Shadowbane - další MMORPG

Když se tak dívám nazpět a počítám, kolik už jsem na internetu zahlédl nových masivně multiplayerových projektů, začínám se obávat, zda se všechny ty přeohromné on-line světy vůbec kdy podaří zaplnit. Ano, samozřejmě, počet uživatelů internetu stále řadově narůstá, ale ne všichni si chtějí hrát. Někteří na to prostě nemají, jiné to jednoduše nebaví.
Shadowbane - další MMORPG

Když se tak dívám nazpět a počítám, kolik už jsem na internetu zahlédl nových masivně multiplayerových projektů, začínám se obávat, zda se všechny ty přeohromné on-line světy vůbec kdy podaří zaplnit. Ano, samozřejmě, počet uživatelů internetu stále řadově narůstá, ale ne všichni si chtějí hrát. Někteří na to prostě nemají, jiné to jednoduše nebaví. Vezměme si kulaťoučké číslo sto - sto masivně multiplayerových her. Řekněme, že každá z nich bude mít kapacitu 10 000 hráčů. To vychází, hmmmm, asi 1 milion lidí, není-liž pravdou? A teď mi někdo prozraďte, zda je to reálné, či není?

Hups, to jsem ale trochu odbočil od tématu dnešního článku. Ale opravdu jen malounko. Protože další připravovanou masivně multiplayerovou on-line RPG je Shadowbane. Já to nevydržím, a ještě se na chvíli vrátím k tomu milionu - to je samozřejmě velmi ošemetné číslo, jelikož hra může mít sice limit desetitisíce hráčů najednou, ale zaregistrován jich může být klidně dvojnásobek, protože je velice nepravděpodobné, že se někdy všech 20 000 najednou připojí.

ShadowbaneShadowbane

Shadowbane

Ale teď už konečně k tomu Shadowbanovi. V jistém smyslu bude revoluční. A to ve smyslu cechu - dnešní multiplayerové hry jsou založeny stále spíše na jednotlivcích, ačkoliv samozřejmě různá bratrstva, cechy, a podobně, jsou také dosti častá. Stále ale máte možnost přežít i jako jedinec. Právě to bude v této hře od vývojářů Wolfpack Studios velmi, velmi obtížné, ba dokonce téměř nemožné. Ihned ze začátku tedy budete nuceni se k nějakému společenství přidat. A pak teprve začne ta pravá zábava. Každé společenství může obsadit město. V takovém městě se dá dělat spousta věcí - nakupovat zbraně, štíty, a jiné vybavení. Taktéž se lze ve městě narozdíl od volné přírody docela rychle opít. Čím déle si bude společenstvo město vydržovat, tím lepší budou tamní kováři, hospodští, apod., tím lepší tedy budete mít vybavení a tím menší kocovinu po nadcházejícím ránu. Tvůrci hry byli ovšem natolik geniální, aby do hry implementovali onu překrásnou vlastnost, že měst bude vždy méně než cechů. Důvod je myslím zřejmý. Takové dobývání řádně vyvinutého města prý může trvat i několik dní, a to v reálném čase! Dovedete si něco takového představit?

Další pěknou vlastností bude možnost kout nejrůznější pikle ve vztazích mezi společenstvy. Jednoho pošlete tam, druhého tam, třetímu řeknete, že o něm druhý řekl tohle, a už se jen díváte, jak se po bojišti rozléhá křik bojujících a sténání raněných.

Nelze samozřejmě zanedbat RPG část hry. Na výběr bude obrovská paleta různých druhů postav, a to jak již klasických zaběhaných ras (trpaslíci, elfové, lidé a další), tak i podivnosti jako kentauři, minotauři, iroquois (okřídlení lidé, kteří budou opravdu moci létat) a prý dokonce i jacísi podvodníci ... ehm, tedy podvodní živočichové, kteří budou mít svou vlastní rozlehlou podvodní říši (že by spleť tunelů pod bankami?). Bude 21 tříd a až 53 podtříd kterak budete moct dále definovat svého avatara.

Hra nebude jednolitá, jak se dnes pomalu stává módou, ale bude rozdělena na jednotlivé (velice odlišné) světy - což je u fantasy RPG myslím poměrně výhoda - které každý pojmou několik tisíc hráčů.

Nezbývá tedy než se těšit a tiše čekat.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

včera | | 28 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |