Simon The Sorcerer, římská eMPétři

Musím přiznat, že v několika článcích jsem již vcelku nevybíravým způsobem vyjádřil nesouhlas s novými trendy, kterým hry jako Simon the Sorcerer či Monkey Island podléhají. Předevčírem byl opětovně spuštěn oficiální server Simona Sorcerera a mohu snad jen vytáhnout kyblík s popelem a počít si jej sypat na hlavu. Proč?
Simon The Sorcerer, římská eMPétři
Musím přiznat, že v několika článcích jsem již vcelku nevybíravým způsobem vyjádřil nesouhlas s novými trendy, kterým hry jako Simon the Sorcerer či Monkey Island podléhají. Předevčírem byl opětovně spuštěn oficiální server Simona Sorcerera a mohu snad jen vytáhnout kyblík s popelem a počít si jej sypat na hlavu. Proč?

Tak především, hra si u mě nově získala sympatie, které krátce po oznámení nové hry Simon získal. Nejen, že stránky totiž obsahují nové informace o hře, jako například ještě zajímavější obrázky (některé mě sice utvrdily v mém negativním postoji, ale nebylo jich tolik) a více popisných a informačních textů.

Zajímavá se mi ale jevila sekce Download/MP3, kde se dalo stáhnout několik kousků, které budou přímo ze hry. Byť je možná recenze hudebních stop mimo mísu tradičního Doupěte, co do zájmů každého hráče tato informace zcela jistě patří, pročež bych zde rád začal umisťovat i minirecenze hudebních doprovodů.

Dle názvu skladeb tuším, že se v díle třetím podíváme opět do míst, kde někteří z nás před lety proháněli ještě toho prvního Simona, co kdy spatřil světlo monitoru. Nebude samozřejmě chybět návštěva bistra (McSwampy's Restaurant Music (539kB)), což dá tušit všem znalcům, že opět potkáme McDonalda a Henryho Forda pohádkového věku, pana velkopodnikatele Swampyho, jehož guláš se vám v prvním díle velmi osvědčil. Nebudou ale chybět ani tradiční místa chlapské zábavy jako Hospoda (Inn Theme (2.2MB)) nebo Cech mágů (Wizard's Guild Theme (2.8MB)). Jak jsem již kdysi v jendom z prvních článků o Simonu 3D nastínil, bude vaší společnicí na cestách i tajemná víla (Fairy's Theme (1.34MB)), kterou poznáte právě při toulkách lesem (Forest Fly-by Theme (990kB)). Že bude hra pohádková a kouzelná dávají odtušit nejen medově drnčivé melodie mnoha skladeb, ale i například klarinet v již zmíněném Cechu mágů. Jak do toho všeho zabudovat vypouštění ohňostroje (Firework Display Music (725kB)), to opravdu nevím, nicméně nepochybuji, že to autoři udělají opravdu rafinovaně. Jak to vidím já, těším se již na release.

Headfirst, kteří kromě Simona vydávají i očekávanou strašidelnou adventuru Call of Cthulhu (s podtitulem Dark Corners of the Earth), jsou na poli distributora vcelku nováčkem. Jejich zatím jedinými tituly jsou právě dvě výše zmiňované hry; co nenabrali na kvantitě, to nabrali na kvalitě. Byť jsem byl k některým trendům poněkud skeptický řekněme, zřejmě se stane čekání na Simona pro mě vytouženým snem… uvidíme.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A