Slay – dobyvatelé všech zemí, spojte se!

Když jsem viděl screenshoty ze hry Slay, řekl jsem si, že to zase bude jednou taková obyčejná tuctová hra. Avšak nebylo to tak, jak jsem se domníval. Zjistil jsem totiž, že dobývání území, ničení soupeřů, výroba vojáků, to vše jsou bezva věci, a tak se stalo že mě tato hra chytla a nepustila. Máte rádi tahové strategie? Pokud ano, nelze vám ji nedoporučit.
Slay – dobyvatelé všech zemí, spojte se!
Ještě před samotným článkem se zmíním o tom, že Slay je shareware, nicméně omezení v této verzi nejsou až tak nějak podstatná a zážitek ze hry nijak ani moc nezmenšují – hra zde totiž obsahuje jen jednu mapu a jednu obtížnost, další budou, až zaplatíte, tedy pokud se vám bude líbit:-).

Slay je docela obyčejná hra se skvělým nápadem (i když o jeho originalitě by se dalo přít, protože mnoho her je postaveno na stejném principu), ucházejícím provedením a co hlavně, je to docela návyková záležitost. Znáte to – zahrajete si jednou a už s tím nemůžete přestat, dokud nedosáhnete vítězství. Ale vezměme si to pěkně po pořádku.

SlaySlay

Hlavním náplní této hry je dobývání území, ničení nepřátel, vyrábění vojáků. Vy reprezentujete jednu z šesti barevně odlišených zemí a na začátku každé hry máte na mapě umístěno několik domků s vlající vlajkou. V těchto domcích vznikají vaši vojáci. Pokud vlajka vlaje, můžete si z ušetřených peněz nějakého koupit, pokud ne, musíte si vystačit s tím, co máte. Vaši vojáci se mohou pohybovat po hexagonech vaší barvy, pokud chtějí zabrat nějaké cizí územní, které nikdo nehlídá, prostě a jednoduše na něj vstoupí a to se zbarví do vaší barvy. Jakmile je toto území střeženo nepřítelem nebo když zde má postavenou nějakou stavbu, je to horší. Na to už musíte mít speciální vojáky.

Celkově zde máte čtyři typy vojáků. Základní typ je vesničan, který nemůže bojovat, ale jen zabírat území. Další jednotkou je voják s kopí, ten už může bojovat, ale pouze s jednotkami, které mu jsou podřazené, tj. vesničany. Naopak s rytířem bez meče bojovat nesmí, protože by byl poražen. No a konečně jako poslední je tu rytíř s mečem, nejsilnější jednotka celé hry. Ten může ničit vše, co mu přijde do cesty, včetně všech staveb, hradů apod.

Hra se odehrává na tahy a v každém tahu smíte s jedním vojákem provést jeden úkon. Pohyb po vlastních polích se nepočítá, ale zabrání nepřátelského území již ano. Po celou dobu máte na pravé straně zobrazeny údaje o tom, čí území je největší, máte zde i mapku, na níž jsou vyznačeny červeně blikajícími body vaše jednotky.

Grafika obecně u tahových her nikdy nebyla na úrovni, vzpomeňme třeba na první díl legendární série Battle Isle, proto i zde nečekejte žádné zázraky. Je to takový průměr, co se na hru tohoto typu týče. Hudba a zvuky taky nijak neexcelují, tedy abych byl přesný, hudba tu není žádná, zvuků je pár (celkem pět :o).

SlaySlay

I když to tak možná nevypadá, Slay je hra, kterou stojí za to vyzkoušet. Nabídne vám skvělou zábavu na dlouhou dobu a dovolím si tvrdit, že jí podlehnete tak jako já. Nevěříte? Zkuste, určitě mi dáte za pravdu.

Download (150 kB) zde; VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A