Smash Bandits: honičky s policajty do kapsy (mobilní recenze)

Závodní hry jsou jedním z nejoblíbenějších žánrů platformy iOS. Není tak divu, že na iTunes jich naleznete desítky, možná i stovky. Jen některé z nich ale doopravdy stojí za zmínku. Jednou z těch, které zaujmou hned na první pohled, je Smash Bandits od kluků z Hutch Games Ltd., kteří na virtuálním obchodu vydali již dvě podobné hry. Jak dopadl jejich nejnovější počin s názvem Smash Bandits? To se dozvíte v naší recenzi.

Smash Cops a Smash Cops: Heat, přesně tak zní názvy dvou předchozích her v sérii, Smash Bandits je tak v podstatě třetím díle. Smash Bandits je v základu závodní hrou, ovšem závodění jako takové je to poslední, co ve hře vlastně děláte. Primárním cílem je získat maximální množství bodů – ty získáváte co možná nejdelšími úniky před policejními vozy, sbíráním bodů za stylovou jízdu a především destrukci okolního světa. Vcítíte se tak do role zločince na útěku, jehož cílem je co nejdéle se ve městě plném nástrah udržet na všech čtyřech kolech.

 

V rámci pohybu po městě můžete nejen ujíždět před policejními vozy, ale projíždět dané checkpointy

 

Unikat před muži zákona budete v prostorách rozsáhlého města, které skýtá různorodé možnosti. Můžete využívat zkratek, zcela plynule měnit dopravní prostředky (člun, tank) a využívat nástrah ke zneškodnění policejních vozů. V rámci pohybu po městě pak můžete nejen ujíždět před policejními vozy, ale projíždět dané checkpointy, za něž získáte další body navíc a jízda tak není bezhlavá a beze směru.

IMG_1835.PNG IMG_1836.PNG IMG_1837.PNG

O tom, že destrukce je jedním ze základních zdrojů bodů, už řeč byla. Hra navozuje poměrně autentický pocit toho, že shora vás točí televizní štáb z helikoptéry a hodnotí i vaše další vylomeniny – tzn., že sražené lampy, semafory, patníky atd. jsou žádané, protože za ně budete odměňováni dalšími body.

Body, body, body! A k čemu vlastně?

V předchozích odstavcích jsme poměrně často zmiňovali přítomnost bodů. Jenže k čemu je vlastně budete potřebovat? Tak především k upgradu vašeho vozidla, kde budete moci vylepšovat jak jednotlivé vlastnosti v oblastech ovládání, rychlosti a síly, tak přidávat speciální možnosti vašeho vozu, mezi něž patří třeba odrážení policejních vozů nebo větší rozsah destrukce města (jinými slovy, zpřístupní se vám další místa a objekty k destrukci) a další power-upy.

 

Postupem času se můžete prokousat až k luxusním a superrychlým vozidlům jako je Hennessey Venom GT

 

Vedle upgradu je samozřejmostí nákup zcela nových vozidel, a zatímco na začátku se usadíte za volant obyčejného osobního vozu do města, postupem času se můžete prokousat až k luxusním a superrychlým vozidlům jako je Hennessey Venom GT. Body využijete i jako úplatek, pakliže vás muži zákona zadrží.

IMG_1839.PNG IMG_1841.PNG IMG_1842.PNG

Jedním ze stěžejních prvků Smash Bandits je i propojení s internetem a Facebookem. Máte-li kamarády, kteří také hrají Smash Bandits, automaticky dochází ke srovnávání vašich a jejich výsledků a k vytvoření tabulek. Časy, bodová hodnocení, získané vozy a splněné výzvy, kterých je ve hře kolem stovky a za které rovněž získáváte body, vaše přátele tak máte okamžitě pod dohledem – internetové připojení je ale samozřejmě nutností.

