Side-Scene – letní vánek nebo celý uragán?

Mysleli jste si, že zlu je jednou pro vždy konec.Že válka již jednou pro vždy odezněla, že se vše vrací do svých kolejí a louky opět zarostou květinami a lesy se naplní ptáky a zamilovanými dvojicemi. Desítky let tento stav vydržel, když tu udeřil démon války podruhé a druhá světová válka se rozpoutala naplno.
Side-Scene – letní vánek nebo celý uragán?
Mysleli jste si, že zlu je jednou pro vždy konec.Že válka již jednou pro vždy odezněla, že se vše vrací do svých kolejí a louky opět zarostou květinami a lesy se naplní ptáky a zamilovanými dvojicemi. Desítky let tento stav vydržel, když tu udeřil démon války podruhé a druhá světová válka se rozpoutala naplno.

Předválečná Evropa skýtala mnoho otázek – nejen, že byla srdcem mnoha mocenských sporů, mimo toho byla vždy symbolem nositele kultury, trvalých hodnot a věčnosti. Londýn se až do kritického bodu války všem bojovým půtkám úspěšně vyhýbal. První úspěchy vědeckotechnické revoluce začaly nést své ovoce, byly postaveny první počítače, plánovaly se lety do vesmíru. Hranice toho, co se báli předci si byť jen představit, byly zlomeny a pokrok prostupoval každý směr lidského konání. Je nastolena atmosféra postupného rozvoje, který ve svých plánech válku nemá. Dokud se nezačaly dít prapodivné věci – v Londýně, pochopitelně.

Hlavní hrdina se jmenuje George. Jeho příjmení není důležuité, nehraje v tomto případě velkou roli – lidé, kteří do války vstupovali, vypadali po návratu z vojny úplně jinak – jméno bylo jen stínem, který se za vámi táhl – bez významu a smyslu. Skutečnost, že vám zmizela mladší sestra spolu s matkou, je mrzutá – znamená to mnoho životních změn. Cesta zpět je jen jedna – naleznout zvytek své rodiny. Kolik exotických končin jen George navštíví… to, že ho zavede tato cesta až na stopu mimozemské civilizace, nás snad už ani nemůže nijak překvapit. Podobný příběh byl na monitorech našich počítačů k vidění již nekolikráte – hledání ztracených profesorů je téma natolik otřepané, i když přiznávám, že hledání příbuzných je pravda ojedinělejší.

Jak jsem již nastřelil do éteru, budete se pohybovat po nevšedních lokacích pošmourné Evropy (přestože vaší příbuzní se ztratili v jižní Anglii). Potěšitelný je fakt, že na jednom z artworků jsou nakresleni hrdinové zhruba v půli Karlova mostu v Praze, pročež bychom si měli mnout ruce, že se i kousek naší české hluboko předválečné kultury otiskne i do Side-Scene. A to přeci potěší, ne?

Je tu však jedno velké ALE. Spočívá v tom, že vše je dílem pouze dvou lidí – programátora a designéra. Nikdo jiný se na hře nepodílel. Ano, je to výkon na poplácání po rameni, ale k úspěchu to nestačí. Přestože hra vypadá výborně, má promyšlený příběh a obsahuje mystiku danou dobou, ve které se odehrává, výrobcům chybí distributor. Bez něj mohou taky všechny výše uvedené zajímavosti skončit v šuplíku autorů.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |