Slavné herní soundtracky: Tony Hawk's Pro Skater 1-4

Vzpomínáte, jak nám Tonyho poježdění na skejtu zpestřovaly dokonale hodící se songy? My také, a tak se dnes mrkneme na to, které byly nejlepší.
Slavné herní soundtracky: Tony Hawk

Hudba ve hrách vždy byla a je kapitolou samou pro sebe, ke které se rádi vracíme, takže jsme se rozhodli vytvořit sérii speciálů, která vzdá hold právě tomuto odvětví. V dnešním speciálu vybíráme to nejlepší z herních soundtracků a bereme si na paškál nejoblíbenější skejťáckou legendu Tonyho Hawka a jeho dlouhou dobu zcela bezkonkurenční skejťáckou arkádu, která se doslova hemžila hitovkami světové hudební scény. Právě svým nabušeným soundtrackem nasadila korunu svého času vynikající hratelnosti. Na Tonyho divočení na prkně jsem strávil nezanedbatelnou část dětství i pozdějších let a toto jsou mé nejoblíbenější kousky ze soundtracků počátečních dílů série, na kterých jsem nahrál nejvíce času.


Seřadit písničky z této série do nějakého žebříčku s konkrétními příčkami je vlastně docela nevděčný úkol. Přece jenom se nám asi každému do paměti vrylo něco jiného. Základ bude ale nejspíše dost podobný a především můžeme říct, že si do dnešního dne při každém z těchto songů jako první vybavíme, jak se náš skejťák rozjíždí dolů z rampy, aby předvedl to nejkrutopřísnější kombo na světě. U mě se do první patnáctky ze zadních pozic probojovaly tyto písně.

15. Superman – Goldfinger (THPS 1)

Jedna z písniček, která si najde cestu nejspíše do seznamu většiny z nás. Vyšla v prvním Tony Hawkovi a hrála na více než pohodovou notu. Možná i díky oblibě písně Superman se nakonec partička Goldfinger objevila ještě ve čtvrtém dílu Tonyho poježděníčka s písní Spokesman.

14. Bad religion – You (THPS 2)

You od americké punkové kapely Bad Religion už hraje na mnohem méně optimistickou notu, ale možná i právě tím si našla cestu do seznamu toho nejlepšího, co si z Tony Hawka a jeho soundtracků vrývám do paměti i když obecně bývá spíše opomíjená.

13. Powerman 5000 – When Worlds Collide (THPS 2)

Na třinácté příčce se posuneme k ještě tvrdšímu žánru hudby a mrkneme na metalovou skupinu Powerman 5000 s jejich songem When Worlds Colide. Ve chvíli, kdy se rozjel její refrén a vy jste měli rozjeté kombo, bylo skoro nemožné ho pokazit, prostě jenom protože do sebe vše tak dokonale zapadalo. Když už se tak ale stalo, bylo to dost možná jenom tím, že jste si souhlasně pokyvovali hlavou do rytmu.

12. Del Tha Funkee Homosapien - If You Must (THPS 3)

Skejty a hip-hop jsou spojení, které naskočí asi každému při pohledu na chlapíka s vytahanými kaťaty, odřenými koleny a prknem v ruce. Tento žánr tedy rozhodně nemůže zůstat v našem seznamu nezastoupený a jednu z nejoblíbenějších písní jsem si zde našel ve třetím dílu Tony Hawka, který obsahoval If You Must od amerického rappera Del the Funky Homosapien.

11. Dead Kennedys - Police Truck (THPS 1)

Další píseň z prvního Tony Hawka, tentokrát od punkerů z Dead Kennedys. Vztahuje se k ní mimo jiné zajímavá historka, kdy se skejťácké modly zeptali, jakou hudbu by do hry chtěla. Právě Dead Kennedys byla jedna z prvních voleb, ale kvůli nevybíravému slovníku se Tony bál, že jejich písně nepůjde použít. Nakonec se ale přece jenom do hry kapela dostala díky songu Police Truck, což bylo trochu paradoxní. Její text totiž neobsahuje ty nejpeprnější výrazy v angličtině, ale sám o sobě není zrovna dětskou pohádkou na spaní. Když za Tonym přišli s možností Police Truck do hry umístit, zeptal se překvapeně „Slyšeli jste vůbec o čem ta píseň je?“.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |6 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace