřídáte řadu skutečně pestrých prostředí (planeta vody, ledu, lávy, Sirius City atd..) a v nich to budete vesele kropit do nekonečných řad nepřátel. Samotní lidé z Croteamu se vůbec netají tím, že jejich vzorem je především Doom a v menší míře také Duke Nukem coby vzor drsného hrdiny. Adrenalin by vám podobně jako v KISS: Psychocircus měla do krve napumpovat nepřetržitá akce s minimem různých skákání či přepínání spínačů. Často pod širým nebem a v rozlehlých lokacích se na vás bude současně vrhat až padesát oblud, jejichž AI bude ještě nižší, než se vám bude zdát. Do začátku budete mít na ně sice jen nůž, pistoli a cosi jako osobní počítač v mozku, ale časem se dočkáte i brokovnice, samopalu, raketometu či obdoby BFG. Dohromady to bude dělat nějakých 14 zbraní a tak to budete moci na Síriu pořádně roztočit.

Serious SamSerious Sam

Serious SamSerious Sam

Serious Sam má velké ambice. Jeho tvůrci dokonce vyvinuli pro hru i svůj vlastní Serious Engine, který jim mimo jiné umožňuje vytvářet místnosti s různou gravitací, a i když kladou důraz na singleplayer, zabudovali do hry alespoň možnost splitscreenu pro čtyři hráče. Zajímavě vypadající screenshoty, k tomu snad až příliš zastaralý přístup k akčnímu žánru a touha po úspěchu coby hnací motor – nechejme se překvapit, jak to celé dopadne. Serious Sam by měl vyjít už letos na podzim u TBA a určitě o něm ještě uslyšíme.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A