Silent Racing – pohodová jízda autem

Možná to bude znít ode mě už trochu jako otřepaná fráze, ale jsem opravdu rád, že v poslední době vznikají tak kvalitní freeware hry. Jako příklad si vezměme třeba Silent Racing, což je 3D simulátor automobilu. Jistě vás zaujme svým zpracováním a perfektní hratelností, která jde ruku v ruce s malou velikostí, tak proč to nezkusit?
Silent Racing – pohodová jízda autem
Možná to bude znít ode mě už trochu jako otřepaná fráze, ale jsem opravdu rád, že v poslední době vznikají tak kvalitní freeware hry. Jako příklad si vezměme třeba Silent Racing, což je 3D simulátor automobilu. Jistě vás zaujme svým zpracováním a perfektní hratelností, která jde ruku v ruce s malou velikostí, tak proč to nezkusit?

Před nedávnem tu byl ModRacer, nyní je tu Silent Racing, to máme dvě závodní hry v jednom měsíci, jež jsou provedeny ve všech třech rozměrech, vskutku nevídané, jak to tak vypadá, freewarovkám se opravdu blýská ne lepší časy. Ale ponechme teď všechny úvahy stranou a vrhněme se na popis dnešní plné hry.

Silent RacingSilent Racing

První věcí, jež vás pravděpodobně hned na první pohled upoutá, je menu. To ve vás totiž vyvolá všemožné pocity, protože je jen takové velmi strohé. Neříkám, že je to špatné, někomu se to může líbit a tvrzení, že v jednoduchosti je krása má taky něco do sebe, ale přesto bych uvítal, kdyby bylo graficky pestřejší a ne takové jednotvárné. Jakmile se jím dosti pokocháte, můžeme se pustit do hry.

Na začátek by se slušelo uvést, čím se hra vůbec ovládá, protože zvolené klávesy nejsou nijak standardní a i já byl jedním z těch, kteří na začátku tápali a pečlivě promačkávali jednu klávesu podruhé očekávajíce nějaký efekt. Ten se brzy dostavil a zde je výsledek: „c“ – plyn; „x“ – brzda; šipky nahoru a dolu – přidání/ubrání plynu; šipky vlevo, vpravo – zatočení doleva a doprava, „v“ – změna kamery. Máte nastudováno? Dobře jdeme hrát!

Vaším úkolem je v co nejrychlejším čase projet trať, která se nachází podle mého názoru v nějakých horách, protože všude kolem jsou skály, občas narazíte na nějaké jezírko. Celkem musíte zajet tři okruhy. Vy sami, nikdo jiný, žádní soupeři, nic. To je možná další chybka, protože jezdíte-li sami, schází vám nějaký hnací motor, jež vás nutí k lepší a lepším výsledkům, i když překonání sebe samého také není určitě na škodu, ale stále to není ono. Vaše auto celkem pohotově reaguje, ale skoro vždy, když se vřítíte do nějaké zatáčky, nemáte skoro šanci na to, že byste ji vybrali, chce to dávat pozor a znát trať a vědět, co kde čeká. Jakmile vše odjedete, váš čas bude zapsán do tabulky nejlepších jezdců.

Silent RacingSilent Racing

O technické zpracování by se dalo hovořit dlouze, avšak myslím, že jedinou a myslím i tou nejpodstatnější věcí je, že hra neobsahuje žádnou hudbu ani zvuky. To je opravdu škoda a hru to tak sráží o stupeň níže. Grafika je velmi pěkná a je 3D, ale strávíte-li se hrou nějakou dobu, tak jako já, začne vám připadat trochu jednotvárná.

I přes výše popsané chybky myslím, že Silent Racing je velmi dobrá a hratelná gamesa, jež by neměla uniknout vaší pozornosti. Na své si přijdou všichni – milovníci pěkných automobilů i ti, jež hledají nějakou pěknou nenáročnou hru.

Homepage: http://home8.highway.ne.jp/uzk/.

Download (1,6 MB) zde.

Článek je připraven ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 13 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A