Side-Scene – letní vánek nebo celý uragán?

Mysleli jste si, že zlu je jednou pro vždy konec.Že válka již jednou pro vždy odezněla, že se vše vrací do svých kolejí a louky opět zarostou květinami a lesy se naplní ptáky a zamilovanými dvojicemi. Desítky let tento stav vydržel, když tu udeřil démon války podruhé a druhá světová válka se rozpoutala naplno.
Side-Scene – letní vánek nebo celý uragán?
Mysleli jste si, že zlu je jednou pro vždy konec.Že válka již jednou pro vždy odezněla, že se vše vrací do svých kolejí a louky opět zarostou květinami a lesy se naplní ptáky a zamilovanými dvojicemi. Desítky let tento stav vydržel, když tu udeřil démon války podruhé a druhá světová válka se rozpoutala naplno.

Předválečná Evropa skýtala mnoho otázek – nejen, že byla srdcem mnoha mocenských sporů, mimo toho byla vždy symbolem nositele kultury, trvalých hodnot a věčnosti. Londýn se až do kritického bodu války všem bojovým půtkám úspěšně vyhýbal. První úspěchy vědeckotechnické revoluce začaly nést své ovoce, byly postaveny první počítače, plánovaly se lety do vesmíru. Hranice toho, co se báli předci si byť jen představit, byly zlomeny a pokrok prostupoval každý směr lidského konání. Je nastolena atmosféra postupného rozvoje, který ve svých plánech válku nemá. Dokud se nezačaly dít prapodivné věci – v Londýně, pochopitelně.

Hlavní hrdina se jmenuje George. Jeho příjmení není důležuité, nehraje v tomto případě velkou roli – lidé, kteří do války vstupovali, vypadali po návratu z vojny úplně jinak – jméno bylo jen stínem, který se za vámi táhl – bez významu a smyslu. Skutečnost, že vám zmizela mladší sestra spolu s matkou, je mrzutá – znamená to mnoho životních změn. Cesta zpět je jen jedna – naleznout zvytek své rodiny. Kolik exotických končin jen George navštíví… to, že ho zavede tato cesta až na stopu mimozemské civilizace, nás snad už ani nemůže nijak překvapit. Podobný příběh byl na monitorech našich počítačů k vidění již nekolikráte – hledání ztracených profesorů je téma natolik otřepané, i když přiznávám, že hledání příbuzných je pravda ojedinělejší.

Jak jsem již nastřelil do éteru, budete se pohybovat po nevšedních lokacích pošmourné Evropy (přestože vaší příbuzní se ztratili v jižní Anglii). Potěšitelný je fakt, že na jednom z artworků jsou nakresleni hrdinové zhruba v půli Karlova mostu v Praze, pročež bychom si měli mnout ruce, že se i kousek naší české hluboko předválečné kultury otiskne i do Side-Scene. A to přeci potěší, ne?

Je tu však jedno velké ALE. Spočívá v tom, že vše je dílem pouze dvou lidí – programátora a designéra. Nikdo jiný se na hře nepodílel. Ano, je to výkon na poplácání po rameni, ale k úspěchu to nestačí. Přestože hra vypadá výborně, má promyšlený příběh a obsahuje mystiku danou dobou, ve které se odehrává, výrobcům chybí distributor. Bez něj mohou taky všechny výše uvedené zajímavosti skončit v šuplíku autorů.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A