Situace s Metro: Exodus se nebude opakovat, slibuje Epic

Epic poslední dobou sehnal hodně exkluzivit pro svůj obchod. Jedna z nich ale budila mnohem větší kontroverze kvůli nenadálem oznámení těsně před vydáním. Taková situace se prý nemá opakovat.
Situace s Metro: Exodus se nebude opakovat, slibuje Epic

Metro: Exodus se stalo hrou, která v poslední době budila asi nejvíce povyku z hlediska distribuce. Dlouho totiž mělo vyjít na Steamu, pro který hráči také hru předobjednávali, ale místo toho se na poslední chvíli podařilo domluvit Epic Games roční exkluzivitu nového Metra pro Epic Store. Strhla se vlna kritiky a review bombingu, která nebrala konce a hráči si stěžovali, že očekávali možnost stahovat na Steamu, kterou následně exkluzivita pro Epic Store neměla umožnit.


K situaci se potom Epic vyjadřoval poměrně často a nechybí ani vyjádření ředitele Epic Games Store, Steve Alissona. "Už nikdy tohle neuděláme. Jednali jsme s nimi po několik měsíců a před vydáním udělali několik rozhodnutí. Není to snaha někoho podrazit. Bylo to jen nešťastné načasování toho, co bylo důležité pro jejich byznys a kdy se nám podařilo dohodnout," komentoval. "Nemyslím si, že bychom byli v situaci, kdy by se něco podobného mělo někdy opakovat. Teď už jsme plně v provozu a máme případovou studii, která jasně ukazuje, že bychom svá jednání měli začínat dříve, což také budeme," pokračoval Alisson.


Poté také Alisson dodal, že dohody o exkluzivitě nejsou v žádném případě trvalou záležitostí a Epic od nich nejspíše časem upustí. Zatím v jejich získávání ale společnost pokračuje a v posledních týdnech představila několik velkých her, které se jí podařilo získat. Nechybí mezi nimi Detroit: Become Human a další hry studia Quantic Dream, RPG The Outer Worlds od studia Obsidian, či lovecraftovská detektivka The Sinking City.

Na rozdíl od Metra žádná z těchto her zatím nebyla k předobjednávce na Steamu a bude u nich tak zajímavé sledovat prodeje. Metro: Exodus si totiž vedlo při startu velmi dobře, ale zůstává zatím otázkou, kolik hráčů by po ní sáhlo, kdyby byla její exkluzivita oznámená ještě před zpřístupněním objednávek.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace