Slavemaster – hra na otroky a pány v UT

Původní Unreal Tournament zřejmě v době, kdy se pustil na trh, byl jak dveře do třinácté komnaty. Poté, co jste prozkoumali pár základních módů, které nabízí, zjistili jste, že jsou i další a další herní módy – o DarkMatchi jsme vás zde již informovali, stejně tak jako o poněkud realističtěji založeném Infiltration Mode. Co skrývá další herní mód s názvem Slavemaster?
Slavemaster – hra na otroky a pány v UT
Původní Unreal Tournament zřejmě v době, kdy se pustil na trh, byl jak dveře do třinácté komnaty. Poté, co jste prozkoumali pár základních módů, které nabízí, zjistili jste, že jsou i další a další herní módy – o DarkMatchi jsme vás zde již informovali, stejně tak jako o poněkud realističtěji založeném Infiltration Mode. Co skrývá další herní mód s názvem Slavemaster?

Vybíhající Dessloch ukazuje ten krásný moment nového zrození.Tabulka vlevo dole ukazuje stav jednotlivých otrokářů.

Nomen omen. Hra na otroky a jejich pány, to přesně je Slavemaster. Utilitka, která má něco málo přes 200 kB, vám mimo stávajících herních režimů přidá i další možnost hry, a sice Slavemaster. Stáhnout se dá například zde (což neznamená, že se nenachází i na VypalCD, že?).

O co tedy ve hře jde… Nový herní mód přináší zajímavý rys, který jsem prozatím nikde neviděl. Po zabití nepřítele z nebohé mrtvolky vyskočí dušička, která začne freneticky pobíhat po celé mapě sbíraje zdraví, munici, zbraně a další sebratelné věci. Každý předmět je honorován určitým počtem bodů. Sbíráním těchto předmětů jednotlivým duchům (otrokům) přibývají body, přičemž ale veškeré artefakty a předměty se objevují v inventáři vám. Po dosažení počtu 150 bodů se otrok automaticky vykoupí z otroctví a stává se opět jedním ze svobodných hráčů. To je jedna cesta, jak se vykoupit. Druhou variantou je smrt vašeho pána a následné osvobození. Postavu, která je zrovna coby otrok, nelze zabít, pouze výbušnými zbraněmi ji lze všemožně odhazovat (zkoušeli jste někdy koulošťouch s lidmi?).

Další překrásný moment, kdy něco končí a něco jiného začíná……a nyní je již Cali v mých službách a loajálně pro mě sbírá předměty…

Vše však není tak jednoduché. Pokud máte plný počet zdraví a otroci budou sveřepě i nadále sbírat zdraví (aby vás neposilovali co se arzenálu týká – pozorujte tyto jemné zárodky strategie), body se nebudou přičítat nikomu a nebude možné lékárničky ani sebrat. Cílem je pochopitelně vaše totální dominance nad ostatními hráči. Lze hrát buď na totální ovládnutí všech hráčů nebo opět na počet fragů. Nelze plně postihnout celá pravidla Slavemastera v pár odstavcích, pokud máte enormní zájem se je naučit do posledního bodu, neopomeňte navštívit stránky s hutným srategy guidem a popisem pravidel pro Slavemaster. Zajímavou variantou je v případě Slavemasteru použití mutátoru FatBoy - ihned bude vidět, kdo je otrokářem a kdo čerstvě ze služeb pánových propuštěným rolníkem se dvěma květináči pozemků a holou zadnicí.

Investice do Cali prostřednictvím dávky z kulometu se vyplatila… právě mi získala raketomet.Jsem otrokem a rázem se mi zcela změnil HUD – místo mého inventáře se objevil pánův HUD se stavem munice.

Hrál jsem tento mód asi hodinu. Za tu dobu jsem stihnul uhrát několik zápasů s boty, které jsem si z cvičných důvodů nastavil na obtížnost Novice. Obávám se ale, že se živými koordinovanými a uvažujícími bytostmi bude hra velmi časově náročná. Uvážíme-li, že cílem hry je stát se totálním otrokářem, tedy učinit ze všech protihráčů své otroky, může se toto stát pro středně schopné uživatele pochodem na dlouhou trasu. Nesmíme opomenout ani již zmiňované strategické rysy, které nutí myslet dopředu. Celkově je ale SlaveMaster dobře vyvážený a věřím, že se stane uragánem na rozbouřeném moři herních módů, které Unreal Tournament poskytuje.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A