SimCity + The Sims = SimsVille

Dlouhodobý úspěch série SimCity vynesl firmě Maxis neobyčejnou slávu a jasnou orientaci na simulace všeho druhu. Posledním ohromujícím úspěchem jsou The Sims, simulace života "průměrných Američanů". A protože manažeři Maxisu nejsou žádní čeští chudáčci ,dostali další geniální nápad - "Co takhle skloubit SimCity a The Sims?". A máme tu SimsVille.
SimCity + The Sims = SimsVille
Dlouhodobý úspěch série SimCity, dnes již 4 členné (Sim City, SC 2000, SC 3000, SC 3000: Unlimited Edition) vynesl firmě Maxis neobyčejnou slávu a jasnou orientaci na simulace všeho druhu. Posledním ohromujícím úspěchem jsou The Sims, simulace života "průměrných Američanů", která je stále jednou z nejprodávanějších her. A protože manažeři Maxisu nejsou žádní čeští chudáčci (viz. banky), dostali další geniální nápad - "Co takhle skloubit SimCity a The Sims?". A máme tu SimsVille.

SimsVilleSimsVille

Což v překladu znamená něco jako SimVesnice. Tahle hra by nám měla přinést opět starou dobrou zábavu v podobě budování a udržování města (v tomto případě spíše malé vesničky) a zároveň relativní novinku v podobě Simů - obyvatel města, se kterými teď budete mít konečně pořádný kontakt a oni budou ti, podle nichž se bude vaše městečko dále vyvíjet. Pokud se jim tam nebude líbit, prostě se odstěhují někam jinam, takže jejich přání a touhy musí být vaší nejvyšší prioritou. Budete moci sledovat každý krok kteréhokoliv z vašich obyvatel - sledovat kam chodí na nákupy, kam se chodí bavit, s kým se baví, apod. (Big Brother is watching you – to už tu bylo ve Wildeovi, že? – pozn. šéfredaktora). Ovšem narozdíl od The Sims je nebudete moct přímo kontrolovat, přikazovat jim co, kdy a jak. Zato však budete schopni vybírat věci, o které by se rodiny či jednotlivá individiua měla zajímat - například nějací lenoši asi budou těžko každý večer vyrážet někam daleko za zábavou, raději si zajdou hned do nedaleké hospůdky - která sice neoplývá ani dobrým zlatavým mokem, ani dobrou obsluhou, ale je blízko, a to je hlavní. Samotní vývojáři prý na charakteristiky jednotlivých Simů kladli takový důraz, že to bude ovlivňovat například i finanční stav jednotlivých částí vesnice (pokud se u vesnic dá o "částech" vůbec mluvit). Zajímavou vlastností, která však zatím nebyla oficiálně potvrzena, by mohla být možnost vytvářet si své vlastní obyvatele. Co už je naprosto jisté a oficiálně potvrzené, je však možnost importovat do SimsVille postavičky z The Sims. A dokonce by mělo údajně být v budoucnu možné importovat si i celé vesnice do dalších verzí SimCity série (což by znamenalo už fakticky dokonalé propojení těchto dvou her).

SimsVilleSimsVille

Zajímavostí jistě bude u SimsVille i grafika. Pokud se totiž podíváte zblízka na okolní screenshoty, nejlépe na zvětšené verze, zjistíte, že vypadá 2D, jako by skoro byla namalována nějakými výtvarně zdatnějšími dětmi. Nenechte se ovšem mýlit - vše, až na stromy a podobně detailní objekty, jsou 3D modely složené z mnoha desítek (stovek?) polygonů. Grafika je prostě velice stylová, řekl bych, že Maxis se pomocí této "dětské" grafiky snaží vychovat rozsáhlou hráčskou základnu. Myslet do budoucnosti občas nezaškodí :).

SimsVilleSimsVille

Samozřejmostí se již u Maxisu stala vysoce rozvinutá podpora pro hráče a hráčské komunity, což znamená například pravidelně aktualizované weby s novými budovami a scénáři, různé pomocné prográmky (editory budov, apod.) nebo časté datadisky. Se SimsVille to jistě nebude jinak, takže "pravověrní simisté" se mají na co těšit. Jen si budou ještě muset chvíli počkat, protože vydání SimsVille se chystá poněkud neurčitě až na příští rok.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |