Slavné herní soundtracky: legendární songy série FIFA

Opět se zaměříme na herní soundtracky historie a tentokrát bereme na paškál fotbalovou sérii od EA.
Slavné herní soundtracky: legendární songy série FIFA

Téměř každý soundtrack ze série FIFA obsahoval alespoň jednu píseň, ze které se stal hit nebo si přinejmenším získala srdce všech fotbalových nadšenců, kteří se rozhodli proběhnout po zeleném pažitu na obrazovkách svých televizí a monitorů. My teď vybíráme ty nejlepší písně, co se za více než dvacet let fotbalového šílenství ve virtuálním prostředí urodily.

Slavné herní soundtracky: Tony Hawk

Slavné herní soundtracky: Tony Hawk's Pro Skater 1-4

20. MGMT - Kids (FIFA 09)

Na ročníku FIFA 09 jsem sice nestrávil tolik času jako na mnoha jiných, které se zde objevují, ale i přesto nemohu tuto píseň ani po letech dostat z hlavy.  Důvod je dost možná jednoduchý. Pokud jste si ji totiž někdy našli i mimo fotbálek od EA, mohl se vám zarýt do paměti její videoklip, který je v lepším případě nezapomenutelný. V horším případě místy až traumatický.

19. Ladytron - Ace of Hz (FIFA 11)

FIFA 11 pro mě znamenala velký přelom z toho hlediska, že předchozí ročníky jsem si čutal pouze u sebe doma na obrazovce, především na konzolích, ale právě s tímto dílem jsem začal kopat do míče také v online prostředí a snažil se ještě více zlepšovat a všechno dělat tak dobře jak jen to šlo. A proto něco právě z jedenáctky nesmí chybět v mém seznamu. Pro mě je to možná trochu překvapivě Ladytron - Ace of Hz. Tato píseň mi přišla od zbytku tak odlišná, že je to ta první, co se mi při vzpomínce na FIFA 11 vybaví.

18. Muse - Supermassive Black Hole (FIFA 07)

FIFA 07 u mě má také z hlediska písní jasného favorita. Je jím Supermassive Black Hole od Anglické rockové partičky Muse. Hned první moment, kdy se v této písni rozezní kytary je natolik ikonický, že pokud jste ročník 07 hráli nejspíše se vám při něm okamžitě vybaví i celé menu hry tak jako mně.

17. Billie Eilish - You Should See Me in a Crown (FIFA 19)

Svojí troškou do mlýna u série FIFA přispěla i jedna z nejoblíbenějších zpěvaček současnosti Billie Eilish. Ve fotbalovém titulu se však neobjevila jedna z jejích nejúspěšnějších písní. EA sáhli po You Should See Me in a Crown, která se podobně jako některé další v našem seznamu vymykaly zaběhlému standardu energických a svižných rytmů a místo toho sázejí na trošku jiné motivy. Jde o příjemné vybočení ze stereotypu, které se prostě zaryje do paměti.

16. Madeon - Finale (FIFA 13)

Skupina Madeon se stala oblíbencem fanoušků série FIFA díky písni Finale. Ten se objevil nejen v ročníku FIFA 13, ale také ve hře PlayStation All-Stars Battle Royale. Myslím si, že tento ročník byl z hlediska soundtracku za poslední desetiletí jedním z těch nejslabších a právě Madeon byli světlým bodem v jinak nepříliš výrazném prostoru vyplněném šedí.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |