SimCity + The Sims = SimsVille

Dlouhodobý úspěch série SimCity vynesl firmě Maxis neobyčejnou slávu a jasnou orientaci na simulace všeho druhu. Posledním ohromujícím úspěchem jsou The Sims, simulace života "průměrných Američanů". A protože manažeři Maxisu nejsou žádní čeští chudáčci ,dostali další geniální nápad - "Co takhle skloubit SimCity a The Sims?". A máme tu SimsVille.
SimCity + The Sims = SimsVille
Dlouhodobý úspěch série SimCity, dnes již 4 členné (Sim City, SC 2000, SC 3000, SC 3000: Unlimited Edition) vynesl firmě Maxis neobyčejnou slávu a jasnou orientaci na simulace všeho druhu. Posledním ohromujícím úspěchem jsou The Sims, simulace života "průměrných Američanů", která je stále jednou z nejprodávanějších her. A protože manažeři Maxisu nejsou žádní čeští chudáčci (viz. banky), dostali další geniální nápad - "Co takhle skloubit SimCity a The Sims?". A máme tu SimsVille.

SimsVilleSimsVille

Což v překladu znamená něco jako SimVesnice. Tahle hra by nám měla přinést opět starou dobrou zábavu v podobě budování a udržování města (v tomto případě spíše malé vesničky) a zároveň relativní novinku v podobě Simů - obyvatel města, se kterými teď budete mít konečně pořádný kontakt a oni budou ti, podle nichž se bude vaše městečko dále vyvíjet. Pokud se jim tam nebude líbit, prostě se odstěhují někam jinam, takže jejich přání a touhy musí být vaší nejvyšší prioritou. Budete moci sledovat každý krok kteréhokoliv z vašich obyvatel - sledovat kam chodí na nákupy, kam se chodí bavit, s kým se baví, apod. (Big Brother is watching you – to už tu bylo ve Wildeovi, že? – pozn. šéfredaktora). Ovšem narozdíl od The Sims je nebudete moct přímo kontrolovat, přikazovat jim co, kdy a jak. Zato však budete schopni vybírat věci, o které by se rodiny či jednotlivá individiua měla zajímat - například nějací lenoši asi budou těžko každý večer vyrážet někam daleko za zábavou, raději si zajdou hned do nedaleké hospůdky - která sice neoplývá ani dobrým zlatavým mokem, ani dobrou obsluhou, ale je blízko, a to je hlavní. Samotní vývojáři prý na charakteristiky jednotlivých Simů kladli takový důraz, že to bude ovlivňovat například i finanční stav jednotlivých částí vesnice (pokud se u vesnic dá o "částech" vůbec mluvit). Zajímavou vlastností, která však zatím nebyla oficiálně potvrzena, by mohla být možnost vytvářet si své vlastní obyvatele. Co už je naprosto jisté a oficiálně potvrzené, je však možnost importovat do SimsVille postavičky z The Sims. A dokonce by mělo údajně být v budoucnu možné importovat si i celé vesnice do dalších verzí SimCity série (což by znamenalo už fakticky dokonalé propojení těchto dvou her).

SimsVilleSimsVille

Zajímavostí jistě bude u SimsVille i grafika. Pokud se totiž podíváte zblízka na okolní screenshoty, nejlépe na zvětšené verze, zjistíte, že vypadá 2D, jako by skoro byla namalována nějakými výtvarně zdatnějšími dětmi. Nenechte se ovšem mýlit - vše, až na stromy a podobně detailní objekty, jsou 3D modely složené z mnoha desítek (stovek?) polygonů. Grafika je prostě velice stylová, řekl bych, že Maxis se pomocí této "dětské" grafiky snaží vychovat rozsáhlou hráčskou základnu. Myslet do budoucnosti občas nezaškodí :).

SimsVilleSimsVille

Samozřejmostí se již u Maxisu stala vysoce rozvinutá podpora pro hráče a hráčské komunity, což znamená například pravidelně aktualizované weby s novými budovami a scénáři, různé pomocné prográmky (editory budov, apod.) nebo časté datadisky. Se SimsVille to jistě nebude jinak, takže "pravověrní simisté" se mají na co těšit. Jen si budou ještě muset chvíli počkat, protože vydání SimsVille se chystá poněkud neurčitě až na příští rok.

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 28 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A