Technicky vzato

Když už jsme se na Smash Bandits podívali z hlediska herních principů a obsahu, podrobme teď analýze také technickou stránku, to znamená grafiku, plynulost, ovládání. Co obyčejného hráče hned na první pohled dozajista zaujme, je grafika. Ta je jednoduše skvělá. Město je propracované velmi detailně a pyšní se skvělou paletou barev. To samé platí o jednotlivých vozech, jak o těch vašich, tak příslušníků policejního sboru. Asi nejlepší jsou pak speciální efekty – výbuchy, jiskry od prasklých pneumatik, civilní vozy odlétávající pryč a další. Celkově Smash Bandits působí propracovaně a efektně.

IMG_1843.PNG IMG_1844.PNG IMG_1845.PNG

Propracovanost a efektnost v kombinaci s efektivností jsou pak premisy i jednotlivých menu nabídek a sekcí. Vše je uděláno s perfektním citem pro stylovou prezentaci – občas jsme v redakci měli pocit, že jsme ani nevystoupili z rozhraní iOS systému, protože Smash Bandits zachovává stejné přesouvání v nabídkách a mezi vozy jako třeba posouvání fotek v menu iPhonu / iPadu – jednoduché, intuitivní a hlavně stylové.

Mikro-transakce? Bohužel nechybí

S inovací se potkáme i v případě ovládání. Smash Bandits totiž nevyužívá klasických postupů jako je naklánění telefonu či virtuální šipky, nýbrž jakousi osu, kterou lze jednoduše ovládat prostřednictvím jednoho prstu na displeji – ve hře samotné, která se v případě iPhonu hraje nikoliv na šířku, nýbrž na výšku, to pak funguje skvěle a zcela bez problémů – rozhodně palec nahoru za inovaci.

IMG_1846.PNG IMG_1847.PNG IMG_1848.PNG

Pihou na technické kráse Smash Bandits je framerate. Ten na iPhonu 4 při větší zátěži telefonu, tedy větší akci, více výbuších a větším počtu vozidel na jedné obrazovce, padá hodně nízko a hra se v některých částech stává prakticky nehratelnou. Věříme však, že na telefonech od iPhone 4S a výše hra běží mnohem lépe.

 

Pochvalu si od nás rozhodně zaslouží meziherní obrazovky s promluvami spolu-banditů nebo policistů, TV prostředí a také věrohodné ozvučení

 

Zatímco za optimalizaci by tvůrci zasloužili jen pohlavek, za přítomnost mikro-transakcí a nemožnost si tak hru vychutnat okamžitě naplno facku. Naopak pochvalu si od nás rozhodně zaslouží za celkovou prezentaci hry – meziherní obrazovky s promluvami spolu-banditů nebo policistů, TV prostředí a také věrohodné ozvučení.

iPhone
Dostupné pro: iPhone
Žánr: Závodní | Závodní arkáda
Výrobce: Hutch Games
Začátek prodeje: 22. srpna 2013
  • Hratelnost
  • Destrukce
  • Speciální efekty
  • Ovládání
  • Optimalizace
  • Mikro-transakce

Smash Bandits je velmi solidní závodně-akční hrou, která vás dostane především vizuálními kvalitami a technickou stránkou. Framerate však na starších modelech iPhonu hraní znepříjemňuje. Aplikace mikro-transakcí (známý systém – čekej nebo plať reálné peníze) občas dělá z nadprůměrně vyvedené hry poměrně otravnou záležitost. Pakliže to ale dokážete prominout a jste ochotni čekat nebo nějaký ten dolar zaplatit, čeká vás parádní závodní adrenalinová podívaná. A v základu zadarmo.

Hra byla testována na zařízení iPhone 4 a můžete ji stahovat z AppStore zcela zdarma.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
Forza Motorsport 7: vstup giganta na scénu (recenze)

Forza Motorsport 7: vstup giganta na s…

Na okruh se vydal další z velkých favoritů letošního závodu o titul závodní hry roku 2017. Forza Motorsport 7 je konečně tady, pojďme si jí tedy rozebrat kousek po kousku.

3.  10.  2017 | | 4 N/A