Silent Racing – pohodová jízda autem

Možná to bude znít ode mě už trochu jako otřepaná fráze, ale jsem opravdu rád, že v poslední době vznikají tak kvalitní freeware hry. Jako příklad si vezměme třeba Silent Racing, což je 3D simulátor automobilu. Jistě vás zaujme svým zpracováním a perfektní hratelností, která jde ruku v ruce s malou velikostí, tak proč to nezkusit?
Silent Racing – pohodová jízda autem
Možná to bude znít ode mě už trochu jako otřepaná fráze, ale jsem opravdu rád, že v poslední době vznikají tak kvalitní freeware hry. Jako příklad si vezměme třeba Silent Racing, což je 3D simulátor automobilu. Jistě vás zaujme svým zpracováním a perfektní hratelností, která jde ruku v ruce s malou velikostí, tak proč to nezkusit?

Před nedávnem tu byl ModRacer, nyní je tu Silent Racing, to máme dvě závodní hry v jednom měsíci, jež jsou provedeny ve všech třech rozměrech, vskutku nevídané, jak to tak vypadá, freewarovkám se opravdu blýská ne lepší časy. Ale ponechme teď všechny úvahy stranou a vrhněme se na popis dnešní plné hry.

Silent RacingSilent Racing

První věcí, jež vás pravděpodobně hned na první pohled upoutá, je menu. To ve vás totiž vyvolá všemožné pocity, protože je jen takové velmi strohé. Neříkám, že je to špatné, někomu se to může líbit a tvrzení, že v jednoduchosti je krása má taky něco do sebe, ale přesto bych uvítal, kdyby bylo graficky pestřejší a ne takové jednotvárné. Jakmile se jím dosti pokocháte, můžeme se pustit do hry.

Na začátek by se slušelo uvést, čím se hra vůbec ovládá, protože zvolené klávesy nejsou nijak standardní a i já byl jedním z těch, kteří na začátku tápali a pečlivě promačkávali jednu klávesu podruhé očekávajíce nějaký efekt. Ten se brzy dostavil a zde je výsledek: „c“ – plyn; „x“ – brzda; šipky nahoru a dolu – přidání/ubrání plynu; šipky vlevo, vpravo – zatočení doleva a doprava, „v“ – změna kamery. Máte nastudováno? Dobře jdeme hrát!

Vaším úkolem je v co nejrychlejším čase projet trať, která se nachází podle mého názoru v nějakých horách, protože všude kolem jsou skály, občas narazíte na nějaké jezírko. Celkem musíte zajet tři okruhy. Vy sami, nikdo jiný, žádní soupeři, nic. To je možná další chybka, protože jezdíte-li sami, schází vám nějaký hnací motor, jež vás nutí k lepší a lepším výsledkům, i když překonání sebe samého také není určitě na škodu, ale stále to není ono. Vaše auto celkem pohotově reaguje, ale skoro vždy, když se vřítíte do nějaké zatáčky, nemáte skoro šanci na to, že byste ji vybrali, chce to dávat pozor a znát trať a vědět, co kde čeká. Jakmile vše odjedete, váš čas bude zapsán do tabulky nejlepších jezdců.

Silent RacingSilent Racing

O technické zpracování by se dalo hovořit dlouze, avšak myslím, že jedinou a myslím i tou nejpodstatnější věcí je, že hra neobsahuje žádnou hudbu ani zvuky. To je opravdu škoda a hru to tak sráží o stupeň níže. Grafika je velmi pěkná a je 3D, ale strávíte-li se hrou nějakou dobu, tak jako já, začne vám připadat trochu jednotvárná.

I přes výše popsané chybky myslím, že Silent Racing je velmi dobrá a hratelná gamesa, jež by neměla uniknout vaší pozornosti. Na své si přijdou všichni – milovníci pěkných automobilů i ti, jež hledají nějakou pěknou nenáročnou hru.

Homepage: http://home8.highway.ne.jp/uzk/.

Download (1,6 MB) zde.

Článek je připraven ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A