Simon The Sorcerer, římská eMPétři

Musím přiznat, že v několika článcích jsem již vcelku nevybíravým způsobem vyjádřil nesouhlas s novými trendy, kterým hry jako Simon the Sorcerer či Monkey Island podléhají. Předevčírem byl opětovně spuštěn oficiální server Simona Sorcerera a mohu snad jen vytáhnout kyblík s popelem a počít si jej sypat na hlavu. Proč?
Simon The Sorcerer, římská eMPétři
Musím přiznat, že v několika článcích jsem již vcelku nevybíravým způsobem vyjádřil nesouhlas s novými trendy, kterým hry jako Simon the Sorcerer či Monkey Island podléhají. Předevčírem byl opětovně spuštěn oficiální server Simona Sorcerera a mohu snad jen vytáhnout kyblík s popelem a počít si jej sypat na hlavu. Proč?

Tak především, hra si u mě nově získala sympatie, které krátce po oznámení nové hry Simon získal. Nejen, že stránky totiž obsahují nové informace o hře, jako například ještě zajímavější obrázky (některé mě sice utvrdily v mém negativním postoji, ale nebylo jich tolik) a více popisných a informačních textů.

Zajímavá se mi ale jevila sekce Download/MP3, kde se dalo stáhnout několik kousků, které budou přímo ze hry. Byť je možná recenze hudebních stop mimo mísu tradičního Doupěte, co do zájmů každého hráče tato informace zcela jistě patří, pročež bych zde rád začal umisťovat i minirecenze hudebních doprovodů.

Dle názvu skladeb tuším, že se v díle třetím podíváme opět do míst, kde někteří z nás před lety proháněli ještě toho prvního Simona, co kdy spatřil světlo monitoru. Nebude samozřejmě chybět návštěva bistra (McSwampy's Restaurant Music (539kB)), což dá tušit všem znalcům, že opět potkáme McDonalda a Henryho Forda pohádkového věku, pana velkopodnikatele Swampyho, jehož guláš se vám v prvním díle velmi osvědčil. Nebudou ale chybět ani tradiční místa chlapské zábavy jako Hospoda (Inn Theme (2.2MB)) nebo Cech mágů (Wizard's Guild Theme (2.8MB)). Jak jsem již kdysi v jendom z prvních článků o Simonu 3D nastínil, bude vaší společnicí na cestách i tajemná víla (Fairy's Theme (1.34MB)), kterou poznáte právě při toulkách lesem (Forest Fly-by Theme (990kB)). Že bude hra pohádková a kouzelná dávají odtušit nejen medově drnčivé melodie mnoha skladeb, ale i například klarinet v již zmíněném Cechu mágů. Jak do toho všeho zabudovat vypouštění ohňostroje (Firework Display Music (725kB)), to opravdu nevím, nicméně nepochybuji, že to autoři udělají opravdu rafinovaně. Jak to vidím já, těším se již na release.

Headfirst, kteří kromě Simona vydávají i očekávanou strašidelnou adventuru Call of Cthulhu (s podtitulem Dark Corners of the Earth), jsou na poli distributora vcelku nováčkem. Jejich zatím jedinými tituly jsou právě dvě výše zmiňované hry; co nenabrali na kvantitě, to nabrali na kvalitě. Byť jsem byl k některým trendům poněkud skeptický řekněme, zřejmě se stane čekání na Simona pro mě vytouženým snem… uvidíme.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |