Sierra ohlašuje nové RPG

Ambice tedy má Arcanum pořádné, chce zvedat laťky a bořit staré modly - a možná by se mu to i mohlo podařit.

Arcanum je první hrou od týmu Troika Games, což je uskupení lidí, kteří vytvořili Fallout a Fallout 2. Z prvních informací se lze dozvědět hlavně to, že členové Troiky falešnou skromností rozhodně netrpí. Jeden z reklamních sloganů hlásá, že Arcanum zvedne laťku RPG žánru ještě výše než Fallout a Baldur's Gate, a stanoví nové standardy pro tento typ her v příštím tisíciletí. Další slogan mluví o stohodinové herní době, která bude k úplnému dohrání potřeba. Nu což, jen malí lidé si kladou malé cíle.

     

Arcanum je název světa, ve kterém se všechno odehrává. Autoři se hlouběji zamysleli nad tím, proč se všechny fantasy hry odehrávají v období dávno minulém a rozhodli se přijít s inovací. Arcanum sice je původem fantasy svět, ale prošel stejným vývojem jako každý jiný normální svět, takže právě teď se nachází ve fázi technického rozvoje. Potkává se zde prastará magie s nejmodernější vědou, honosné zámky sousedí s továrními komplexy může se vám stát, že na váš výpad mečem vytáhne protivník pistoli a několika ranami vás sejme ještě dřív, než si uvědomíte ten zbraňový nepoměr.

     

Arcanum nepoužívá žádné předdefinované typy hrdinů. K dispozici máte pouze body, které přidělujete jednotlivým charakteristikám, a tak si sami určíte, kterým směrem se má vaše postava vyvíjet. Výhodou je i fakt, že si na začátku nemůžete volit žádné pevné zaměření, a proto se můžete kdykoli během hry rozhodnout pro změnu. Rozlehlý systém charakterizující vašeho hrdinu zahrnuje osm základních statistik (například síla, charisma), spoustu těch podružnějších (rychlost, odolnost proti jedům), 16 druhů dovedností (léčení, vylamování zámků) a na 80 kouzel. Magii se budete učit na jakýchsi čarodějnických univerzitách, kterých je 16 typů - každá se specializuje na jiný druh vědomostí. Pokud se však o vývoj své postavy nechcete tak detailně zajímat, budete mít možnost svěřit její vylepšování automatickému systému.

Výše uvedená volba není jediná, kterou si pro vás autoři přichystali - vybrat si můžete i realtimový nebo tahový způsob boje a vlastně i cestu, kterou se k vítězství propracujete. Mezi dalšími klady se uvádí střídání nocí a dní, přítomnost mnoha různých ras (skřeti, elfové, orkové, lidé ...) nebo stovky subquestů, které se vám budou přehledně zapisovat do deníčku a po splnění odškrtávat. Datum vydání: třetí čtvrtletí roku 2000.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A