Snejk - nemáte těch plných her už moc?

S týmem cXcrew jsme se setkali za poslední dobu již jednou – jednalo se o revoluční předělávku hry Nu Pagadi. Po zhruba třech měsících se cXcrew vrací s další hrou, tentokráte nemenšího významu. Tuto hru svým čtenářům a vůbec všem fandům elektronického obchodu a kvalitních her přináší elektronický obchod Vltava a společnost Citibank, pro které byla hra vyvinuta.
Snejk - nemáte těch plných her už moc?
S týmem cXcrew jsme se setkali za poslední dobu již jednou – jednalo se o revoluční předělávku hry Nu Pagadi. Po zhruba třech měsících se cXcrew vrací s další hrou, tentokráte nemenšího významu. Tuto hru svým čtenářům a vůbec všem fandům elektronického obchodu a kvalitních her přináší elektronický obchod Vltava a společnost Citibank, pro které byla hra vyvinuta.

Snejk je hra veskrze roztomilá. Může ji hrát jeden až tři hráči proti jednomu počítačově řízenému protivníkovi (výraz až tři hráči proti jednomu počítači není zcela přesný, účelem hry je samozřejmě boj každého proti každému. Dovolte mi tedy vám předvést Snejka blíže.

Malinko hra připomíná někdejší trhák Nibbles (prvně jsem spatřil Nibbles na PMB-85, na PC pak byla hra součástí DOSu); nepamatujete-li však dřevní doby počítačových her, nezoufejte, zcela jistě znáte hru Snake na mobilních telefonech Nokia, kde se stále těší veliké oblibě a popularitě. Snejk se výše jmenovaným velmi podobá, ostatně posuďte sami…

Ve hře ovládáte hada. Ti jsou ve hře celkem čtyři a liší se navzájem barvami. Smyslem a cílem celé hry je vydržet – vyděržať. Nehledě na počáteční počet hráčů, jen jeden může přežít a stát se vítězem. Jde o to omezit životní prostor soupeřům do té míry, aby se uchýlili k tradičním způsobům sebevraždy, které hry typu Snake nabízí – sežrání sebe sama nebo náraz do zdi. Oproti původnímu Snake má ale Snejk novou tu myšlenku, že ocas, který se za vámi táhne, zůstává na místě, takže se každý okamžik rozrůstáte o další a další článek. Chytrými či lépe řečeno šikovnými manévry musíte nepřítele "obklíčit" v co nejmenším prostoru, aby sám sebe zničil.

SnejkSnejk

Na cestě za vítězstvím vede několik pomocných cest – těmi jsou různé předměty, jinak též nazývané powerupy. V případě Snejka se jedná o zpomalení či zrychlení vašeho hada, dále je možné sebrat neviditelnost či dočasně přerušit expanzi vašeho hada (jinými slovy, přestane na chvíli za sebou klást další články). Mimo toho můžete soupeře i zastavit, čehož se dá využít rafinovaně k obklíčení.

SnejkSnejk

Do všeho brumlá příjemná hudba a věřte mi, že vás za této konstelace Snejk opravdu chytne. Má dobrý nápad, příjemné ovládání, umožňuje hru až tří lidí proti sobě + jeden protivník ovládaný počítačem. Je vidět, že lidé v cXcrew umí dělat dobré hry, přestože zbytek světa lační po plně 3D akčních hrách. Ale i v takové konkurenci má Snejk šanci uspět – obsahuje něco víc, co vás nutí u něj sedět a hrát ho dál a dál.

Co tedy musíte k získání Snejka všechno udělat? Podmínky jsou dvě – tou první je registrace na serveru Vltava.cz (pokud již zákazníky jste, nevšímejte si tohoto prvního bodu) a druhý bod je registrace Juice Pay Try-me karty společnosti Citibank, která spolu se serverem Vltava nabízí na nabídku exkluzivního zboží celkem kredit 100 Kč, za který si můžete koupit skutečné věci (pro tuto akci vyrobenou hru Snejk, exkluzivní skladby kapely Priessnitz ve formátu MP3, humorná knížečka o emailech a všem, co nabízí, nebo speciální výběr toho nejlepšího hudebního vydavatelství Indies), a to vše zdarma.

Po kliknutí na odkaz Registrace u Juice-pay části na stránkách www.vltava.cz/tryme se vám okno prohlížeče zavře. Nezoufejte. Budete vyzvání k vyplnění pár údajů. Dávejte však pozor, abyste kliknuli na tlačítko TRY-ME, díky kterému získáte onen stokorunový kredit. Po jednoduché registraci získáte Try-me kartu, jíž pak můžete využít k získání výše uvedeného. Ceny jsou rozvrženy tak, aby bylo možné nakoupit i více než jen jednu věc.

Věřím, že vás tato hra zaujme, projevíte-li o ni ve finále zájem, stejně tak, jako možnosti platebního kanálu Juice Pay. Kdo vám dá dnes jen tak 100 Kč?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 15 N/A