SkyRoads – cesty vesmírného desperáta

Kdo z vás by nechtěl prozkoumávat vesmír? Podívat se do míst, kam zatím lidská noha nevkročila, na neznámé a neprobádané planety. Máte-li v sobě určitý smysl dobrodružství a láká vás objevovat nové věci, je pro vás jako stvořená dnešní plná hra, ve které se usednete do svého kosmického korábu a vydáte se napříč vesmírem.
SkyRoads – cesty vesmírného desperáta
Kdo z vás by nechtěl prozkoumávat vesmír? Podívat se do míst, kam zatím lidská noha nevkročila, na neznámé a neprobádané planety. Máte-li v sobě určitý smysl dobrodružství a láká vás objevovat nové věci, je pro vás jako stvořená dnešní plná hra, ve které se usednete do svého kosmického korábu a vydáte se napříč vesmírem.

Začneme pěkně ze široka – o historii hry SkyRoads. Původně to totiž byl shareware a ti, co si jej chtěli zahrát, museli zaplatit nějaký ten menší peníz. Já osobně tuto hru znám velmi dlouho, protože kdysi coby žák základní školy jsem ji hrával s několika spolužáky při hodinách programování v Pascalu, kdy jsme měli už hotovou všechnu zadanou práci a neměli co dělat. Již z toho můžete poznat, že dnešní plná hra není nijak nová, ale že od jejího vzniku se datuje mnoho let a což je jistě malou omluvou pro zub času, který se na ní podepsal.

Sky RoadsSky Roads

Ihned po spuštění hry se ocitnete v menu, ke kterému toho není třeba mnoho dodávat. Jsou tu pouze tři významově zcela jasné položky – Start, Controls, Help. Vyberete-li Start, ocitnete se na takovém malém rozcestníku, kde máte uvedeny jednotlivé planety, na kterých budeme létat. Je jich tu celkem deset a každá z nich obsahuje tři tratě. Jednoduchou matematickou operací se dostaneme k docela vysokému číslu – třicet tratí. To je zábava na opravdu dlouhou dobu. Ale zatím jsem nějak neuvedl, o co ve SkyRoads jde, že?

Ovládáte zde malou raketku, jejíž úkolem je doletět od startu po cíl. No, doletět není to správné slovo, zde by bylo spíše na místě použít infinitiv doskákat, protože na každé planetě je jiná gravitace a vaše raketka se po nich pohybuje pokaždé jinak. Jezdíte se po jakýchsi různobarevných plochách, a právě ona barva má zásadní vliv na to, zdali po ní můžete jet či ne. Tak třeba na takovou červenou vjet nesmíte, protože by vás zabila. A jak jsou tak jednotlivé barevné plochy za sebou naskládány, vy musíte mezi nimi vybírat ty, na které můžete vstoupit a ty na které ne. Zní to možná složitě, ale zahrajete-li si párkrát hru, vše vám bude jasné. A aby to nebylo tak jednoduché, jsou tu i různé další nástrahy v podobě výškových nerovností či prázdného prostoru, které musíte přeskočit, jinak by opět bylo po vás a vy byste museli celou trať jet znova. Po celou dobu letu či skákání, chcete-li, máte ve spodní části obrazovky zobrazenu palubní desku, z níž lze vyčíst různé důležité údaje, které mají vliv na samotnou hru. Tak třeba zbývající palivo či kyslík, to jsou faktory, které byste neměli nikdy zanedbat.

Sky RoadsSky Roads

Hra je ovladatelná pomocí jakéhokoli ovladače, ať už je to klávesnice, myš či joystick. O technickém zpracování jsem se trošku zmínil v úvodu, sice to není žádná sláva, ale i přesto existují mnohem novější hry, které by SkyRoads mohly strčit do kapsy. Celkově je to takový mírný podprůměr, alespoň co se grafiky týče. Se zvukem je to kapánek horší, toho tu bylo velmi málo a vůbec by nebylo na škodu, kdyby tu bylo pár rychlejších melodií, jež by navodily tu správnou atmosféru.

Homepage: www.bluemoon.ee.

Download (580 kB) zde.

Článek je připraven ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A