Serious Sam 2 - r u serious?!

Společnost 2K Games dnes konečně oznámila datum vydání hry Serious Sam 2, s kterou to od konce roku 2004 vypadalo docela bledě. Důvodem odložení byla zaneprázdněnost 2K Games po té, co Take 2 přeložila většinu svých poboček na bedra této firmy. 2K Games mají mimo Serious Sam 2 na starosti i takové pecky jako TES4: Oblivion nebo Civilization 4; není proto divu, že na dílko chorvatského studia Croteam nezbylo příliš času ani sil. Dohadům je nyní konec, podle oficiálních zdrojů se s charismatickým Samem setkáme na podzim 2005 a prý to bude stát za to!

Nenechte se mýlit, druhé pokračování Serious Sam není to samé co Serious Sam: The Second Encounter! Zatímco poslední jmenovaný recykloval starý engine, druhý díl bude běžet na zbrusu nové technologii plně využívající DirectX 9 instrukcí a nejnovějších programátorských postupů. Míra detailů postav a prostředí by měla být dosud nevídaná, se spoustou odlesků, pokročilým bump-mappingem apod. Ve hře dále pochopitelně narazíme na propracovaný fyzikální engine umožňující i používání rozličných vozidel. Bohužel, jakékoliv sreenshoty potvrzující tato slova chvály zatím nejsou k dispozici, i když na E3 se jistě něco najde.

Croteam slibuje, že nejvýraznější změnou oproti originálu bude právě technické zpracování. Zbytek hry prý zůstane ryze v duchu minulého dílu, s důrazem na adrenalin a nemalou dávku vtipu. Větší variabilitu máme pak očekávat od jednotlivých úrovní, jež se budou odehrávat v různorodých prostředích.

Zdroj: Gamespot, GGMania

Diskuze (2) Další článek: Páteční obrazárna - pecek jak z melounu

Témata článku: , , , , , , , , ,