Skull & Bones: E3 dojmy z námořních bitev

Když vyšel Black Flag, říkal jsem si, že by to vůbec nemusel být další díl asasínské série, ale plnohodnotná pirátská hra. Tento potenciál očividně viděli i vývojáři. Dalo by se říct, že Skull & Bones je Black Flag, jen bez toho všeho „asasínování“ přesunuté do Indického oceánu.

Skull & Bones bude převážně multiplayerová záležitost, kdy proti sobě v bitvách různého typu půjdou skupiny hráčů se svými plavidly. Komu hratelnost nepřijde alespoň podobné námořnické části Black Flag, měl by si vyčistit brýle. Celý systém bitev je prakticky okopírovaný. Máte možnost střílet z bočních děl, z předních děl a dojde také na dálkové bombardování. Naštěstí to ale nebude 1:1.

Každá část lodě bude mít vlastní ukazatel výdrže. V Black Flag bylo celkem jedno, do jaké části lodi střílíte. Po zasazení dostatečného poškození se prostě potopila. Ve Skull & Bones stačí, abyste měli dostatečně poškozený bok lodi, a už jdete ke dnu. V bitvách se proti sobě nepostaví jen hráči, budou je také doprovázet lodě řízené umělou inteligencí. S takovým počtem plavidel na obrazovce nastává celkem solidní chaos. Abyste se mohli lépe zorientovat, můžete se přepnout do pohledu námořníka na vrcholu hlavního stěžně. Odsud máte krásný výhled na celou vodní plochu. Problém je ale v tom, že v tomto pohledu nevidíte, co se děje kolem vaší lodi. Může se tedy stát, že se budete kochat okolím a zatím na vás najede nepřátelská loď.

4kWallpaper_2.jpg

Ve Skull & Bones hodně záleží na atmosféře. Bitvy jsou opravdu intenzivní díky velkému počtu plavidel a také ozvučení, které bylo na perfektní úrovni už u Black Flag.

NavalBattle_Final.jpg

Je důležité říct, že tady nehrajete za určitou postavu. Jste prostě loď. Svého kapitána si sice po vzhledové stránce můžete upravit, ale nemá to žádný dopad. Vylepšování lodě už je na trochu jiné úrovni. Bude k dispozici několik různých druhů, které se liší statistikami. Menší lodě tak budou rychlejší, ale zase v boji neobstojí tak dobře, jako pořádná galéra. Druhů bude více a každý z nich má jiné využití. Všechno ale stejně záleží na statistikách. Ty si budete postupem času za nakradené poklady vylepšovat, ale nemělo by to mít takový dopad, aby vás ostatní hráči nebyli schopni potopit.

Zatím nám byl představen jen mód Loot Hunt, ve kterém se proti sobě postaví pět hráčů na každé straně. V bitvě také figurují obchodní lodě, které mají na palubě nemalé množství zlata. První fáze tohoto módu spočívá v tom, abyste tyto lodě potopili a nasbírali pro svůj tým co možná nejvíce jejich nákladu. V tom vám ale samozřejmě brání nepřátelská strana. Po tom, co je zlato rozebráno, přichází řada na řežbu mezi hráči. Kusy lodí létají kolem hlava nehlava a každý se snaží pro sebe nahrabat všechny poklady.

Age of Sail Concept.jpgMysteriouseShip.jpg

Nestačí ale jen bezmyšlenkovitě střílet. Ve správný moment musíte dávat povel posádce, aby se ukryla před nepřátelskou střelbou. Musíte ale také myslet na ostatní členy flotily. Několik lodí by například mělo chránit tu s největším počtem zlata. Zbytek se pak může soustředit na boj s nepřáteli. Je nutné se trochu sehrát. Pokud bude na vaší straně panovat totální chaos, nemáte proti zkoordinovanému týmu šanci.

HDV2_Wallpaper_3.jpg

Tím, že jste potopeni, pro vás bitva nekončí. Během prvních dvou fází se během několika chvil zase respawnujete, ale loot, který jste měli u sebe, už má na palubě nepřítel. Ve třetí fázi už znamená potopení lodi váš konec. Na scéně se objevují lovci pirátů a vašim úkolem je uniknout a vzít s sebou co nejvíce lupu. Strana, která si nahrabala více, vyhrává. Módů bude hra samozřejmě obsahovat více.

World_Madagascar.jpg

Celkem by mě zajímalo, jestli budou i ostatní módy propracované do takové míry, jako Loot Hunt. U hry tohoto typu je hodně důležité, aby hráče dokázala zabavit na delší dobu. V horším případě by Skull & Bones mohlo dopadnout podobně jako For Honor, které pohořelo na nedostatku obsahu, hráčů a katastrofálním multiplayeru, kde se někteří hráči nebyli schopni vůbec připojit do hry.  

Skull & Bones nebude jen čistě multiplayerovým zážitkem. Bude také obsahovat kampaň. Z toho, co zatím víme, mi přijde, že potenciál hry mohli vývojáři z Ubisoft Singapur využít mnohem lépe. Příběh tady sice bude, ale hratelnost je totožná s multiplayerem. Na souš se tedy podíváme leda ve filmečcích. Na druhou stranu nás prý čeká spousta světoznámých pirátů a v neposlední řadě také Kraken. Ohledně kampaně je tady zase podobnost s For Honor. Režim pro jednoho hráče tam byl, ale skládal se jen z příběhových animací a gameplay probíhal stejně jako v multiplayeru. Jen byly ostatní postavy ovládány umělou inteligencí. I když jsou tyto hry úplně o něčem jiném, tak mají do jisté míry hromadu věcí společných. Pokud stejně i dopadnou, Ubisoft z toho určitě mít radost nebude.

Souhrn

Skull & Bones má v sobě potenciál. Stejně tak mělo v sobě potenciál i For Honor. Doufejme, že se z minulých neúspěchů hodlá Ubisoft poučit a nenaservíruje nám další polotovar. Hra vychází příští rok, tak snad ten zbývající čas bude vývojářům stačit na to, aby to dotáhli po těch dlouhých 4 letech do zdárného konce. Byla by škoda, kdyby další ubisoftí hra vyšuměla z myslí hráčů týden po jejím vydání.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 |
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 10 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A