Smash Bandits: honičky s policajty do kapsy (mobilní recenze)

vytisknout velikost písma
Závodní hry jsou jedním z nejoblíbenějších žánrů platformy iOS. Není tak divu, že na iTunes jich naleznete desítky, možná i stovky. Jen některé z nich ale doopravdy stojí za zmínku. Jednou z těch, které zaujmou hned na první pohled, je Smash Bandits od kluků z Hutch Games Ltd., kteří na virtuálním obchodu vydali již dvě podobné hry. Jak dopadl jejich nejnovější počin s názvem Smash Bandits? To se dozvíte v naší recenzi.

Smash Cops a Smash Cops: Heat, přesně tak zní názvy dvou předchozích her v sérii, Smash Bandits je tak v podstatě třetím díle. Smash Bandits je v základu závodní hrou, ovšem závodění jako takové je to poslední, co ve hře vlastně děláte. Primárním cílem je získat maximální množství bodů – ty získáváte co možná nejdelšími úniky před policejními vozy, sbíráním bodů za stylovou jízdu a především destrukci okolního světa. Vcítíte se tak do role zločince na útěku, jehož cílem je co nejdéle se ve městě plném nástrah udržet na všech čtyřech kolech.

 

V rámci pohybu po městě můžete nejen ujíždět před policejními vozy, ale projíždět dané checkpointy

 

Unikat před muži zákona budete v prostorách rozsáhlého města, které skýtá různorodé možnosti. Můžete využívat zkratek, zcela plynule měnit dopravní prostředky (člun, tank) a využívat nástrah ke zneškodnění policejních vozů. V rámci pohybu po městě pak můžete nejen ujíždět před policejními vozy, ale projíždět dané checkpointy, za něž získáte další body navíc a jízda tak není bezhlavá a beze směru.

IMG_1835.PNG IMG_1836.PNG IMG_1837.PNG

O tom, že destrukce je jedním ze základních zdrojů bodů, už řeč byla. Hra navozuje poměrně autentický pocit toho, že shora vás točí televizní štáb z helikoptéry a hodnotí i vaše další vylomeniny – tzn., že sražené lampy, semafory, patníky atd. jsou žádané, protože za ně budete odměňováni dalšími body.

Body, body, body! A k čemu vlastně?

V předchozích odstavcích jsme poměrně často zmiňovali přítomnost bodů. Jenže k čemu je vlastně budete potřebovat? Tak především k upgradu vašeho vozidla, kde budete moci vylepšovat jak jednotlivé vlastnosti v oblastech ovládání, rychlosti a síly, tak přidávat speciální možnosti vašeho vozu, mezi něž patří třeba odrážení policejních vozů nebo větší rozsah destrukce města (jinými slovy, zpřístupní se vám další místa a objekty k destrukci) a další power-upy.

 

Postupem času se můžete prokousat až k luxusním a superrychlým vozidlům jako je Hennessey Venom GT

 

Vedle upgradu je samozřejmostí nákup zcela nových vozidel, a zatímco na začátku se usadíte za volant obyčejného osobního vozu do města, postupem času se můžete prokousat až k luxusním a superrychlým vozidlům jako je Hennessey Venom GT. Body využijete i jako úplatek, pakliže vás muži zákona zadrží.

IMG_1839.PNG IMG_1841.PNG IMG_1842.PNG

Jedním ze stěžejních prvků Smash Bandits je i propojení s internetem a Facebookem. Máte-li kamarády, kteří také hrají Smash Bandits, automaticky dochází ke srovnávání vašich a jejich výsledků a k vytvoření tabulek. Časy, bodová hodnocení, získané vozy a splněné výzvy, kterých je ve hře kolem stovky a za které rovněž získáváte body, vaše přátele tak máte okamžitě pod dohledem – internetové připojení je ale samozřejmě nutností.

Technicky vzato

Když už jsme se na Smash Bandits podívali z hlediska herních principů a obsahu, podrobme teď analýze také technickou stránku, to znamená grafiku, plynulost, ovládání. Co obyčejného hráče hned na první pohled dozajista zaujme, je grafika. Ta je jednoduše skvělá. Město je propracované velmi detailně a pyšní se skvělou paletou barev. To samé platí o jednotlivých vozech, jak o těch vašich, tak příslušníků policejního sboru. Asi nejlepší jsou pak speciální efekty – výbuchy, jiskry od prasklých pneumatik, civilní vozy odlétávající pryč a další. Celkově Smash Bandits působí propracovaně a efektně.

IMG_1843.PNG IMG_1844.PNG IMG_1845.PNG

Propracovanost a efektnost v kombinaci s efektivností jsou pak premisy i jednotlivých menu nabídek a sekcí. Vše je uděláno s perfektním citem pro stylovou prezentaci – občas jsme v redakci měli pocit, že jsme ani nevystoupili z rozhraní iOS systému, protože Smash Bandits zachovává stejné přesouvání v nabídkách a mezi vozy jako třeba posouvání fotek v menu iPhonu / iPadu – jednoduché, intuitivní a hlavně stylové.

Mikro-transakce? Bohužel nechybí

S inovací se potkáme i v případě ovládání. Smash Bandits totiž nevyužívá klasických postupů jako je naklánění telefonu či virtuální šipky, nýbrž jakousi osu, kterou lze jednoduše ovládat prostřednictvím jednoho prstu na displeji – ve hře samotné, která se v případě iPhonu hraje nikoliv na šířku, nýbrž na výšku, to pak funguje skvěle a zcela bez problémů – rozhodně palec nahoru za inovaci.

IMG_1846.PNG IMG_1847.PNG IMG_1848.PNG

Pihou na technické kráse Smash Bandits je framerate. Ten na iPhonu 4 při větší zátěži telefonu, tedy větší akci, více výbuších a větším počtu vozidel na jedné obrazovce, padá hodně nízko a hra se v některých částech stává prakticky nehratelnou. Věříme však, že na telefonech od iPhone 4S a výše hra běží mnohem lépe.

 

Pochvalu si od nás rozhodně zaslouží meziherní obrazovky s promluvami spolu-banditů nebo policistů, TV prostředí a také věrohodné ozvučení

 

Zatímco za optimalizaci by tvůrci zasloužili jen pohlavek, za přítomnost mikro-transakcí a nemožnost si tak hru vychutnat okamžitě naplno facku. Naopak pochvalu si od nás rozhodně zaslouží za celkovou prezentaci hry – meziherní obrazovky s promluvami spolu-banditů nebo policistů, TV prostředí a také věrohodné ozvučení.

iPhone
Dostupné pro: iPhone
Žánr: Závodní | Závodní arkáda
Výrobce: Hutch Games
Začátek prodeje: 22. srpna 2013
  • Hratelnost
  • Destrukce
  • Speciální efekty
  • Ovládání
  • Optimalizace
  • Mikro-transakce

Smash Bandits je velmi solidní závodně-akční hrou, která vás dostane především vizuálními kvalitami a technickou stránkou. Framerate však na starších modelech iPhonu hraní znepříjemňuje. Aplikace mikro-transakcí (známý systém – čekej nebo plať reálné peníze) občas dělá z nadprůměrně vyvedené hry poměrně otravnou záležitost. Pakliže to ale dokážete prominout a jste ochotni čekat nebo nějaký ten dolar zaplatit, čeká vás parádní závodní adrenalinová podívaná. A v základu zadarmo.

Hra byla testována na zařízení iPhone 4 a můžete ji stahovat z AppStore zcela zdarma.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 5 N/A