SkyRoads – cesty vesmírného desperáta

Kdo z vás by nechtěl prozkoumávat vesmír? Podívat se do míst, kam zatím lidská noha nevkročila, na neznámé a neprobádané planety. Máte-li v sobě určitý smysl dobrodružství a láká vás objevovat nové věci, je pro vás jako stvořená dnešní plná hra, ve které se usednete do svého kosmického korábu a vydáte se napříč vesmírem.
SkyRoads – cesty vesmírného desperáta
Kdo z vás by nechtěl prozkoumávat vesmír? Podívat se do míst, kam zatím lidská noha nevkročila, na neznámé a neprobádané planety. Máte-li v sobě určitý smysl dobrodružství a láká vás objevovat nové věci, je pro vás jako stvořená dnešní plná hra, ve které se usednete do svého kosmického korábu a vydáte se napříč vesmírem.

Začneme pěkně ze široka – o historii hry SkyRoads. Původně to totiž byl shareware a ti, co si jej chtěli zahrát, museli zaplatit nějaký ten menší peníz. Já osobně tuto hru znám velmi dlouho, protože kdysi coby žák základní školy jsem ji hrával s několika spolužáky při hodinách programování v Pascalu, kdy jsme měli už hotovou všechnu zadanou práci a neměli co dělat. Již z toho můžete poznat, že dnešní plná hra není nijak nová, ale že od jejího vzniku se datuje mnoho let a což je jistě malou omluvou pro zub času, který se na ní podepsal.

Sky RoadsSky Roads

Ihned po spuštění hry se ocitnete v menu, ke kterému toho není třeba mnoho dodávat. Jsou tu pouze tři významově zcela jasné položky – Start, Controls, Help. Vyberete-li Start, ocitnete se na takovém malém rozcestníku, kde máte uvedeny jednotlivé planety, na kterých budeme létat. Je jich tu celkem deset a každá z nich obsahuje tři tratě. Jednoduchou matematickou operací se dostaneme k docela vysokému číslu – třicet tratí. To je zábava na opravdu dlouhou dobu. Ale zatím jsem nějak neuvedl, o co ve SkyRoads jde, že?

Ovládáte zde malou raketku, jejíž úkolem je doletět od startu po cíl. No, doletět není to správné slovo, zde by bylo spíše na místě použít infinitiv doskákat, protože na každé planetě je jiná gravitace a vaše raketka se po nich pohybuje pokaždé jinak. Jezdíte se po jakýchsi různobarevných plochách, a právě ona barva má zásadní vliv na to, zdali po ní můžete jet či ne. Tak třeba na takovou červenou vjet nesmíte, protože by vás zabila. A jak jsou tak jednotlivé barevné plochy za sebou naskládány, vy musíte mezi nimi vybírat ty, na které můžete vstoupit a ty na které ne. Zní to možná složitě, ale zahrajete-li si párkrát hru, vše vám bude jasné. A aby to nebylo tak jednoduché, jsou tu i různé další nástrahy v podobě výškových nerovností či prázdného prostoru, které musíte přeskočit, jinak by opět bylo po vás a vy byste museli celou trať jet znova. Po celou dobu letu či skákání, chcete-li, máte ve spodní části obrazovky zobrazenu palubní desku, z níž lze vyčíst různé důležité údaje, které mají vliv na samotnou hru. Tak třeba zbývající palivo či kyslík, to jsou faktory, které byste neměli nikdy zanedbat.

Sky RoadsSky Roads

Hra je ovladatelná pomocí jakéhokoli ovladače, ať už je to klávesnice, myš či joystick. O technickém zpracování jsem se trošku zmínil v úvodu, sice to není žádná sláva, ale i přesto existují mnohem novější hry, které by SkyRoads mohly strčit do kapsy. Celkově je to takový mírný podprůměr, alespoň co se grafiky týče. Se zvukem je to kapánek horší, toho tu bylo velmi málo a vůbec by nebylo na škodu, kdyby tu bylo pár rychlejších melodií, jež by navodily tu správnou atmosféru.

Homepage: www.bluemoon.ee.

Download (580 kB) zde.

Článek je připraven ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A