Silent Hunter 2 se vynořuje!

Simulátory historických ponorek jsou poměrně samorostlým odvětvím počítačové zábavy. Nenabízí strhující podívanou akčních her, která je pro investora zárukou úspěchu spíše než sázka na historickou přesnost a fantazii hráče, velká část hry se odehrává pod vodou, kde nic nevidíte, jen čekáte, až vám spadnou hlubinné pumy za krk. Přesto jsou tyto hry velmi oblíbené.
Silent Hunter 2 se vynořuje!
Simulátory historických ponorek (Silent Service, Aces of the Deep, Silent Hunter, atd.) jsou poměrně samorostlým odvětvím počítačové zábavy. Nenabízí strhující podívanou akčních her, která je pro investora zárukou úspěchu spíše než sázka na historickou přesnost a fantazii hráče, velká část hry se odehrává pod vodou, kde nic nevidíte, jen čekáte, až vám spadnou hlubinné pumy za krk. Přesto jsou tyto hry oblíbené, disponují totiž napínavou atmosférou a uspokojí ve vás instinkty lovce a piráta. Vždyť je to přece nádhera: dalekohledem pátráte uprostřed oceánu po kořisti, číháte na tankery v předpokládané trase, pro změnu prcháte před nabušenými torpédoborci nebo nehnutě ležíte v hlubině, naslouchajíc hukotu nepřátelských lodních šroubů a pípání sonaru.

Silent Hunter 2Silnet Hunter

Ultimation chystá pod křídly firmy Mattel pokračování slavného simulátoru ponorky Silent Hunter z roku 1995, kterého se dosud prodalo přes 300 000 kopií. Ve hře Silent Hunter 2 se tentokrát stanete podřízeným admirála Donitze, abyste ve službě říši jako kapitán U-bootu proháněli spojenecké konvoje v severním Atlantiku. Poslední tisková zpráva z června 2000 již poskytuje dostatek informací na to, abychom mohli začít spekulovat, jaká ta hra asi bude. A zatím to vypadá slibně.

Silent Hunter 2Silnet Hunter

Autoři slibují plně 3D grafický engine, což znamená svobodnou volbu pohledu na objekty v rozsahu 360 stupňů, přes 50 typů propracovaných modelů vojenských a civilních lodí, ponorek a letadel s realistickými texturami, rozmanité vlivy prostředí, například déšť, mlhu, tmu, hladina oceánu bude přecházet od zrcadlově hladké až po bouřkové vlny (na to jsem opravdu zvědavý). Hráč může zvolit jednotlivé mise nebo celé tažení, vše by mělo být zpracováno historicky věrně. Údajně půjde střílet i palubním dělem na letadla, samozřejmě z hladiny. Průběh mise bude možné nahrát a potom si jej pro radost přehrávat. Umělá inteligence soupeře má být na vysoké úrovni, stejně jako soundtrack, ale u těchto dvou položek bych radši z konečným soudem počkal až na demo.

Silent Hunter 2Silnet Hunter

Samozřejmostí je scenário, patrol editor a také volitelná obtížnost. Pro historické nadšence bude hra obsahovat mnohá detailní interview s válečnými veterány a interaktivního průvodce německými U-booty.

Silent Hunter 2Silnet Hunter

Toto vše, pokud bude dodrženo, co je naslibováno (neboť, jak říká jeden můj známý, slibem neurazíš) by stačilo na kvalitní hru, ale v Ultimation chtějí jít ještě dál. Současně s touto hrou totiž pracují na simulátoru torpedoborce Destroyer Command, který má být se Silent Hunter 2 v multiplayeru propojitelný, takže zatímco vaši kamarádi v torpédoborcích budou chránit bezbranný konvoj obchodních lodí, vy se v ponorce budete snažit o přesný opak. Já, když si představím, jakou by takovéto spojení mohlo mít atmosféru, tak se mi ježí chlupy na zádech. No, nechejme se překvapit, „Tichý lovec 2“ by měl vyjít na konci roku 2000 nebo počátkem roku 2001. Závěrem avizované hardwarové minimum: Win 95/98, Pentium 266, HDD 150MB, 64MB RAM, 24xCD-ROM, 3D akcelarátor s 8MB paměti a DirectX kompatibilní zvuková karta.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |