Slay – dobyvatelé všech zemí, spojte se!

Když jsem viděl screenshoty ze hry Slay, řekl jsem si, že to zase bude jednou taková obyčejná tuctová hra. Avšak nebylo to tak, jak jsem se domníval. Zjistil jsem totiž, že dobývání území, ničení soupeřů, výroba vojáků, to vše jsou bezva věci, a tak se stalo že mě tato hra chytla a nepustila. Máte rádi tahové strategie? Pokud ano, nelze vám ji nedoporučit.
Slay – dobyvatelé všech zemí, spojte se!
Ještě před samotným článkem se zmíním o tom, že Slay je shareware, nicméně omezení v této verzi nejsou až tak nějak podstatná a zážitek ze hry nijak ani moc nezmenšují – hra zde totiž obsahuje jen jednu mapu a jednu obtížnost, další budou, až zaplatíte, tedy pokud se vám bude líbit:-).

Slay je docela obyčejná hra se skvělým nápadem (i když o jeho originalitě by se dalo přít, protože mnoho her je postaveno na stejném principu), ucházejícím provedením a co hlavně, je to docela návyková záležitost. Znáte to – zahrajete si jednou a už s tím nemůžete přestat, dokud nedosáhnete vítězství. Ale vezměme si to pěkně po pořádku.

SlaySlay

Hlavním náplní této hry je dobývání území, ničení nepřátel, vyrábění vojáků. Vy reprezentujete jednu z šesti barevně odlišených zemí a na začátku každé hry máte na mapě umístěno několik domků s vlající vlajkou. V těchto domcích vznikají vaši vojáci. Pokud vlajka vlaje, můžete si z ušetřených peněz nějakého koupit, pokud ne, musíte si vystačit s tím, co máte. Vaši vojáci se mohou pohybovat po hexagonech vaší barvy, pokud chtějí zabrat nějaké cizí územní, které nikdo nehlídá, prostě a jednoduše na něj vstoupí a to se zbarví do vaší barvy. Jakmile je toto území střeženo nepřítelem nebo když zde má postavenou nějakou stavbu, je to horší. Na to už musíte mít speciální vojáky.

Celkově zde máte čtyři typy vojáků. Základní typ je vesničan, který nemůže bojovat, ale jen zabírat území. Další jednotkou je voják s kopí, ten už může bojovat, ale pouze s jednotkami, které mu jsou podřazené, tj. vesničany. Naopak s rytířem bez meče bojovat nesmí, protože by byl poražen. No a konečně jako poslední je tu rytíř s mečem, nejsilnější jednotka celé hry. Ten může ničit vše, co mu přijde do cesty, včetně všech staveb, hradů apod.

Hra se odehrává na tahy a v každém tahu smíte s jedním vojákem provést jeden úkon. Pohyb po vlastních polích se nepočítá, ale zabrání nepřátelského území již ano. Po celou dobu máte na pravé straně zobrazeny údaje o tom, čí území je největší, máte zde i mapku, na níž jsou vyznačeny červeně blikajícími body vaše jednotky.

Grafika obecně u tahových her nikdy nebyla na úrovni, vzpomeňme třeba na první díl legendární série Battle Isle, proto i zde nečekejte žádné zázraky. Je to takový průměr, co se na hru tohoto typu týče. Hudba a zvuky taky nijak neexcelují, tedy abych byl přesný, hudba tu není žádná, zvuků je pár (celkem pět :o).

SlaySlay

I když to tak možná nevypadá, Slay je hra, kterou stojí za to vyzkoušet. Nabídne vám skvělou zábavu na dlouhou dobu a dovolím si tvrdit, že jí podlehnete tak jako já. Nevěříte? Zkuste, určitě mi dáte za pravdu.

Download (150 kB) zde; VypalCD zde.

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 28 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A