SimCity + The Sims = SimsVille

Dlouhodobý úspěch série SimCity vynesl firmě Maxis neobyčejnou slávu a jasnou orientaci na simulace všeho druhu. Posledním ohromujícím úspěchem jsou The Sims, simulace života "průměrných Američanů". A protože manažeři Maxisu nejsou žádní čeští chudáčci ,dostali další geniální nápad - "Co takhle skloubit SimCity a The Sims?". A máme tu SimsVille.
SimCity + The Sims = SimsVille
Dlouhodobý úspěch série SimCity, dnes již 4 členné (Sim City, SC 2000, SC 3000, SC 3000: Unlimited Edition) vynesl firmě Maxis neobyčejnou slávu a jasnou orientaci na simulace všeho druhu. Posledním ohromujícím úspěchem jsou The Sims, simulace života "průměrných Američanů", která je stále jednou z nejprodávanějších her. A protože manažeři Maxisu nejsou žádní čeští chudáčci (viz. banky), dostali další geniální nápad - "Co takhle skloubit SimCity a The Sims?". A máme tu SimsVille.

SimsVilleSimsVille

Což v překladu znamená něco jako SimVesnice. Tahle hra by nám měla přinést opět starou dobrou zábavu v podobě budování a udržování města (v tomto případě spíše malé vesničky) a zároveň relativní novinku v podobě Simů - obyvatel města, se kterými teď budete mít konečně pořádný kontakt a oni budou ti, podle nichž se bude vaše městečko dále vyvíjet. Pokud se jim tam nebude líbit, prostě se odstěhují někam jinam, takže jejich přání a touhy musí být vaší nejvyšší prioritou. Budete moci sledovat každý krok kteréhokoliv z vašich obyvatel - sledovat kam chodí na nákupy, kam se chodí bavit, s kým se baví, apod. (Big Brother is watching you – to už tu bylo ve Wildeovi, že? – pozn. šéfredaktora). Ovšem narozdíl od The Sims je nebudete moct přímo kontrolovat, přikazovat jim co, kdy a jak. Zato však budete schopni vybírat věci, o které by se rodiny či jednotlivá individiua měla zajímat - například nějací lenoši asi budou těžko každý večer vyrážet někam daleko za zábavou, raději si zajdou hned do nedaleké hospůdky - která sice neoplývá ani dobrým zlatavým mokem, ani dobrou obsluhou, ale je blízko, a to je hlavní. Samotní vývojáři prý na charakteristiky jednotlivých Simů kladli takový důraz, že to bude ovlivňovat například i finanční stav jednotlivých částí vesnice (pokud se u vesnic dá o "částech" vůbec mluvit). Zajímavou vlastností, která však zatím nebyla oficiálně potvrzena, by mohla být možnost vytvářet si své vlastní obyvatele. Co už je naprosto jisté a oficiálně potvrzené, je však možnost importovat do SimsVille postavičky z The Sims. A dokonce by mělo údajně být v budoucnu možné importovat si i celé vesnice do dalších verzí SimCity série (což by znamenalo už fakticky dokonalé propojení těchto dvou her).

SimsVilleSimsVille

Zajímavostí jistě bude u SimsVille i grafika. Pokud se totiž podíváte zblízka na okolní screenshoty, nejlépe na zvětšené verze, zjistíte, že vypadá 2D, jako by skoro byla namalována nějakými výtvarně zdatnějšími dětmi. Nenechte se ovšem mýlit - vše, až na stromy a podobně detailní objekty, jsou 3D modely složené z mnoha desítek (stovek?) polygonů. Grafika je prostě velice stylová, řekl bych, že Maxis se pomocí této "dětské" grafiky snaží vychovat rozsáhlou hráčskou základnu. Myslet do budoucnosti občas nezaškodí :).

SimsVilleSimsVille

Samozřejmostí se již u Maxisu stala vysoce rozvinutá podpora pro hráče a hráčské komunity, což znamená například pravidelně aktualizované weby s novými budovami a scénáři, různé pomocné prográmky (editory budov, apod.) nebo časté datadisky. Se SimsVille to jistě nebude jinak, takže "pravověrní simisté" se mají na co těšit. Jen si budou ještě muset chvíli počkat, protože vydání SimsVille se chystá poněkud neurčitě až na příští rok.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 15 N/A