Slavemaster – hra na otroky a pány v UT

Původní Unreal Tournament zřejmě v době, kdy se pustil na trh, byl jak dveře do třinácté komnaty. Poté, co jste prozkoumali pár základních módů, které nabízí, zjistili jste, že jsou i další a další herní módy – o DarkMatchi jsme vás zde již informovali, stejně tak jako o poněkud realističtěji založeném Infiltration Mode. Co skrývá další herní mód s názvem Slavemaster?
Slavemaster – hra na otroky a pány v UT
Původní Unreal Tournament zřejmě v době, kdy se pustil na trh, byl jak dveře do třinácté komnaty. Poté, co jste prozkoumali pár základních módů, které nabízí, zjistili jste, že jsou i další a další herní módy – o DarkMatchi jsme vás zde již informovali, stejně tak jako o poněkud realističtěji založeném Infiltration Mode. Co skrývá další herní mód s názvem Slavemaster?

Vybíhající Dessloch ukazuje ten krásný moment nového zrození.Tabulka vlevo dole ukazuje stav jednotlivých otrokářů.

Nomen omen. Hra na otroky a jejich pány, to přesně je Slavemaster. Utilitka, která má něco málo přes 200 kB, vám mimo stávajících herních režimů přidá i další možnost hry, a sice Slavemaster. Stáhnout se dá například zde (což neznamená, že se nenachází i na VypalCD, že?).

O co tedy ve hře jde… Nový herní mód přináší zajímavý rys, který jsem prozatím nikde neviděl. Po zabití nepřítele z nebohé mrtvolky vyskočí dušička, která začne freneticky pobíhat po celé mapě sbíraje zdraví, munici, zbraně a další sebratelné věci. Každý předmět je honorován určitým počtem bodů. Sbíráním těchto předmětů jednotlivým duchům (otrokům) přibývají body, přičemž ale veškeré artefakty a předměty se objevují v inventáři vám. Po dosažení počtu 150 bodů se otrok automaticky vykoupí z otroctví a stává se opět jedním ze svobodných hráčů. To je jedna cesta, jak se vykoupit. Druhou variantou je smrt vašeho pána a následné osvobození. Postavu, která je zrovna coby otrok, nelze zabít, pouze výbušnými zbraněmi ji lze všemožně odhazovat (zkoušeli jste někdy koulošťouch s lidmi?).

Další překrásný moment, kdy něco končí a něco jiného začíná……a nyní je již Cali v mých službách a loajálně pro mě sbírá předměty…

Vše však není tak jednoduché. Pokud máte plný počet zdraví a otroci budou sveřepě i nadále sbírat zdraví (aby vás neposilovali co se arzenálu týká – pozorujte tyto jemné zárodky strategie), body se nebudou přičítat nikomu a nebude možné lékárničky ani sebrat. Cílem je pochopitelně vaše totální dominance nad ostatními hráči. Lze hrát buď na totální ovládnutí všech hráčů nebo opět na počet fragů. Nelze plně postihnout celá pravidla Slavemastera v pár odstavcích, pokud máte enormní zájem se je naučit do posledního bodu, neopomeňte navštívit stránky s hutným srategy guidem a popisem pravidel pro Slavemaster. Zajímavou variantou je v případě Slavemasteru použití mutátoru FatBoy - ihned bude vidět, kdo je otrokářem a kdo čerstvě ze služeb pánových propuštěným rolníkem se dvěma květináči pozemků a holou zadnicí.

Investice do Cali prostřednictvím dávky z kulometu se vyplatila… právě mi získala raketomet.Jsem otrokem a rázem se mi zcela změnil HUD – místo mého inventáře se objevil pánův HUD se stavem munice.

Hrál jsem tento mód asi hodinu. Za tu dobu jsem stihnul uhrát několik zápasů s boty, které jsem si z cvičných důvodů nastavil na obtížnost Novice. Obávám se ale, že se živými koordinovanými a uvažujícími bytostmi bude hra velmi časově náročná. Uvážíme-li, že cílem hry je stát se totálním otrokářem, tedy učinit ze všech protihráčů své otroky, může se toto stát pro středně schopné uživatele pochodem na dlouhou trasu. Nesmíme opomenout ani již zmiňované strategické rysy, které nutí myslet dopředu. Celkově je ale SlaveMaster dobře vyvážený a věřím, že se stane uragánem na rozbouřeném moři herních módů, které Unreal Tournament poskytuje.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 8 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |