Simon The Sorcerer, římská eMPétři

Musím přiznat, že v několika článcích jsem již vcelku nevybíravým způsobem vyjádřil nesouhlas s novými trendy, kterým hry jako Simon the Sorcerer či Monkey Island podléhají. Předevčírem byl opětovně spuštěn oficiální server Simona Sorcerera a mohu snad jen vytáhnout kyblík s popelem a počít si jej sypat na hlavu. Proč?
Simon The Sorcerer, římská eMPétři
Musím přiznat, že v několika článcích jsem již vcelku nevybíravým způsobem vyjádřil nesouhlas s novými trendy, kterým hry jako Simon the Sorcerer či Monkey Island podléhají. Předevčírem byl opětovně spuštěn oficiální server Simona Sorcerera a mohu snad jen vytáhnout kyblík s popelem a počít si jej sypat na hlavu. Proč?

Tak především, hra si u mě nově získala sympatie, které krátce po oznámení nové hry Simon získal. Nejen, že stránky totiž obsahují nové informace o hře, jako například ještě zajímavější obrázky (některé mě sice utvrdily v mém negativním postoji, ale nebylo jich tolik) a více popisných a informačních textů.

Zajímavá se mi ale jevila sekce Download/MP3, kde se dalo stáhnout několik kousků, které budou přímo ze hry. Byť je možná recenze hudebních stop mimo mísu tradičního Doupěte, co do zájmů každého hráče tato informace zcela jistě patří, pročež bych zde rád začal umisťovat i minirecenze hudebních doprovodů.

Dle názvu skladeb tuším, že se v díle třetím podíváme opět do míst, kde někteří z nás před lety proháněli ještě toho prvního Simona, co kdy spatřil světlo monitoru. Nebude samozřejmě chybět návštěva bistra (McSwampy's Restaurant Music (539kB)), což dá tušit všem znalcům, že opět potkáme McDonalda a Henryho Forda pohádkového věku, pana velkopodnikatele Swampyho, jehož guláš se vám v prvním díle velmi osvědčil. Nebudou ale chybět ani tradiční místa chlapské zábavy jako Hospoda (Inn Theme (2.2MB)) nebo Cech mágů (Wizard's Guild Theme (2.8MB)). Jak jsem již kdysi v jendom z prvních článků o Simonu 3D nastínil, bude vaší společnicí na cestách i tajemná víla (Fairy's Theme (1.34MB)), kterou poznáte právě při toulkách lesem (Forest Fly-by Theme (990kB)). Že bude hra pohádková a kouzelná dávají odtušit nejen medově drnčivé melodie mnoha skladeb, ale i například klarinet v již zmíněném Cechu mágů. Jak do toho všeho zabudovat vypouštění ohňostroje (Firework Display Music (725kB)), to opravdu nevím, nicméně nepochybuji, že to autoři udělají opravdu rafinovaně. Jak to vidím já, těším se již na release.

Headfirst, kteří kromě Simona vydávají i očekávanou strašidelnou adventuru Call of Cthulhu (s podtitulem Dark Corners of the Earth), jsou na poli distributora vcelku nováčkem. Jejich zatím jedinými tituly jsou právě dvě výše zmiňované hry; co nenabrali na kvantitě, to nabrali na kvalitě. Byť jsem byl k některým trendům poněkud skeptický řekněme, zřejmě se stane čekání na Simona pro mě vytouženým snem… uvidíme.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A