SimCity + The Sims = SimsVille

Dlouhodobý úspěch série SimCity vynesl firmě Maxis neobyčejnou slávu a jasnou orientaci na simulace všeho druhu. Posledním ohromujícím úspěchem jsou The Sims, simulace života "průměrných Američanů". A protože manažeři Maxisu nejsou žádní čeští chudáčci ,dostali další geniální nápad - "Co takhle skloubit SimCity a The Sims?". A máme tu SimsVille.
SimCity + The Sims = SimsVille
Dlouhodobý úspěch série SimCity, dnes již 4 členné (Sim City, SC 2000, SC 3000, SC 3000: Unlimited Edition) vynesl firmě Maxis neobyčejnou slávu a jasnou orientaci na simulace všeho druhu. Posledním ohromujícím úspěchem jsou The Sims, simulace života "průměrných Američanů", která je stále jednou z nejprodávanějších her. A protože manažeři Maxisu nejsou žádní čeští chudáčci (viz. banky), dostali další geniální nápad - "Co takhle skloubit SimCity a The Sims?". A máme tu SimsVille.

SimsVilleSimsVille

Což v překladu znamená něco jako SimVesnice. Tahle hra by nám měla přinést opět starou dobrou zábavu v podobě budování a udržování města (v tomto případě spíše malé vesničky) a zároveň relativní novinku v podobě Simů - obyvatel města, se kterými teď budete mít konečně pořádný kontakt a oni budou ti, podle nichž se bude vaše městečko dále vyvíjet. Pokud se jim tam nebude líbit, prostě se odstěhují někam jinam, takže jejich přání a touhy musí být vaší nejvyšší prioritou. Budete moci sledovat každý krok kteréhokoliv z vašich obyvatel - sledovat kam chodí na nákupy, kam se chodí bavit, s kým se baví, apod. (Big Brother is watching you – to už tu bylo ve Wildeovi, že? – pozn. šéfredaktora). Ovšem narozdíl od The Sims je nebudete moct přímo kontrolovat, přikazovat jim co, kdy a jak. Zato však budete schopni vybírat věci, o které by se rodiny či jednotlivá individiua měla zajímat - například nějací lenoši asi budou těžko každý večer vyrážet někam daleko za zábavou, raději si zajdou hned do nedaleké hospůdky - která sice neoplývá ani dobrým zlatavým mokem, ani dobrou obsluhou, ale je blízko, a to je hlavní. Samotní vývojáři prý na charakteristiky jednotlivých Simů kladli takový důraz, že to bude ovlivňovat například i finanční stav jednotlivých částí vesnice (pokud se u vesnic dá o "částech" vůbec mluvit). Zajímavou vlastností, která však zatím nebyla oficiálně potvrzena, by mohla být možnost vytvářet si své vlastní obyvatele. Co už je naprosto jisté a oficiálně potvrzené, je však možnost importovat do SimsVille postavičky z The Sims. A dokonce by mělo údajně být v budoucnu možné importovat si i celé vesnice do dalších verzí SimCity série (což by znamenalo už fakticky dokonalé propojení těchto dvou her).

SimsVilleSimsVille

Zajímavostí jistě bude u SimsVille i grafika. Pokud se totiž podíváte zblízka na okolní screenshoty, nejlépe na zvětšené verze, zjistíte, že vypadá 2D, jako by skoro byla namalována nějakými výtvarně zdatnějšími dětmi. Nenechte se ovšem mýlit - vše, až na stromy a podobně detailní objekty, jsou 3D modely složené z mnoha desítek (stovek?) polygonů. Grafika je prostě velice stylová, řekl bych, že Maxis se pomocí této "dětské" grafiky snaží vychovat rozsáhlou hráčskou základnu. Myslet do budoucnosti občas nezaškodí :).

SimsVilleSimsVille

Samozřejmostí se již u Maxisu stala vysoce rozvinutá podpora pro hráče a hráčské komunity, což znamená například pravidelně aktualizované weby s novými budovami a scénáři, různé pomocné prográmky (editory budov, apod.) nebo časté datadisky. Se SimsVille to jistě nebude jinak, takže "pravověrní simisté" se mají na co těšit. Jen si budou ještě muset chvíli počkat, protože vydání SimsVille se chystá poněkud neurčitě až na příští rok.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

včera | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Tennis World Tour: zpátky na kurt (recenze)

Tennis World Tour: zpátky na kurt (rec…

Po opravdu dlouhé době se nám dostává návratu na virtuální kurt od původních tvůrců Top Spinu. Stojí to za to?

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nový Assassin

Nový Assassin's Creed možná nabídne vě…

Líbil se vám větší příklon k RPG žánru v Origins? Vývojáři v tom podle všeho hodlají pokračovat.

4.  6.  2018 | | 1 N/A