Silent Hill 2 – zhasněte světla, pokud si troufáte

Všichni kdo hráli první díl vědí, že Silent Hill je poněkud tvrdší výraz pro absolutní hrůzu, která ukázala hráčům po celém světě rozdíl mezi lekáním se a permanentním strachem. Na rozdíl od série Resident Evil byl tento horror skutečně děsivý od začátku do konce a teď se vrací jako správná noční můra ještě horší a živější.
Silent Hill 2 – zhasněte světla, pokud si troufáte
Všichni kdo hráli první díl vědí, že Silent Hill je poněkud tvrdší výraz pro absolutní hrůzu, která ukázala hráčům po celém světě rozdíl mezi lekáním se a permanentním strachem. Na rozdíl od série Resident Evil byl tento horror skutečně děsivý od začátku do konce a teď se vrací jako správná noční můra ještě horší a živější.

Skutečně je tomu tak, že zatímco nejklasičtější konzolový horror – Resident Evil – využívá především překvapivých vstupů nestvůr na scénu a tzv. lekavých okamžiků jako takových za účelem vyhnání adrenalinu hráče do správné výše, Silent Hill se soustředil na navození husté, temné a nepřerušované atmosféry absolutního děsu, který nepolevoval v žádném okamžiku a připomínal tak klasická díla typu Vetřelec nebo Věc.

Silent Hill 2Silent Hill 2

Silent Hill 2Silent Hill 2

Silent Hill vás uvěznil v malém americkém městě, které uprostřed léta přepadl sníh a neproniknutelná mlha, které zakryly změnu jeho obyvatel v nepřirozené stvůry. Všechny cesty vedoucí z města se propadly do bezedných hlubin nepochopitelných propastí, z nichž se do města a na matné denní světlo derou věci, které měly navždy zůstat v temnotách. A když přijde noc, změní se mlha a sníh v mrazivou temnotu, která znamená smrt pro kohokoliv, kdo by si troufnul vyjít na ulici. Silent Hill se změnil v peklo, o jakém nesnil Poe v nejhorších nočních můrách a Lowecraft je nezahlédnul ani v deliriu.

Naštěstí pro nás se toto kouzelné místo příliš nezmění ani teď, kdy se sem vracíme pro novu porci hrůzy.

Tedy rozdíly pochopitelně budou – technického rázu. Že Konami využije v pokračování svého druhého nejúspěšnějšího titulu na PlayStationu sílu jeho nástupce, tím si můžete být jistí. Silent Hill se tak bude reinkarnovat s podobnou slávou, jako Metal Gear Solid nebo Final Fantasy – prostředí dostane nesrovnatelně detailnější textury, světelné efekty si opět podají ruce s realitou a především: postavy budou disponovat takovým životem, že nás donutí v ně uvěřit.

V případě hlavního hrdiny to nebude zas takový problém, protože jde opět o obyčejného chlápka, který se ničím neliší od desítek podobných, jaké denně potkáváte na ulici. Horší to bude s hrůzami, které povstanou ze tmy a mlhy Silent Hillu, aby se zmocnily vašich životů a zdravých rozumů. Výmluvnější než jakákoliv slova jsou zřejmě obrázky, takže si je pozorně prohlédněte a nemějte obavy, v těch temnotách budou na vás budou čekat horší věci, než ta hnijící mrtvá věc, která kdysi byla milou nemocniční sestřičkou.

Opět se tedy setkáme se skřítky, vybavenými pařáty ostrými jako nože a budeme rozdupávat všechny ty šváby a jiné hnusné zplozence pekel, kteří se budou plazit k našim nohám. Znovu budeme hledat klíče od zapovězených dveří a řešit hádanky připravené nezdravou, šílenou myslí (programátorů). A proč to všechno? Pro co se vrátíme do Silent Hillu (kromě tvrdé řeznické práce)?

Silent Hill 2Silent Hill 2

Silent Hill 2Silent Hill 2

Hlavní hrdina James Sanderland dostane dopis od svojí manželky, která jej žádá o schůzku. Prosí jej, aby za ní přijel do Silent Hillu, se kterým oba mají spjaté důležité vzpomínky a pomohl jí v jakési osobní záležitosti. Na tom by nebylo nic moc divného, nebýt skutečnosti, že zmíněná žena je již tři roky po smrti. James se tedy vydává do Silent Hillu, aby vyřešil záhadu onoho dopisu a stává se tak vězněm města a jeho strašlivých obyvatel, aby postupoval krok za krokem vstříc odhalení děsivého tajemství, které Silent Hill a dopis od mrtvé ženy skrývají.

Jisté je, že to bude nádherně děsivá cesta temnotou, která si přímo říká o to, abyste ji podnikli v noci se zhasnutým světlem, sami ve svém malém pokojíčku, bojujíce s vlastními nervy. Pro ty mladší z nás pak platí, že by Silent Hill měli hrát bez přítomnosti svých rodičů, kteří by jim tuto bohulibou činnost mohli zatrhnout při prvním letmém pohledu na obrazovku. Silent Hill nebude nic pro slabé žaludky a právě proto se nemohu dočkat, až se na nás v zimě 2001 vyřítí z temných chodeb pod japonským sídlem Konami.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

6.  12.  2021 | |1 N/A
Ladislav Novák
Mobily
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

6.  12.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

5.  12.  2021 | |13 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete …

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

3.  12.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hry