SkyRoads – cesty vesmírného desperáta

Kdo z vás by nechtěl prozkoumávat vesmír? Podívat se do míst, kam zatím lidská noha nevkročila, na neznámé a neprobádané planety. Máte-li v sobě určitý smysl dobrodružství a láká vás objevovat nové věci, je pro vás jako stvořená dnešní plná hra, ve které se usednete do svého kosmického korábu a vydáte se napříč vesmírem.
SkyRoads – cesty vesmírného desperáta
Kdo z vás by nechtěl prozkoumávat vesmír? Podívat se do míst, kam zatím lidská noha nevkročila, na neznámé a neprobádané planety. Máte-li v sobě určitý smysl dobrodružství a láká vás objevovat nové věci, je pro vás jako stvořená dnešní plná hra, ve které se usednete do svého kosmického korábu a vydáte se napříč vesmírem.

Začneme pěkně ze široka – o historii hry SkyRoads. Původně to totiž byl shareware a ti, co si jej chtěli zahrát, museli zaplatit nějaký ten menší peníz. Já osobně tuto hru znám velmi dlouho, protože kdysi coby žák základní školy jsem ji hrával s několika spolužáky při hodinách programování v Pascalu, kdy jsme měli už hotovou všechnu zadanou práci a neměli co dělat. Již z toho můžete poznat, že dnešní plná hra není nijak nová, ale že od jejího vzniku se datuje mnoho let a což je jistě malou omluvou pro zub času, který se na ní podepsal.

Sky RoadsSky Roads

Ihned po spuštění hry se ocitnete v menu, ke kterému toho není třeba mnoho dodávat. Jsou tu pouze tři významově zcela jasné položky – Start, Controls, Help. Vyberete-li Start, ocitnete se na takovém malém rozcestníku, kde máte uvedeny jednotlivé planety, na kterých budeme létat. Je jich tu celkem deset a každá z nich obsahuje tři tratě. Jednoduchou matematickou operací se dostaneme k docela vysokému číslu – třicet tratí. To je zábava na opravdu dlouhou dobu. Ale zatím jsem nějak neuvedl, o co ve SkyRoads jde, že?

Ovládáte zde malou raketku, jejíž úkolem je doletět od startu po cíl. No, doletět není to správné slovo, zde by bylo spíše na místě použít infinitiv doskákat, protože na každé planetě je jiná gravitace a vaše raketka se po nich pohybuje pokaždé jinak. Jezdíte se po jakýchsi různobarevných plochách, a právě ona barva má zásadní vliv na to, zdali po ní můžete jet či ne. Tak třeba na takovou červenou vjet nesmíte, protože by vás zabila. A jak jsou tak jednotlivé barevné plochy za sebou naskládány, vy musíte mezi nimi vybírat ty, na které můžete vstoupit a ty na které ne. Zní to možná složitě, ale zahrajete-li si párkrát hru, vše vám bude jasné. A aby to nebylo tak jednoduché, jsou tu i různé další nástrahy v podobě výškových nerovností či prázdného prostoru, které musíte přeskočit, jinak by opět bylo po vás a vy byste museli celou trať jet znova. Po celou dobu letu či skákání, chcete-li, máte ve spodní části obrazovky zobrazenu palubní desku, z níž lze vyčíst různé důležité údaje, které mají vliv na samotnou hru. Tak třeba zbývající palivo či kyslík, to jsou faktory, které byste neměli nikdy zanedbat.

Sky RoadsSky Roads

Hra je ovladatelná pomocí jakéhokoli ovladače, ať už je to klávesnice, myš či joystick. O technickém zpracování jsem se trošku zmínil v úvodu, sice to není žádná sláva, ale i přesto existují mnohem novější hry, které by SkyRoads mohly strčit do kapsy. Celkově je to takový mírný podprůměr, alespoň co se grafiky týče. Se zvukem je to kapánek horší, toho tu bylo velmi málo a vůbec by nebylo na škodu, kdyby tu bylo pár rychlejších melodií, jež by navodily tu správnou atmosféru.

Homepage: www.bluemoon.ee.

Download (580 kB) zde.

Článek je připraven ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

6.  12.  2021 | |1 N/A
Ladislav Novák
Mobily
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

6.  12.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

5.  12.  2021 | |13 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete …

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

3.  12.  2021 | |10 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hry