Slay – dobyvatelé všech zemí, spojte se!

Když jsem viděl screenshoty ze hry Slay, řekl jsem si, že to zase bude jednou taková obyčejná tuctová hra. Avšak nebylo to tak, jak jsem se domníval. Zjistil jsem totiž, že dobývání území, ničení soupeřů, výroba vojáků, to vše jsou bezva věci, a tak se stalo že mě tato hra chytla a nepustila. Máte rádi tahové strategie? Pokud ano, nelze vám ji nedoporučit.
Slay – dobyvatelé všech zemí, spojte se!
Ještě před samotným článkem se zmíním o tom, že Slay je shareware, nicméně omezení v této verzi nejsou až tak nějak podstatná a zážitek ze hry nijak ani moc nezmenšují – hra zde totiž obsahuje jen jednu mapu a jednu obtížnost, další budou, až zaplatíte, tedy pokud se vám bude líbit:-).

Slay je docela obyčejná hra se skvělým nápadem (i když o jeho originalitě by se dalo přít, protože mnoho her je postaveno na stejném principu), ucházejícím provedením a co hlavně, je to docela návyková záležitost. Znáte to – zahrajete si jednou a už s tím nemůžete přestat, dokud nedosáhnete vítězství. Ale vezměme si to pěkně po pořádku.

SlaySlay

Hlavním náplní této hry je dobývání území, ničení nepřátel, vyrábění vojáků. Vy reprezentujete jednu z šesti barevně odlišených zemí a na začátku každé hry máte na mapě umístěno několik domků s vlající vlajkou. V těchto domcích vznikají vaši vojáci. Pokud vlajka vlaje, můžete si z ušetřených peněz nějakého koupit, pokud ne, musíte si vystačit s tím, co máte. Vaši vojáci se mohou pohybovat po hexagonech vaší barvy, pokud chtějí zabrat nějaké cizí územní, které nikdo nehlídá, prostě a jednoduše na něj vstoupí a to se zbarví do vaší barvy. Jakmile je toto území střeženo nepřítelem nebo když zde má postavenou nějakou stavbu, je to horší. Na to už musíte mít speciální vojáky.

Celkově zde máte čtyři typy vojáků. Základní typ je vesničan, který nemůže bojovat, ale jen zabírat území. Další jednotkou je voják s kopí, ten už může bojovat, ale pouze s jednotkami, které mu jsou podřazené, tj. vesničany. Naopak s rytířem bez meče bojovat nesmí, protože by byl poražen. No a konečně jako poslední je tu rytíř s mečem, nejsilnější jednotka celé hry. Ten může ničit vše, co mu přijde do cesty, včetně všech staveb, hradů apod.

Hra se odehrává na tahy a v každém tahu smíte s jedním vojákem provést jeden úkon. Pohyb po vlastních polích se nepočítá, ale zabrání nepřátelského území již ano. Po celou dobu máte na pravé straně zobrazeny údaje o tom, čí území je největší, máte zde i mapku, na níž jsou vyznačeny červeně blikajícími body vaše jednotky.

Grafika obecně u tahových her nikdy nebyla na úrovni, vzpomeňme třeba na první díl legendární série Battle Isle, proto i zde nečekejte žádné zázraky. Je to takový průměr, co se na hru tohoto typu týče. Hudba a zvuky taky nijak neexcelují, tedy abych byl přesný, hudba tu není žádná, zvuků je pár (celkem pět :o).

SlaySlay

I když to tak možná nevypadá, Slay je hra, kterou stojí za to vyzkoušet. Nabídne vám skvělou zábavu na dlouhou dobu a dovolím si tvrdit, že jí podlehnete tak jako já. Nevěříte? Zkuste, určitě mi dáte za pravdu.

Download (150 kB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A