Serious Sam – drsňák k pohledání

Dny lidstva jsou sečteny. Zlá mimozemská bytost zvaná Notorious Mental a její armáda vyhlazují galaxii planetu po planetě a už se blíží k Zemi. Netuší ale, že jednoho člověka svým chováním pěkně namíchli. Jmenuje se Serious Sam a v nové stejnojmenné FPS bere svoji práci po čertech vážně…
Serious Sam – drsňák k pohledání
Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o chorvatském vývojářském týmu Croteam, neděste se, nejste jediní. Začínali s hrami na Amigu a jestliže jste někdy hráli jejich Football Glory, hráli jste také jejich největší hit. To vše by se ale mělo změnit s příchodem akčního Serious Sama, křížence to nových technologií a starého dobrého Dooma.

Serious SamSerious Sam

Serious SamSerious Sam

Příběh Serious Sama, po Rambovi asi jednoho z nejlepších vojáků jaké kdy tahle planeta měla, je spletitý a na střílečku až nečekaně dlouhý. Kdysi dávno, v dobách rozkvětu egyptské říše přiletěli na Zem mimozemšťané ze Síriia. Jejich národ byl ale mezitím na rodné planetě poražen zlou a od přírody choromyslnou bytostí Notorious Mentalem, díky čemuž v Egyptě zůstali a částečně tak ovlivnili jeho vývoj. V 21. století potom lidé objevili v poušti jejich technologie, postavili na jejich základě raketu a vyrazili směr Sírius, aby navázali kontakt. Namísto toho ale jen upozornili Notorious Mentala na to, že je tu další rasa zralá ke genocidě. Vypukla válka, v níž má Mental navrch, a lidstvu tak zbývá jediná šance. Pomocí stroje času nalezeného po Sírianech bude jeden muž vyslán do Egypta minulosti a odtam se přesune sérií časoprostorových skoků až k samotnému Notorious Mentalovi. Vynoří se mu za zády, vrazí mu do nich kudlu a bude. Jak vidno, úkol to nebude snadný, ale vy coby Serious Sam ho rádi přijmete, protože jinak si přece nevystřelíte ani ránu. A navíc - bylo to právě vaše komando, které Mentala probudilo...

Serious SamSerious Sam

Serious SamSerious Sam

Hra bude rozdělena do tří hlavních kapitol, které se budou odehrávat v Egyptě, poté na několika různých planetách v okolí Síria a nakonec na Síriu samotném. Každá z kapitol se bude skládat z 6-10 levelů o značné velikosti a dohromady v nich na vás bude čekat 40 nejrůznějších typů nestvůr, což je číslo zahrnující i finální bosse na konci každé kapitoly včetně samotného Notorious Mentala. Už jen z výše uvedeného je patrné, že půjde o čistokrevnou střílečku, jejíž poněkud dlouhá zápletka se v samotné hře projeví jen tím, že vystřídáte řadu skutečně pestrých prostředí (planeta vody, ledu, lávy, Sirius City atd..) a v nich to budete vesele kropit do nekonečných řad nepřátel. Samotní lidé z Croteamu se vůbec netají tím, že jejich vzorem je především Doom a v menší míře také Duke Nukem coby vzor drsného hrdiny. Adrenalin by vám podobně jako v KISS: Psychocircus měla do krve napumpovat nepřetržitá akce s minimem různých skákání či přepínání spínačů. Často pod širým nebem a v rozlehlých lokacích se na vás bude současně vrhat až padesát oblud, jejichž AI bude ještě nižší, než se vám bude zdát. Do začátku budete mít na ně sice jen nůž, pistoli a cosi jako osobní počítač v mozku, ale časem se dočkáte i brokovnice, samopalu, raketometu či obdoby BFG. Dohromady to bude dělat nějakých 14 zbraní a tak to budete moci na Síriu pořádně roztočit.

Serious SamSerious Sam

Serious SamSerious Sam

Serious Sam má velké ambice. Jeho tvůrci dokonce vyvinuli pro hru i svůj vlastní Serious Engine, který jim mimo jiné umožňuje vytvářet místnosti s různou gravitací, a i když kladou důraz na singleplayer, zabudovali do hry alespoň možnost splitscreenu pro čtyři hráče. Zajímavě vypadající screenshoty, k tomu snad až příliš zastaralý přístup k akčnímu žánru a touha po úspěchu coby hnací motor – nechejme se překvapit, jak to celé dopadne. Serious Sam by měl vyjít už letos na podzim u TBA a určitě o něm ještě uslyšíme.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 121 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A