Situace s Metro: Exodus se nebude opakovat, slibuje Epic

Epic poslední dobou sehnal hodně exkluzivit pro svůj obchod. Jedna z nich ale budila mnohem větší kontroverze kvůli nenadálem oznámení těsně před vydáním. Taková situace se prý nemá opakovat.
Situace s Metro: Exodus se nebude opakovat, slibuje Epic

Metro: Exodus se stalo hrou, která v poslední době budila asi nejvíce povyku z hlediska distribuce. Dlouho totiž mělo vyjít na Steamu, pro který hráči také hru předobjednávali, ale místo toho se na poslední chvíli podařilo domluvit Epic Games roční exkluzivitu nového Metra pro Epic Store. Strhla se vlna kritiky a review bombingu, která nebrala konce a hráči si stěžovali, že očekávali možnost stahovat na Steamu, kterou následně exkluzivita pro Epic Store neměla umožnit.

Nové Metro prodalo na Epic Store dvojnásobek oproti předchůdci na Steamu

Nové Metro prodalo na Epic Store dvojnásobek oproti předchůdci na Steamu

K situaci se potom Epic vyjadřoval poměrně často a nechybí ani vyjádření ředitele Epic Games Store, Steve Alissona. "Už nikdy tohle neuděláme. Jednali jsme s nimi po několik měsíců a před vydáním udělali několik rozhodnutí. Není to snaha někoho podrazit. Bylo to jen nešťastné načasování toho, co bylo důležité pro jejich byznys a kdy se nám podařilo dohodnout," komentoval. "Nemyslím si, že bychom byli v situaci, kdy by se něco podobného mělo někdy opakovat. Teď už jsme plně v provozu a máme případovou studii, která jasně ukazuje, že bychom svá jednání měli začínat dříve, což také budeme," pokračoval Alisson.

Detroit a další hry studia Quantic Dream míří na PC exkluzivně pro Epic Store

Detroit a další hry studia Quantic Dream míří na PC exkluzivně pro Epic Store

Poté také Alisson dodal, že dohody o exkluzivitě nejsou v žádném případě trvalou záležitostí a Epic od nich nejspíše časem upustí. Zatím v jejich získávání ale společnost pokračuje a v posledních týdnech představila několik velkých her, které se jí podařilo získat. Nechybí mezi nimi Detroit: Become Human a další hry studia Quantic Dream, RPG The Outer Worlds od studia Obsidian, či lovecraftovská detektivka The Sinking City.

Na rozdíl od Metra žádná z těchto her zatím nebyla k předobjednávce na Steamu a bude u nich tak zajímavé sledovat prodeje. Metro: Exodus si totiž vedlo při startu velmi dobře, ale zůstává zatím otázkou, kolik hráčů by po ní sáhlo, kdyby byla její exkluzivita oznámená ještě před zpřístupněním objednávek.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A