Simon The Sorcerer, římská eMPétři

Musím přiznat, že v několika článcích jsem již vcelku nevybíravým způsobem vyjádřil nesouhlas s novými trendy, kterým hry jako Simon the Sorcerer či Monkey Island podléhají. Předevčírem byl opětovně spuštěn oficiální server Simona Sorcerera a mohu snad jen vytáhnout kyblík s popelem a počít si jej sypat na hlavu. Proč?
Simon The Sorcerer, římská eMPétři
Musím přiznat, že v několika článcích jsem již vcelku nevybíravým způsobem vyjádřil nesouhlas s novými trendy, kterým hry jako Simon the Sorcerer či Monkey Island podléhají. Předevčírem byl opětovně spuštěn oficiální server Simona Sorcerera a mohu snad jen vytáhnout kyblík s popelem a počít si jej sypat na hlavu. Proč?

Tak především, hra si u mě nově získala sympatie, které krátce po oznámení nové hry Simon získal. Nejen, že stránky totiž obsahují nové informace o hře, jako například ještě zajímavější obrázky (některé mě sice utvrdily v mém negativním postoji, ale nebylo jich tolik) a více popisných a informačních textů.

Zajímavá se mi ale jevila sekce Download/MP3, kde se dalo stáhnout několik kousků, které budou přímo ze hry. Byť je možná recenze hudebních stop mimo mísu tradičního Doupěte, co do zájmů každého hráče tato informace zcela jistě patří, pročež bych zde rád začal umisťovat i minirecenze hudebních doprovodů.

Dle názvu skladeb tuším, že se v díle třetím podíváme opět do míst, kde někteří z nás před lety proháněli ještě toho prvního Simona, co kdy spatřil světlo monitoru. Nebude samozřejmě chybět návštěva bistra (McSwampy's Restaurant Music (539kB)), což dá tušit všem znalcům, že opět potkáme McDonalda a Henryho Forda pohádkového věku, pana velkopodnikatele Swampyho, jehož guláš se vám v prvním díle velmi osvědčil. Nebudou ale chybět ani tradiční místa chlapské zábavy jako Hospoda (Inn Theme (2.2MB)) nebo Cech mágů (Wizard's Guild Theme (2.8MB)). Jak jsem již kdysi v jendom z prvních článků o Simonu 3D nastínil, bude vaší společnicí na cestách i tajemná víla (Fairy's Theme (1.34MB)), kterou poznáte právě při toulkách lesem (Forest Fly-by Theme (990kB)). Že bude hra pohádková a kouzelná dávají odtušit nejen medově drnčivé melodie mnoha skladeb, ale i například klarinet v již zmíněném Cechu mágů. Jak do toho všeho zabudovat vypouštění ohňostroje (Firework Display Music (725kB)), to opravdu nevím, nicméně nepochybuji, že to autoři udělají opravdu rafinovaně. Jak to vidím já, těším se již na release.

Headfirst, kteří kromě Simona vydávají i očekávanou strašidelnou adventuru Call of Cthulhu (s podtitulem Dark Corners of the Earth), jsou na poli distributora vcelku nováčkem. Jejich zatím jedinými tituly jsou právě dvě výše zmiňované hry; co nenabrali na kvantitě, to nabrali na kvalitě. Byť jsem byl k některým trendům poněkud skeptický řekněme, zřejmě se stane čekání na Simona pro mě vytouženým snem… uvidíme.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A