Slay – dobyvatelé všech zemí, spojte se!

Když jsem viděl screenshoty ze hry Slay, řekl jsem si, že to zase bude jednou taková obyčejná tuctová hra. Avšak nebylo to tak, jak jsem se domníval. Zjistil jsem totiž, že dobývání území, ničení soupeřů, výroba vojáků, to vše jsou bezva věci, a tak se stalo že mě tato hra chytla a nepustila. Máte rádi tahové strategie? Pokud ano, nelze vám ji nedoporučit.
Slay – dobyvatelé všech zemí, spojte se!
Ještě před samotným článkem se zmíním o tom, že Slay je shareware, nicméně omezení v této verzi nejsou až tak nějak podstatná a zážitek ze hry nijak ani moc nezmenšují – hra zde totiž obsahuje jen jednu mapu a jednu obtížnost, další budou, až zaplatíte, tedy pokud se vám bude líbit:-).

Slay je docela obyčejná hra se skvělým nápadem (i když o jeho originalitě by se dalo přít, protože mnoho her je postaveno na stejném principu), ucházejícím provedením a co hlavně, je to docela návyková záležitost. Znáte to – zahrajete si jednou a už s tím nemůžete přestat, dokud nedosáhnete vítězství. Ale vezměme si to pěkně po pořádku.

SlaySlay

Hlavním náplní této hry je dobývání území, ničení nepřátel, vyrábění vojáků. Vy reprezentujete jednu z šesti barevně odlišených zemí a na začátku každé hry máte na mapě umístěno několik domků s vlající vlajkou. V těchto domcích vznikají vaši vojáci. Pokud vlajka vlaje, můžete si z ušetřených peněz nějakého koupit, pokud ne, musíte si vystačit s tím, co máte. Vaši vojáci se mohou pohybovat po hexagonech vaší barvy, pokud chtějí zabrat nějaké cizí územní, které nikdo nehlídá, prostě a jednoduše na něj vstoupí a to se zbarví do vaší barvy. Jakmile je toto území střeženo nepřítelem nebo když zde má postavenou nějakou stavbu, je to horší. Na to už musíte mít speciální vojáky.

Celkově zde máte čtyři typy vojáků. Základní typ je vesničan, který nemůže bojovat, ale jen zabírat území. Další jednotkou je voják s kopí, ten už může bojovat, ale pouze s jednotkami, které mu jsou podřazené, tj. vesničany. Naopak s rytířem bez meče bojovat nesmí, protože by byl poražen. No a konečně jako poslední je tu rytíř s mečem, nejsilnější jednotka celé hry. Ten může ničit vše, co mu přijde do cesty, včetně všech staveb, hradů apod.

Hra se odehrává na tahy a v každém tahu smíte s jedním vojákem provést jeden úkon. Pohyb po vlastních polích se nepočítá, ale zabrání nepřátelského území již ano. Po celou dobu máte na pravé straně zobrazeny údaje o tom, čí území je největší, máte zde i mapku, na níž jsou vyznačeny červeně blikajícími body vaše jednotky.

Grafika obecně u tahových her nikdy nebyla na úrovni, vzpomeňme třeba na první díl legendární série Battle Isle, proto i zde nečekejte žádné zázraky. Je to takový průměr, co se na hru tohoto typu týče. Hudba a zvuky taky nijak neexcelují, tedy abych byl přesný, hudba tu není žádná, zvuků je pár (celkem pět :o).

SlaySlay

I když to tak možná nevypadá, Slay je hra, kterou stojí za to vyzkoušet. Nabídne vám skvělou zábavu na dlouhou dobu a dovolím si tvrdit, že jí podlehnete tak jako já. Nevěříte? Zkuste, určitě mi dáte za pravdu.

Download (150 kB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A