Shadow Watch – Tom Clancy na mnoho způsobů

Tom Clancy a jeho Red Storm na nás chystají opět něco nového. Ne, teď nemám na mysli jejich třetí nebo kolikáté pokračování trháku Rainbow Six, ale zcela něco jiného. Shadow Watch bude totiž kolovka, tedy turn-based strategie abych byl přesný.
Shadow Watch – Tom Clancy na mnoho způsobů
Příběh se točí okolo budování vesmírné vědecké stanice, což se ukázalo jako poměrně velký problém. I když USA i Rusko vyvíjelo snahu dát něco dohromady , vždy to bohužel ztroskotalo na něčích politických ambicích a byrokracii. Po několika neúspěšných pokusech se tedy rozhodlo založit nezávislou mezinárodní společnost, která si vše obstará sama, včetně ochrany před různými pokusy tuto činnost z jakéhokoliv důvodu omezit, zneužít nebo dokonce zastavit. No a to je právě místo pro vás a váš šestičlenný tým.

Jeho složení je následující: Archer - zkušený anglický válečný veterán, který se svým samopalem a svou vůlí dokáže zvednout morálku i pod tou nejsilnější palbou, Lily - křehká Asiatka, která ale zatraceně dobře ovládá bojové umění a v nejhorším řeší situace pistolí s tlumičem, Bear - Kanaďan hodný svého jména, řeší všechny problémy buď svou tělesnou konstitucí nebo brokovnicí, i když výsledek je většinou stejný, Rafael - demoliční expert, Gennady - neozbrojený ruský expert přes elektroniku, zato s sebou tahá detektor pohybu, no a nakonec nikoli Japonec ale Američanka Maya - sniperka jako z oceli, chladná, tichá, smrtící.

Celé dějství pro jednoho hráče se rozvíjí v jediné kampani, která čítá celých pět misí, ale nemusíte se bát, že máte hned tuhle gamesu dohranou. Ve hře je totiž implementován náhodný generátor misí, takže když půjdete znova, s největší pravděpodobností vás čekají zcela jiné překvapení. Program si také pamatuje jakou cestou jste již hru dohráli a dává si pozor, aby vám jí nenabídl znova. Tedy alespoň do doby než vyčerpáte všechny další možnosti, kterých je celkově přes 160. Prostředí, kde se budete pohybovat, jsou celkem tři - Rio de Janeiro, kosmodrom Baikonur a Hong Kong a v nich je vymodelováno osmnáct nevelikých map. Náplní akcí budou různé hrátky jako záchrana lidí, kradení tajných materiálů, likvidace nepohodlných osob a všechny další variace úkolů, kde to jenom trochu zavání přestřelkou. Na konci každé akce obdrží nasazení hrdinové nějakou zkušenost, kterou můžete následně investovat do jejich schopností, s čímž budete muset patřičně taktizovat, protože za celou kampaň rozhodně nevycvičíte všechny vaše svěřence na maximum. Každý má navíc jiné schopnosti a dovednosti, takže budete muset často přemýšlet nad tím koho kdy a kde nasadit a v čem ho zlepšit.

Grafika, jak je vidět z obrázků, se nese v comixovém stylu a rozhodně vypadá dobře. Je trochu něco jiného, ale vše i přes mírnou strohost působí osobitě, neotřepaně a hlavně uceleně.

Bohužel už teď se ale u téhle vcelku zajímavé hry vyskytují jisté nedostatky, které rozhodně nepotěší. Když opomenu krátkou kampaň s nerozsáhlými mapami, určitě vás překvapí fakt, že v celé hře je absolutní absence předmětů. Všichni členové týmu mají pevně danou výbavu, kterou nelze měnit a na takové věci jako okrádání zastřelených si můžete rovnou nechat zajít chuť. Dalším neduhem je nevalná inteligence nepřátel, kteří zrovna nehrají jako o život, ani dost omezené možnosti vašeho pohybu zrovna na radosti nepřidají. Snad se ještě před vydáním nějaké neduhy dořeší a my si budeme moct zahrát konečně nějakou pořádnou kolovou strategii.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A