Shaolin Soldier – prává hra ze staré školy…

Tato plná hra se nese v duchu her ze staré školy, tedy abych byl přesný, bere si za vzor takové velikány plošinových her jako je Mario Bros či Gianna Sisters. Ujměte se role postaršího šaolina a spolu s jeho pomocí najděte rovnováhu srdce i mysli. Hra samotná se drží předlohy svých slavnějších vzorů, je to tedy typická skrolovací 2D plošinovka.
Shaolin Soldier – prává hra ze staré školy…
Tato plná hra se nese v duchu her ze staré školy, tedy abych byl přesný, bere si za vzor takové velikány plošinových her jako je Mario Bros či Gianna Sisters. Ujměte se role postaršího šaolina a spolu s jeho pomocí najděte rovnováhu srdce i mysli.

Hra samotná se drží předlohy svých slavnějších vzorů, je to tedy typická skrolovací 2D plošinovka, kde hlavní postavou, jak jsem už zmínil, je šaolin. Neřku-li šaolinský stařec, protože už má mírnou pleš doplněnou dlouhým vousem. Vaším úkolem je vždy zdárně dokončit level, ve kterém vás čeká plno nástrah v podobě různých zvířat jako jsou gorily, hadi, ptáci nebo taky lidé, tedy hlavně Japonci se svými kloboučky. Po cestě levelem musíte sbírat bodíky, které se tu vyskytují ve formě různých penízků, diamantů, pytlíků a kdoví čeho ještě jiného.

Shaolin SoldierShaolin Soldier

Shaolin Soldier obsahuje pět levelů, které se dají lehce dohrát za čas pod 15 minut. A pokud byste ji chtěli vážně rychle dohrát, ale myslím fakt RYCHLE, tak pokud nebudete sbírat penízky a ostatní maličkosti, které jsou nutné k dosažení vysokého skóre, váš herní čas by neměl být vyšší jak 5 minut! To je co. Je to tedy taková rychlá hra. A její obtížnost je snad nejmenší jaká mohla být. Vždyť třeba jen poslední level se skládá z toho, že posbíráte penízky, které tvořily nápis „THANKS FOR PLAYING“.

Shaolin SoldierShaolin Soldier

Po grafické stránce je to takový průměr, tedy na freeware hru. I když je grafika je vlastně podobná Mariu Brosovi. Což je spíše u této hry plus. S hudbou a zvuky je na tom hra také velice dobře – při zdolávání jakéhokoli levelu vám hraje do uší svižná a rychlá muzika, která ještě umocňuje vaši rychlost, po kterou budete zdolávat level. Zvuky jsou rovněž skvělé – pokud ztratíte život, máte možnost slyšet vašeho hrdinu, jak ho to bolí, a že to dává dostatečně nahlas znát, nebo při dokončení levelu slyšíte potlesk.

Shaolin SoldierShaolin Soldier

Podtrženo, sečteno: Shaolin Soldier je dobrá hra, která mohla být ještě lepší, kdyby si s ní autoři trochu více pohráli a přidali několik levelů a trošku zvětšili obtížnost. Vůbec by také nebylo na škodu, kdyby se ve hře nalézaly nějaké zbraně, protože když už jsme ten šaolin, tak bychom mohli míti alespoň ten meč, či odrovnávat nepřátele pomocí účinných chvatů. Tady to jde pouze klasicky, že na ně skočíte. Ale i tak – hra určitě stojí při své velikosti za vyzkoušení…

Hra má pouhých 1,2 MB a stáhnout si ji můžete z této adresy. Přeji příjemné hraní.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A