Side-Scene – letní vánek nebo celý uragán?

Mysleli jste si, že zlu je jednou pro vždy konec.Že válka již jednou pro vždy odezněla, že se vše vrací do svých kolejí a louky opět zarostou květinami a lesy se naplní ptáky a zamilovanými dvojicemi. Desítky let tento stav vydržel, když tu udeřil démon války podruhé a druhá světová válka se rozpoutala naplno.
Side-Scene – letní vánek nebo celý uragán?
Mysleli jste si, že zlu je jednou pro vždy konec.Že válka již jednou pro vždy odezněla, že se vše vrací do svých kolejí a louky opět zarostou květinami a lesy se naplní ptáky a zamilovanými dvojicemi. Desítky let tento stav vydržel, když tu udeřil démon války podruhé a druhá světová válka se rozpoutala naplno.

Předválečná Evropa skýtala mnoho otázek – nejen, že byla srdcem mnoha mocenských sporů, mimo toho byla vždy symbolem nositele kultury, trvalých hodnot a věčnosti. Londýn se až do kritického bodu války všem bojovým půtkám úspěšně vyhýbal. První úspěchy vědeckotechnické revoluce začaly nést své ovoce, byly postaveny první počítače, plánovaly se lety do vesmíru. Hranice toho, co se báli předci si byť jen představit, byly zlomeny a pokrok prostupoval každý směr lidského konání. Je nastolena atmosféra postupného rozvoje, který ve svých plánech válku nemá. Dokud se nezačaly dít prapodivné věci – v Londýně, pochopitelně.

Hlavní hrdina se jmenuje George. Jeho příjmení není důležuité, nehraje v tomto případě velkou roli – lidé, kteří do války vstupovali, vypadali po návratu z vojny úplně jinak – jméno bylo jen stínem, který se za vámi táhl – bez významu a smyslu. Skutečnost, že vám zmizela mladší sestra spolu s matkou, je mrzutá – znamená to mnoho životních změn. Cesta zpět je jen jedna – naleznout zvytek své rodiny. Kolik exotických končin jen George navštíví… to, že ho zavede tato cesta až na stopu mimozemské civilizace, nás snad už ani nemůže nijak překvapit. Podobný příběh byl na monitorech našich počítačů k vidění již nekolikráte – hledání ztracených profesorů je téma natolik otřepané, i když přiznávám, že hledání příbuzných je pravda ojedinělejší.

Jak jsem již nastřelil do éteru, budete se pohybovat po nevšedních lokacích pošmourné Evropy (přestože vaší příbuzní se ztratili v jižní Anglii). Potěšitelný je fakt, že na jednom z artworků jsou nakresleni hrdinové zhruba v půli Karlova mostu v Praze, pročež bychom si měli mnout ruce, že se i kousek naší české hluboko předválečné kultury otiskne i do Side-Scene. A to přeci potěší, ne?

Je tu však jedno velké ALE. Spočívá v tom, že vše je dílem pouze dvou lidí – programátora a designéra. Nikdo jiný se na hře nepodílel. Ano, je to výkon na poplácání po rameni, ale k úspěchu to nestačí. Přestože hra vypadá výborně, má promyšlený příběh a obsahuje mystiku danou dobou, ve které se odehrává, výrobcům chybí distributor. Bez něj mohou taky všechny výše uvedené zajímavosti skončit v šuplíku autorů.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 13 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A